Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Podwyżki dla co najmniej 12 tysięcy zatrudnionych przez NHS jako ratownicy medyczni wyniosą przynajmniej 4400 funtów. Początkowa pensja rośnie z 21909 funtów do 26302 funtów, przy wyższych pensjach są odpowiednio większe. Służba zdrowia została zmuszona do podniesienia płac dużymi brakami kadr - obsadzanie karetek pracownikami agencyjnymi kosztuje nawet 30 funtów za każdą godzinę pracy ratownika. To nawet dwukrotnie więcej niż wynosi pensja przed podwyżką.

Problem jest na tyle duży, że pracownicy są ściągani nawet z Australii i Nowej Zelandii - przeważnie kierunek wyjazdów w profesjach medycznych jest odwrotny. Ratownictwo medyczne jest pierwszą linią stykającą się ze skutkami cięć budżetowych. Ogromna presja w połączeniu z koniecznością dodatkowego zostawania w pracy po 12-godzinnym dyżurze sprawiła, że 75% ratowników poważnie rozważa odejście z zawodu.

Podwyżka nie przychodzi jednak bez kosztów - stopniowo zwiększane będą obowiązki ratowników medycznych, obejmą między innymi zwiększenie odsetka pacjentów opatrywanych bez przewożenia do szpitali i innych placówek medycznych.

Czytaj więcej: anglia.today

Twoja reakcja na artykuł?

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account