Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W piątek LPR kupiło działkę, na której powstanie nowa baza. Na konto gminy Osielsko wpłynęło już 1,28 miliona złotych

Bydgoscy ratownicy z LPR od wielu lat stacjonują na terenie Portu Lotniczego Bydgoszcz. Także od dawna pogotowie lotnicze szukało na terenie województwa kujawsko-pomorskiego innego miejsca, na którym mogłoby zbudować własną bazę.

Przypomnijmy, że wielokrotnie informowaliśmy o tym, iż ratownicy muszą wynajmować pomieszczenia. W końcu przedstawicielom Lotniczego Pogotowia Ratunkowego udało się znaleźć odpowiednie miejsce – działkę o powierzchni 2 hektarów, położoną w pobliżu skrzyżowania Szosy Gdańskiej z ul. Krakowską i ul. Jastrzębią w podbydgoskim Osielsku.

– Właśnie podpisaliśmy akt notarialny, pieniądze już są na koncie – cieszy się Wojciech Sypniewski, wójt gminy Osielsko, i wyjaśnia, że niebawem skrzyżowanie Szosy Gdańskiej z Krakowską w ramach budowy drogi S5 zmieni się w bezkolizyjne, turbinowe rondo.

 

Odpowiednie dokumenty są już przygotowane. Zanim LPR kupiło działkę, przeprowadzono analizy. Śmigłowiec nie będzie przelatywał nad osiedlami. – Zanim LPR zdecydowało się kupić tę działkę, przeprowadzono wiele analiz, wykonano na przykład pomiary nalotów 
– tłumaczy wójt Wojciech Sypniewski. – Chodziło o to, by śmigłowiec podczas startu i lądowania nie przelatywał nad
 osiedlami. Okazało się, że jest to możliwe, pogotowie nie powinno nikomu przeszkadzać. Mam też nadzieję, że loty pogotowia ratunkowego nie będą odbywały się zbyt często.

Czytaj więcej: expressbydgoski.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account