Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Będzie mniej karetek w lekarzami, więcej natomiast z ratownikami medycznymi. Powód - brak chętnych do pracy. Minister Zdrowia zatwierdził plan wojewody dotyczący zabezpieczenia medycznego.

- Od przyszłego roku w naszym województwie będzie mniej specjalistycznych zespołów - mówiła w naszej audycji interwencyjnej "Czas reakcji" rzeczniczka Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie Elżbieta Sochanowska. - Zespół specjalistyczny to zespół w składzie dwóch ratowników medycznych i lekarz, natomiast podstawowy to dwóch ratowników medycznych. Myślę, że nie odbije się to w żaden sposób na bezpieczeństwie mieszkańców. Niestety lekarzy specjalistów jest w tej dziedzinie coraz mniej na rynku i to problem nie tylko dla nas, ale dla całej Polski.

Przed zmianami w Zachodniopomorskiem było 25 zespołów specjalistycznych z lekarzami i 55 podstawowych. Od przyszłego roku będzie o 9 mniej z lekarzami, ale za to o 11 więcej tylko z ratownikami medycznymi.

- Bezpieczeństwo chorych nie jest zagrożone - zapewniała kierownik Oddziału Ratownictwa Medycznego w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim Stanisława Wierzbicka. - Zadania zespołów ratownictwa medycznego polegają na zabezpieczeniu funkcji życiowych i w jak najkrótszym czasie dostarczenie pacjenta do Szpitalnych Oddziałów Ratunkowych.

Więcej: radioszczecin.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account