Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Na przełomie marca i kwietnia upływa kadencja obecnego dyrektora Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Mielcu. Wkrótce po tym Zarząd Powiatu ogłosi konkurs na to stanowisko.

Kończy się trwająca od 2012 roku kadencja Pawła Pazdana na stanowisku dyrektora Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Mielcu. Od 1 kwietnia obowiązki dyrektora przejmie jego zastępca – do czasu wyłonienia nowego dyrektora w drodze konkursu.

- Mam nadzieję, że w tym okresie, kiedy skończy się kadencja obecnego dyrektora Zarząd zadba o to, żeby ta jednostka była prawidłowo zarządzana, żeby nie doszło do jakichś uchybień w pracy tej jednostki – powiedział na ostatniej sesji Rady Powiatu jej przewodniczący Henryk Niedbała.

- Jesteśmy po rozmowach w tej sprawie. Mamy trzy wykładnie prawne. Każdy prawnik osobno się tym zajmował i temat jest spójny. W przeciągu dwóch miesięcy od zakończenia kadencji jako Rada Powiatu mamy obowiązek powołać komisję i tak też będziemy robić – powiedział Zbigniew Tymuła, starosta powiatu mieleckiego.

 

Tymuła podkreślił, jak ważny jest to konkurs. - Wiecie jakie były perturbacje z wyborem dyrektora szpitala. Ja zawsze działałem i działał będę zgodnie z literą prawa, póki jestem i póki będę to tak się będzie działo – zapewnił.

Czytaj więcej: hej.mielec.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account