Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W Janowicach, w bezpośrednim sąsiedztwie Portu Lotniczego Lublin powstanie nowa baza Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Żółto - czerwone śmigłowce LPR ruszają do akcji w najtrudniejszych sytuacjach - w wypadkach, kiedy na zwykłą karetkę trzeba będzie za dugo czekać, lub gdy w ekspresowym tempie trzeba przetransportować pacjenta z jednego szpitala do drugiego Dziś Lotnicze Pogotowie Ratunkowe ma swoją lubelską bazę w Radawcu. Jednak już kilka lat temu zdecydowano się to zmienić. - Doświadczenia innych miast, np. Poznania i Gdańska pokazują, że takie bazy znajdują się w pobliżu lotnisk - mówił już w 2014 roku ówczesny wojewoda Wojciech Wilk.

Dlatego na miejsce budowy nowej bazy wybrano miejscowość Janowice i działkę znajdującą się w bezpośrednim sąsiedztwie Portu Lotniczego Lublin - po południowo-wschodniej stronie lotniska. Nowa lubelska baza będzie jedną z wielu podobnych inwestycji realizowanych przez LPR.

 

- Korzystamy z funduszy unijnych i wybudujemy bazy m.in. w Olsztynie, Bydgoszczy i Katowicach orz zmodernizujemy istniejące np. w Płocku czy Warszawie - wyjaśnia Justyna Sochacka, rzecznik pasowy LPR. Przetarg na budowę bazy w Janowicach pogotowie ogłosiło jeszcze w lutym i wiemy juz, że w postępowaniu zgłosiły się dwie firmy. Jedna za swoje usługi chce 7,7 mln zł, a druga 9,1 mln zł. Czas budowy przewidują na 7 i 9 miesięcy.

Czytaj więcej: kurierlubelski.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account