Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Budowa nowej stacji wyczekiwania zespołów ratownictwa medycznego udowa będzie możliwa dzięki wsparciu z budżetu Mazowsza.

Wczoraj umowę w tej sprawie podpisał Mirosław Dąbkowski, dyrektor Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej "MEDITRANS OSTROŁĘKA" Stacja Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Ostrołęce w obecności Elżbiety Lanc, członka zarządu województwa mazowieckiego.

- Zdajemy sobie sprawę, że szybka i profesjonalna pomoc to dla wielu pacjentów jedyna szansa na zdrowie i niekiedy życie. Dlatego tak ważne jest, aby zapewnić tym, którzy niosą pomoc komfortowe warunki pracy. Stąd nasza decyzja o przeznaczeniu z budżetu Mazowsza znacznych środków na budowę nowej stacji wyczekiwania zespołów ratownictwa medycznego w Ostrowi Mazowieckiej - podkreśla Elżbieta Lanc, członek zarządu województwa mazowieckiego.

 

Nowa siedziba SPRiTS w Ostrowi Mazowieckiej będzie się mieścić w dwupiętrowym budynku o powierzchni 365,4 m?. Na parterze zlokalizowane będą dwa miejsca garażowe dla ambulansów, pomieszczenia dla zespołów wyjazdowych "P" i "S", lekarza oraz pomieszczenia pomocnicze i techniczne. Natomiast, na piętrze znajdą się pokoje dla administracji, magazyny pomocnicze, a także pomieszczenie socjalne i techniczne. Inwestycja obejmie również dostawę i montaż pierwszego wyposażenia oraz wyposażenia specjalistycznego stacji.

Do tej pory SPRiTS w Ostrowi Mazowieckiej nie miała swojej stałej siedziby. Zajmowała budynki wynajmowane od osób prywatnych.

Nowa stacja wyczekiwania to więc zdecydowanie lepsze warunki pracy zespołów pogotowia ratujących życie oraz zespołów transportowych.

Całkowity koszt inwestycji wynosi ponad 1,8 mln zł, z czego dofinansowanie z budżetu Mazowsza wyniesie 1,7 mln zł.

Więcej: ostowmaz.com

Twoja reakcja na artykuł?

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account