Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

ambulans newsprinterTo był historyczny moment dla gminy Padew Narodowa i całego powiatu mieleckiego. Dziś otworzona została podstacja pogotowia, która pozwoli ratownikom medycznym działać jeszcze szybciej i jeszcze skuteczniej.

Nadszedł dziś piękny dzień, w którym oddajemy do użytku długo wyczekiwaną podstację pogotowia ratunkowego. Możemy być dumni z tej dużej i jakże ważnej inwestycji. Wykonaliśmy ją dzięki zaangażowaniu i dobrej współpracy pomiędzy wieloma osobami i instytucjami – mówił starosta Zbigniew Tymuła, dziękując wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu. Znaczny udział w nim miała Ewa Leniart – wojewoda podkarpacki – która w marcu, w ramach aktualizacji planu działania Systemu Ratownictwa Medycznego dla województwa podkarpackiego, wydała zgodę na utworzenie w Padwi podstacji pogotowia.

Bez wpisania stacji w plan województwa, nie byłaby ona kontraktowana. Warto było więc zabiegać o utworzenie tego miejsca, odbywać kolejne spotkania i wyjazdy czy wreszcie inwestować budynek, przed którym stoimy – mówił wójt Padwi Narodowej Robert Pluta. To właśnie gmina pokryła koszty związane z kompleksowym przygotowaniem obiektu pod funkcjonowanie w nim podstacji – warte około 720 tys. złotych.

Znaczy wydatek na rzecz podstacji poniosły również władze powiatu, które w marcu przekazały mieleckiemu pogotowiu wsparcie wysokości 600 tys. złotych. To w całości przeznaczone zostało na zakup w pełni wyposażonej, nowoczesnej karetki – od dziś stacjonującej w padewskiej podstacji.

Czytaj więcej: e-mielec24.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account