Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Wczoraj wojewoda małopolski Piotr Ćwik w obecności władz powiatu, zarządu szpitala i pracowników oficjalnie przekazał nowy ambulans do użytku.

Środki na zakup karetki dla zespołów ratownictwa medycznego wojewoda przekazał na wniosek Starostwa Powiatowego w Olkuszu. Nowa karetka to volkswagen crafter. Kosztowała prawie 500 tys. zł. Z czego prawie 200 tys. to sprzęt niezbędny do ratowania pacjentów w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia. - Na wyposażeniu ambulansu znajduje się m.in. urządzenie do automatycznego masażu klatki piersiowej, umożliwiające nieprzerwaną kompresję w czasie transportu aż do przekazania pacjenta do szpitala. Takie urządzenie zastępuje ręce jednego ratownika - mówi Grażyna Walczak, koordynator zespołów ratownictwa medycznego w Nowym Szpitalu w Olkuszu.

Transport pacjentów ułatwi krzesełko kardiologiczne z systemem płozowym, które pozwala na bezpieczne, zarówno dla pacjenta jak i ratownika transportowanie po schodach, bez narażenia na przeciążenia. - To duże udogodnienie w transporcie pacjentów z budynków, które nie posiadają wind, a takich na naszym terenie jest dużo - dodaje Grażyna Walczak. Karetka jest wyposażona też w nowoczesny defibrylator Lifepak 15, który umożliwia diagnozowanie i monitorowanie funkcji życiowych pacjenta.

W karetce znajdują się również: trzy rodzaje noszy (płachta, podbierające, wielozadniowe), deska dla dorosłych, pompa infuzyjna, respirator, resuscytator, ssak elektryczny i mechaniczny, szyny unieruchamiające, ciśnieniomierz i wiele innych.

Czytaj więcej: gazetakrakowska.pl, fot. Nowy Szpital w Olkuszu

Twoja reakcja na artykuł?

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account