studium czy licencjat?

Więcej
2010/12/29 10:42 #4746 przez smOker.
Replied by smOker. on topic Studium czy Licencjat??
a czy zarobki są większe jak jest się po studiach, czy takie same jak po studium ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/01/06 10:30 #4752 przez sox
Replied by sox on topic Studium czy Licencjat??
Słyszałem ze chłopaki po studiach mają 1zł więcej za godzine... Ale nie pytałem więc nie sprawdzona informacja pozatym to chyba zależny też od pracodawcy...

Człowiek który raz kogoś uratuje to bohater, człowiek który ratuje ludzi codziennie to ratownik medyczny.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/01/09 15:53 #4762 przez GRZECHRAT
Replied by GRZECHRAT on topic Studium czy Licencjat??
Sie ma siatka płac jest taka sama tylko pracodawca zatrudniając za te same pieniądze pewnie będzie wolał goście po studiach niż po studium

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/01/11 16:03 #4771 przez Blanka16
Replied by Blanka16 on topic Studium czy Licencjat??
Ja mam takie pytanie:
Czy w Policealnej Szkole Medycznej w Szczecinie i na Uniwersytecie Medycznym w szczecinie na kierunku ratownik medyczny są przedmioty związane z chemią? ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/08/17 16:48 - 2011/08/17 18:51 #6516 przez maziarek1
Replied by maziarek1 on topic Studium czy Licencjat??
witam mam 32 lata i od 11 lat jestem funkcjonariuszem PSP od pewnego czasu na naszym JRG stacjonuje karetka pogotowia ratunkowego zainteresowalo mnie to do tego stopnia ze jestem zainteresowany podjeciem nauki. nie bede ukrywal ze procz podniesienia kwalfikacji zawodowych w strazy daje mi to mozliwosc dodatkowej pracy w pogotowiu (jestem kierowca ratownikiem w strazy)i tu rodzi sie moje pytanie jaka szkole wybrac??? licencjata czy studium, za studium przemawia cena oraz 2 letni czas nauki, nie wiem natomiast jak jest to odbierane przez pracodawce wola zatrudniac po szkole wyzszej??? czy za kilka lat nie okaze sie ze trzeba podnosic kwalfikacje zawodowe i wszyscy beda musieli robic studia itd prosze o odpowiedz pozdrawiam


Temat powielany wielokrotnie, wystarczyło przeszukać dział edukacja. Twój temat jak i inne dotyczące tego samego problemu zostały scalone w jeden: Studium czy Licencjat?? Proszę wszystkich o wczytywanie się w treści naszego forum aby bezsensownie nie powielać tych samych tematów!
ADMIN

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/12/15 21:44 - 2011/12/16 08:34 #7104 przez RatMed87
Największą zbrodnię jaką popełniło nasze państwo to zapis w ustawie o możliwości uzyskania tytułu zawodowego ratownika medycznego po dwuletniej szkole policealnej.

Bardzo przepraszam Was wszystkich ale zalaliście rynek pracy, jesteście niewykształceni. Bardzo często trafiliście do szkoły przez przypadek, bo z dwojga złego lepiej pouczyć się dwa lata niż iść na kasę do sklepu.

Pracowałem z większością policealnych pseudo ratowników, który nie mają elementarnej wiedzy dotyczącej podstaw medycyny. Jesteście niebezpieczni, nieudolni i z zasady mało inteligentni skoro nie dostaliście się na studia.

To przez Was ranga zawodu ratownik medyczny w naszym kraju spadła do zera! Mogliśmy mieć samych minimum licencjatów ratowników nie wspominając o magistrach państwowych uczelni medycznych.

Idziecie do pracy za 10zł/h bo nie macie wyboru a pracodawcy wolą oszczędzać i to Was zatrudniają blokując elitarną część wykształconych ludzi.

Miałem okazje studiować 5 lat dziennie, po licencjacie pracować w pogotowiu ratunkowym gdzie zobaczyłem strach, nieudolność, niekompetencje, brak stosowania podstawowych zasad ludzi biednych.

Szkoda, że zepsuliście rynek, szkoda że mało kto o tym mówi, dobrze że są miejsca gdzie za wiedzę i wykształcenie słono się płaci.


Twoja wypowiedź bardziej pasuje do tematu "Studium czy licencjat". Przed napisaniem kolejnego posta proszę zapoznać się z REGULAMINEM FORUM .
Ania82.
Za tę wiadomość podziękował(a): MAMLA

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Ania82ricko1stmangus
Czas generowania strony: 0.244 s.

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

    • arekpawel3 Avatar
    • Opinie na temat nowego kierunku studiów podyplomow...
    • Witajcie,prowadzę obecnie projekt badawczy, którego celem jest określić zapotrzebowanie na nowy kierunek studiów- fizjolog sportowy. Uczelnia poprosiła o zebranie wypowiedzi także od ratowników medycznych. Otóż ratownicy posiadają wiedzę nt fizjologii organizmu, a być może w tym gronie są osoby interesujące się sportem lub chcące pogłębiać wiedzę w tym zakresie.W związku z tym zwracam się z prośbą o podzielenie się...
    • W Edukacja, doskonalenie zawodowe / Uczelnie medyczne
    • 2023/12/05 09:41
    • ladybird23 Avatar
    • uprawnienia
    • Witam, mam pytanie dotyczące uprawnień. Otóż, jeśli ktoś skończył ratownictwo ponad 13 lat temu, nigdy nie pracował w zawodzie ratownika, zmienił zupełnie branżę, nie przechodził żadnych przeszkoleń w temacie ratownictwa itd to czy może np prowadzić kursy pierwszej pomocy, zabezpieczać imorezy jako ratownik? Będąc na etacie w zupełnie innej branży i nie mając zatrudnienia w żadnej placówce zdrowia itd
    • W Państwowe Ratownictwo Medyczne / Dyskusja ogólna (PRM)
    • 2023/10/30 12:39
    • Macias Avatar
    • Ratownik nie aktywny zawodowo
    • Podepnę się pod temat. Uzyskałem prawo do wykonywania zawodu w 2015 roku i od tamtej pory czynnie nie pracowałem w zawodzie za wyjątkiem pandemii, gdzie pobierałem próbki od pacjentów w mobilnym zespole. Teraz zastanawiam się nad powrotem do zawodu. Jak ugryźć temat? Czytałem, że potrzebny jest kurs trwający 6 miesięcy. Wiecie może jak ugryźć temat? 
    • W Ratownictwo Medyczne / Kwalifikowana PP, Pierwsza Pomoc
    • 2023/10/13 21:31
    • MichałS97 Avatar
    • Staż na bloku ?
    • Witam Myślałem ostatnio nad miejsce w którym moglbym się porządnie nauczyć intubacji. Stąd pytanie czy ma ktoś doświadczenie w pracy/stażu na bloku? Czy jest to wogóle możliwe dla rm ? Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • W Medycyna Ratunkowa / Medyczne czynności ratunkowe
    • 2023/09/17 21:29

Więcej tematów »

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account