Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Do karetek pogotowia ratunkowego w Wielkopolsce trafiło 300 pluszowych misiów. Są one niezwykle pomocne, gdy ratownicy muszą zbadać, opatrzyć lub podać leki dzieciom np. poszkodowanym w wypadkach.

Każdego dnia w Wielkopolsce aż 8 razy karetki pogotowie wyjeżdżają, aby udzielić pomocy małym dzieciom. Zbadanie i opatrzenie rannego kilkulatka  lub podanie mu leku jest zdecydowanie trudniejsze niż osobie dorosłej.

- Dziecko się często broni, nie pozwala się zbadać, albo żeby zrobić mu zastrzyk. Nie pomagają zapewnienia, że to nie będzie bolało  - opowiada w rozmowie z Radiem ESKA Robert Judek, rzecznik Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Poznaniu.

Nieocenioną pomocą okazują się... pluszaki, stąd już kilka lat temu przeprowadzono akcję pod hasłem „Misie ratują życie”. Teraz akcję udało się reaktywować za sprawą nowego sponsora.

- Taki miś okazuje się pomocny. Dziecko zaczyna się nim interesować, co odwraca jego uwagę od tego, że my podajemy mu lek drogą dożylną czy domięśniową – chwali zalety pluszaków Judek.

Czytaj więcej: poznan.eska.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account