Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x


Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Ministerstwo Zdrowia rozpoczęło analizę uwag, który wpłynęły do resortu i które dotyczą ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym. Część z nich zostanie przez resort uwzględnione. - Mamy trochę przemyśleń po tym, jak spłynęły do uwagi - przyznał Marek Tombarkiewicz.

Które z proponowanych zmian zostaną uwzględnione w ustawie? Resort zamierza wprowadzić obowiązkową wewnątrzszpitalną segregację pacjentów, przy SOR-ach obowiązkowo ma funkcjonować nocna świąteczna opieka zdrowotna, a szpitalne oddziały ratunkowe podzielone zostaną według obciążenia liczbą pacjentów. Te SOR-y, do których trafia najwięcej chorych, będą najlepiej finansowane. Ministerstwo Zdrowia jednak nie ustaliło z Ministerstwem Finansów czy taka zmiana będzie możliwa i czy w znajdą się na to pieniądze. Jakich zmian można jeszcze się spodziewać? SOR-ami będą kierować lekarze specjaliści w dziedzinie medycyny ratunkowej.

Resort chce zakończyć prace nad analizą uwag do projektu ustawy najpóźniej na początku stycznia.

- Minister Radziwiłł naciska, żebyśmy zakończyli pracę nad uwagami jeszcze przed świętami, ale patrząc ile ich spłynęło do resortu myślę, że realny termin, to dopiero początek stycznia – przyznał Marek Tombarkiewicz.

Więcej: termedia.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account