Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

65 ratowników medycznych z Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie nie otrzymało podwyżek gwarantowanych. Dyrektor lecznicy twierdzi, że nie ma no to pieniędzy. Po ubiegłorocznych protestach ratownikom udało się wywalczyć podwyżki w 2 transzach, 400 zł brutto od lipca 2017 r. oraz kolejne 400 zł brutto od stycznia 2018 r.

Ratownicy z rzeszowskiej „dwójki” nie dostali jeszcze ani złotówki. Dyrektor szpitala tłumaczy się tym, że wraz z zawartym przez ratowników medycznych z Ministrem Zdrowia porozumieniem nie zostały wydane jakiekolwiek regulacje prawne zobowiązujące dyrektorów szpitali do wypłacania podwyżek dla ratowników medycznych. - Szpital nie otrzymał również jakichkolwiek celowanych środków finansowych z przeznaczeniem na wypłatę „gwarantowanych podwyżek” dla ratowników medycznych.

W świetle wskazanych powyżej okoliczności, przyznawanie podwyżek jakiejkolwiek grupie zawodowej, w tym również grupie zawodowej ratowników medycznych, mogłoby być realizowane wyłącznie ze środków własnych szpitala, na co obecnie w żaden sposób nie pozwala jego bardzo trudna sytuacja finansowa - wyjaśnia w przesłanym do naszej redakcji e-mailu Krzysztof Bałata, dyrektor KSW nr 2 w Rzeszowie. Ratownicy nie odpuszczają.

Czytaj więcej: nowiny24.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account