Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Dzisiaj (środa) wicewojewoda pomorski Mariusz Łuczyk ogłosił, że z początkiem 2018 roku do Miastka wraca druga całodobowa karetka.

Konferencja prasowa w tej sprawie odbyła się przed szpitalną izbą przyjęć w Miastku. M. Łuczyk skrytykował przy tym działania władz samorządowych Miastka i władz powiatowych (rządzi tam PO), które wielokrotnie apelowały o drugą całodobową karetkę. Przypomnijmy, że do czerwca 2017 r. w Miastku były dwa całodobowe ambulanse. Od lipca br. jedna z karetek nie dyżurowała już w nocy. Stało się, bo w tym czasie uruchomiono podstację pogotowia w Lipnicy, a nie było dodatkowych pieniędzy.

Konferencja prasowa w tej sprawie odbyła się przed szpitalną izbą przyjęć w Miastku. M. Łuczyk skrytykował przy tym działania władz samorządowych Miastka i władz powiatowych (rządzi tam PO), które wielokrotnie apelowały o drugą całodobową karetkę. Przypomnijmy, że do czerwca 2017 r. w Miastku były dwa całodobowe ambulanse. Od lipca br. jedna z karetek nie dyżurowała już w nocy.

Stało się, bo w tym czasie uruchomiono podstację pogotowia w Lipnicy, a nie było dodatkowych pieniędzy. Wicewojewoda na konferencji mówił także m.in. o stworzeniu w Miastku szpitalnego oddziału ratunkowego. Odpowiadał także na pytania dziennikarzy.

Czytaj więcej: gp24.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account