Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Trzech ratowników medycznych ze Świętokrzyskiego Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego w Kielcach zostało dyscyplinarnie zwolnionych w minione Święta Bożego Narodzenia. Teraz trwa zbiórka pieniędzy, które zostaną przeznaczone na najpilniejsze potrzeby bezrobotnych mężczyzn oraz prawników, którzy pomogą im wygrać batalię w sądzie.

Brak lojalności? Powodem rozwiązania umowy z ratownikami miało być ciężkie naruszenie obowiązków pracowniczych i rażące naruszenie zasad zaufania oraz lojalności w stosunkach pracowniczych. W uzasadnieniu rozwiązania umowy dyrekcja Świętokrzyskiego Centrum Ratownictwa Medycznego zarzuca byłym pracownikom, że poprzez internetowe wpisy podważali kompetencje pracodawcy, a także rozsyłali anonimowe pisma oczerniające firmę.

- Nie mam nic więcej do powiedzenia. Sprawa trafiła do prokuratury – powiedziała nam dyrektor pogotowia Marta Solnica.

Zwolnienie dyscyplinarnie mężczyźni nie zgadzają się z tą decyzją i podkreślają, że nie mają sobie nic do zarzucenia. W związku z tym odwołają się do Sądu Pracy. Trwa zbiórka pieniędzy Na stronie zrzutka.pl zorganizowana została również akcja zbiórki pieniędzy. „Zbieramy kasę dla bezprawnie wyrzuconych z pracy ratowników medycznych z Kielc. Właśnie zdobyli Mistrzostwo Polski w Ratownictwie Medycznym, założyli związek zawodowy, po czym zostali w bezwzględny i podstępny sposób wyrzuceni z pracy w Święta Bożego Narodzenia. Walczą nie tylko o siebie, a o całe świętokrzyskie środowisko ratownicze.

Zostali bez środków do życia. Teraz idą do sądu walczyć o godność i przywrócenie do pracy. Zebrane środki zostaną przeznaczone na opłacenie prawników oraz przetrwanie trudnych chwil” - czytamy na stronie. Okazuje się, że osób chętnych do pomocy nie brakuje, ponieważ na dzień 5 stycznia uzbierano już niemal 4 tysiące złotych.

Czytaj więcej: echodnia.eu

Twoja reakcja na artykuł?

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account