Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

– W karetce pogotowia stacjonującej w Serocku nie będzie lekarza – tak zakładają mazowieccy urzędnicy, którzy zaktualizowali ostatnio projekt planu działania Państwowego Ratownictwa Medycznego na Mazowszu. Ostateczną decyzję w tej sprawie ma podjąć minister zdrowia.

Obecnie na terenie powiatu legionowskiego stacjonują 4 karetki. Załogi ratunkowe wyczekujące w Legionowie i w Serocku są specjalistycznymi zespołami ratownictwa medycznego. Oznacza to, że w ich szeregach pracują lekarze. Pozostałe 2 karetki swoje bazy mają w Jabłonnie i w Zegrzu. Są to jednak tylko podstawowe zespoły z ratownikami medycznymi. Zdarza się, że do nagłych i zagrażających życiu i zdrowiu stanów przyjeżdżają także zespoły ratownictwa medycznego stacjonujące w stolicy. Część wieliszewian korzysta zaś z pomocy medycznej udzielanej przez specjalistyczny zespół ratownictwa medycznego stacjonujący w Nowym Dworze Mazowieckim.


Zaplanowane zmiany przewidują, że na pokładach karetek stacjonujących w Serocku, na Białołęce i Muranowie oraz w Markach od 1 października br. zabraknie lekarzy, zostaną sami ratownicy. Zaktualizowany w sierpniu br. projekt zazwyczaj 3-letniego planu działania Państwowego Ratownictwa Medycznego na Mazowszu jest obecnie konsultowany z samorządami, w tym z powiatem legionowskim. Po konsultacjach, przyjdzie czas na zaakceptowanie dokumentu przez wojewodę mazowieckiego, zaś następnie przez ministra. Przewiduje się, że niniejszy dokument – po zaakceptowaniu ewentualnych poprawek samorządowych – zacznie obowiązywać od 1 października br.

Czytaj więcej: gazetapowiatowa.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account