Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Z propozycją dotyczącą podwyżek dla ratowników medycznych do Ministerstwa Zdrowia wystąpił jeden ze szpitali. Jak czytamy w petycji, przekazywane na podwyżki pieniądze z NFZ nie trafiają do wszystkich ratowników. Stratni są ci zatrudnieni w innych niż pozaszpitalny system ratownictwa medycznego jednostkach organizacyjnych szpitali.

Zespół Opieki Zdrowotnej w Wągrowcu zwraca się do ministra zdrowia Konstantego Radziwiłła „o podjęcie działań legislacyjnych zmierzających do jednoznacznego unormowania kwestii wzrostu wynagrodzeń dla grupy zawodowej ratowników medycznych”. Chodzi o dodatkowe regulacje, poza dotyczącą wielu zawodów medycznych ustawą o wynagrodzeniach dla pracowników ochrony zdrowia.

Porozumienie z ratownikami

Przypomnijmy, że zawarte między Ministerstwem Zdrowia a przedstawicielami związków zawodowych ratowników medycznych porozumienie zobowiązało NFZ do przekazywania dodatkowych środków w ramach kontraktów z przeznaczeniem na podwyżki dla tej grupy zawodowej. Pieniądze otrzymują ratownicy zatrudnieni w pozaszpitalnym systemie ratownictwa medycznego. Jak podkreśla szpital w Wągrowcu, nie dostają ich ratownicy pracujący w innych jednostkach organizacyjnych szpitali.

Potrzebne dodatkowe regulacje

„Również ta kwestia wymaga jednoznacznego formalnoprawnego uporządkowania, w szczególności poprzez zabezpieczenia odpowiednich na ten cel środków dla podmiotów leczniczych, zatrudniających ratowników medycznych” – czytamy w petycji.

Czytaj więcej: politykazdrowotna.com

Twoja reakcja na artykuł?

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account