Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Są zagwarantowane pieniądze na podwyżki dla ratowników medycznych - zapewnił w rozmowie z Informacyjną Agencją Radiową wiceminister zdrowia, Marek Tombarkiewicz.

W poniedziałek w siedzibie Rady Dialogu Społecznego odbyło się spotkanie z Komitetem Protestacyjnym Ratowników Medycznych oraz Sekcją Krajową Pogotowia Ratunkowego i Ratownictwa Medycznego NSZZ "Solidarność. Podczas rozmów strony potwierdziły ważność podpisanego tydzień temu porozumienia w sprawie podwyżek - dodał wiceminister Tombarkiewicz. Zostało potwierdzone, że porozumienie obowiązuje i nie można podnosić nawet lokalnie wątpliwości co do legalności tego porozumienia - zaznaczył wiceminister. Dodał, że obecny na spotkaniu wiceminister finansów potwierdził, iż środki na realizację tego porozumienia są już w dyspozycji wojewodów. Natomiast środki na przyszły rok będą zapewnione w ustawie budżetowej.

Podpisane 18 lipca porozumienie zakłada podwyżki o 400 złotych brutto już od lipca. Obejmą one wszystkich ratowników medycznych bez względu na formę zatrudnienia. Od stycznia 2018 roku wynagrodzenia wzrosną o kolejne 400 złotych brutto. Wiceminister zapewnił, że zgodnie z porozumieniem po wakacjach do Sejmu trafi mała nowelizacja ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym.

Ratownicy medyczni zawiesili protest do 30 czerwca 2018 roku. Wtedy rozmowy mają zostać wznowione, bo ratownicy domagają się docelowo takich podwyżek, jak pielęgniarki, czyli o 1600 złotych brutto.

W Polsce jest 12 tysięcy ratowników medycznych.

Źródło: radioszczecin.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze  

Bartek89
0 #1 Bartek89 2017-08-05 14:15
U mnie w szpitalu nikt nic nie wie i ze że mają dostawać tylko Ci co sa są na zrm a sor nie to jak z tym jest ??
Zgłoś administratorowi
Endy
0 #2 Endy 2017-08-19 23:06
Dyrektorzy SPZOZów oszukują ratowników medycznych.Dali podwyżkę 400 z ministerstwa i tyle samo zabrali z pieniędzy dotychczas wypłacanych przez ZOZy w innych formach. Czyli po podwyżce wynagrodzenie takie samo. To jest skurwy...two, może Minister Zdrowia zajmie się tym procederem
Zgłoś administratorowi

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account