Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

„Służymy dla Ciebie, mamy swoje prawa!” - to nowa kampania informacyjna funkcjonariuszy policji, strażaków i ratowników medycznych. Niestety, chociaż starają się nieść pomoc najlepiej jak potrafią, często spotykają się z agresją fizyczną i słowną ze strony obywateli. Oni również mają swoje sprawa, a łamanie ich, może się skończyć w sądzie dla agresora.

Często, kiedy funkcjonariusze publiczni ratują, inni bezprawnie ich atakują. Z myślą o zwiększeniu świadomości obywateli w zakresie ochrony prawnej przysługującej funkcjonariuszom publicznym podczas wykonywania obowiązków służbowych został przygotowany sport „Służymy dla Ciebie, mamy swoje prawa!”. Ma on uświadomić obywatelom jakie konsekwencje może nieść ze sobą agresywne zachowanie w stosunku do policjantów, strażaków i ratowników medycznych. Nie dość, że ich praca jest wymagająca i bardzo stresują, często spotykają się z niechęcią, złością, obelgami i atakiem fizycznym ze strony samych poszkodowanych lub osób postronnych. Również w mediach społecznościowych.

 

Z czym muszą się mierzyć funkcjonariusze publiczni?

Naruszenie nietykalności funkcjonariusza - oznacza takie działanie, które oddziałuje na jego cielesność np.: uderzenie, popchnięcie, kopnięcie, targanie za włosy, szarpanie itp. Naruszenie nietykalności nie musi wywołać żadnego skutku w postaci obrażeń ciała czy innych dolegliwości. Istotne jest to, że naruszenie musi mieć miejsce podczas lub w związku z czynnościami służbowymi. Nie popełnia się przestępstwa naruszenia nietykalności funkcjonariusza jeżeli do naruszenia nietykalności doszło poza jego godzinami pracy i bez żadnego z nią związku.

Czytaj wiecej: eluban.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account