Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Agresywny 35-letni mężczyzna naruszył nietykalność cielesną dwóch ratowników medycznych, którzy w niedzielę, 11 grudnia, przyjechali do niego do domu. Do zdarzenia doszło na terenie Kwidzyna.

Z informacji Komendy Powiatowej Policji w Kwidzynie wynika, że około godziny 4 nad ranem załoga kwidzyńskiej karetki pogotowia poprosiła o asystę policjantów, z uwagi na agresywne zachowanie 35-letniego mężczyzny. Mężczyzna ten kilka razy tej nocy dzwonił już na numer alarmowy i wzywał służby ratunkowe, ale jak się okazało, nie wymagał hospitalizacji. - Policjanci udzielający asysty załodze karetki pogotowia i ukarali agresywnego mężczyznę za bezpodstawne wezwanie karetki.

Ratownicy medyczni skorzystali z prawa złożenia zawiadomienia za kierowanie gróźb karalnych pod ich adresem oraz naruszenie ich nietykalności cielesnej - informuje st. sierż. Anna Filar, rzeczniczka prasowa kwidzyńskiej policji. Ratownikom nic poważnego się nie stało. - Wykazali się odwagą i opanowaniem, dzięki czemu zdołali obezwładnić napastnika i przekazać go w ręce funkcjonariuszy policji.

Z urzędu podjęto wobec niego działania prawne w związku z napaścią na funkcjonariuszy publicznych - taki status mają ratownicy Państwowego Systemu Ratownictwa Medycznego - mówi Anna Szewczuk-Łebska, rzeczniczka prasowa spółki EMC, właściciela kwidzyńskiego szpitala i dodaje, że sprawę traktują poważnie: - Bezpieczeństwo naszych pracowników jest dla nas bardzo ważne. W codziennej pracy bywają oni narażeni na zachowania, które mogą stanowić dla nich bezpośrednie zagrożenie. Całemu zespołowi udzielimy niezbędnego wsparcia.

Czytaj więcej: dziennikbaltycki.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account