Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Ratownik medyczny ​Adam Piechnik jest zbulwersowany przyjętą w ubiegłą środę przez Senat poprawką, która zakłada, że umowy zawarte pomiędzy prywatnymi karetkami a NFZ miałyby obowiązywać do 31 marca 2019 roku. - Rząd celowo odkłada w czasie szereg zapowiadanych zmian - skomentował.

Zdaniem Piechnika absolwenci RM z powodu niskich zarobków coraz częściej nie chcą wykonywać zawodu. - Choć nie chciałbym obrazić pracowników innych zawodów, to muszę przyznać, że rząd nie zapewnia nam dochodu nawet na poziomie ekspedienta w sklepie - wyjaśnił.

Piechnik przypomniał, że ratownicy medyczni chcą etatyzacji. - Część ratowników medycznych uważa, że z pracą na etacie należy połączyć dodatkowe dyżury. Są one nam bardzo potrzebne. Nikogo nie satysfakcjonuje praca za 2600 zł bez możliwości dorobienia - powiedział Adam Piechnik. - Etatyzacja jest korzystna dla ratowników medycznych. Ale praca w podmiotach, które będą narzucać stawki, ograniczając dostęp do dodatkowych dyżurów nie wchodzi w grę - dodał.

 

Jeśli ratownik, medyczny, który pracuje na umowie cywilno-prawnej, ulegnie wypadkowi, to nie może liczyć na żadne pieniądze ze strony pracodawcy. Zupełnie inaczej przedstawia się sytuacja w przypadku ratownika pracującego na etacie. Gdy będzie on na zwolnieniu lekarskim, to otrzyma 80 proc. swojego wynagrodzenia.

Czytaj więcej: www.medexpress.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account