Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Najpierw pojawią się w budynkach Urzędu Miejskiego i Urzędzie Stanu Cywilnego.

Defibrylatory zostają zakupione w ramach akcji "Ratuj skutecznie, działaj bezpiecznie". Obecnie 30 pracowników magistratu potrafi obsługiwać urządzenie, a kolejnych 100 szykuje się do szkolenia w tym zakresie.

Defibrylator jest w prosty w obsłudze, a w czasie reanimacji wydaje komunikaty głosowe. Statystyki wskazują, że gdy w miejscu wypadku znajduje się defibrylator i osoba potrafiąca go obsługiwać, szanse poszkodowanego na przeżycie rosną o 70 procent.

Urządzenia do ratowania życia zostaną zainstalowane w pierwszej kolejności w budynkach Urzędu Miejskiego przy placu pl. Nowy Targ 1/8, Sukiennicach 9, ul. Kotlarskiej, ul. G. Zapolskiej 2/4 oraz Urzędzie Stanu Cywilnego. Jeden defibrylator wykorzystany będzie do szkoleń z zakresu udzielania pierwszej pomocy, trzy urządzenia trafią do Centrum Zarządzania Kryzysowego i będą używane przez patrole Straży Miejskiej.

Źródło: dolnyslask.naszemiasto.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account