Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Ratownictwo medyczne było tematem spotkania wicewojewody Violetty Porowskiej z przedstawicielami samorządów i placówek medycznych w regionie.

- Upublicznienie ratownictwa to był postulat mocno wyrażany od wielu lat i w końcu postanowiliśmy to uporządkować - mówi Porowska. - Tak, by albo za ratownictwo medyczne były odpowiedzialne te jednostki, które w całości są jednostkami samorządowymi czy jednostkami budżetowymi, bądź te, które mają co najmniej 51% udziałów akcji Skarbu Państwa czy jednostek samorządu terytorialnego,. Tak by te jednostki były naprawdę publiczne, żeby żadna komercja do tak strategicznego, wrażliwego obszaru jak ratownictwo medyczne się nie dostawała.

Jak dodaje Violeta Porowska - od kwietnia przyszłego roku na terenie województwa może być jeden dysponent ratownictwa medycznego, możliwa jest także struktura utworzona z jednego dysponenta i podwykonawców lub utworzenie konsorcjum dysponentów.

 

Opolscy samorządowcy wstępnie wybrali ten ostatni wariant: konsorcjum. Na terenie regionów będą działać 42 zespoły medyczny i śmigłowiec LPR. Zdaniem Porowskiej, to wystarczające zabezpieczenie.

Więcej: radio.opole.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account