Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Image- Trzy przysypane osoby zostały wydobyte przez ratowników. Niestety, wszystkie zmarły - powiedział ratownik dyżurny Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego (TOPR) Tomasz Wojciechowski

Tuż przed godziną 14 w Tatrach zeszła lawina. - Pod śniegiem znajdują się trzy osoby. Trwa akcja ratunkowa - mówił "Gazecie" dyżurny TOPR w Zakopanem.

Lawina zeszła w masywie Koszystej - to grzbiet w polskich Tatrach Wysokich. Dwie godziny późnej ratownicy wydostali spod śniegu całą trójkę. - Trzy osoby zostały odnalezione i wydobyte z lawiny. Jedna nie żyje, a dwie przewieziono do szpitala w Zakopanem - powiedział dyżurny TOPR.

Chwilę po wydobyciu spod śniegu zmarła pierwsza z przysypanych osób. Później w szpitalu zmarły dwie pozostałe. Ofiary to mężczyzna i dwie kobiety. Wiadomo, że lawina porwała jeszcze cztery osoby, które jednak same zdołały wydostać się spod śniegu. Koszysta to grzbiet w Tatrach Wysokich o długości ok. 3 km, odchodzący od grani z Buczynowymi Turniami i Wołoszynem w rejonie przełęczy Krzyżne. Oddziela Dolinę Waksmundzką od Doliny Pańszczycy. Jest to najbardziej na północ wysunięty masyw dwutysięczników tatrzańskich.

Twoja reakcja na artykuł?

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account