studium czy licencjat?

Więcej
2010/07/13 18:44 #3951 przez Linuska
Replied by Linuska on topic O:studium czy licencjat?
Nie radze Ci tak do tych praktyk podchodzic. Lepiej zrob praktyki normalnie, jak wszyscy, one sa przede wszystkim po to, by uczyc sie, cwiczyc, zeby pozniej, po szkole moc pomagac innym. Nie w odwrotnej kolejnosci. Zreszta wiekszosc naszych pacjentow to jednak dorosli i nie mozna nauki ograniczyc tylko do dzeci.
A co do pozniejszej pracy, to owszem, wlasne bolesne doswiadczenia moga nie przeszkadzac, o ile - no wlasnie - nie bedzie to praca ze wzgledu na bolesne przezycia, nie bedzie takiego podejscia przez pryzmat wlasnych doswiadczen, tylko po prostu - wiem jak to jest, ale ten aktualny pacjent nie ma nic wspolnego z bliska mi osoba i juz.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Organ18
  • Organ18 Avatar
  • Wylogowany
  • Doświadczony
  • Doświadczony
  • Ratownictwo To Nie Nasza Praca I hobby Lecz Pasja
Więcej
2010/07/13 19:02 #3953 przez Organ18
Replied by Organ18 on topic O:studium czy licencjat?
Chce małym pomóc skoro swojemu nie zdążyłem ;( Ale myśle bardziej że skoro mam jeździć w karetce to pójde na prakte do pogotowia

Mam na imię Romek mówią na mnie Organ w RM (narząd) albo Organista (w muzyce).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2010/07/13 19:12 #3954 przez Linuska
Replied by Linuska on topic O:studium czy licencjat?
Organ18 napisał:

Chce małym pomóc skoro swojemu nie zdążyłem ;(

Tyle ze to nie jest sposob na strate, na zdrowe przezycie straty. Z takim podejsciem mozesz nie wyrobic.

Ale moze zostawmy ten temat (ewentualnie zapraszam na priv), bo sie robi offtop.

Ale myśle bardziej że skoro mam jeździć w karetce to pójde na prakte do pogotowia

Nie masz innego wyjscia, jesli chcesz skonczyc szkole, to musisz wyjezdzic swoje w pogotowiu.


Jak słusznie zauważyła Autorka postu robi się tu mały off, więc proponuję jednak wrócić do tematu, który brzmi studium czy licencjat? Temat z dylematami, dlaczego ten zawód znajduje się TUTAJ a o praktykach TUTAJ . Poprzez pisanie w tematach istniejących będzie łatwiej kolejnym osobom znaleźć odpowiedzi na ich pytania.
Pozdrawiam, Ania82.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • doriia
  • doriia Avatar
  • Gość
  • Gość
2010/07/17 09:30 #3962 przez doriia
Replied by doriia on topic O:studium czy licencjat?
Witam wszystkich serdecznie.
Proszę mi wybaczyć ewentualne złe miejsce postu, ale pierwszy raz w ogóle piszę na forum.
Poszukuję informacji odnośnie jednej kwestii (poniżej), a ratownik-med.pl wydaje mi się prowadzony przez rzetelne osoby.
Otóż chciałabym podjąć naukę na kierunku ratownictwo medyczne. W grę wchodziłoby tu 2-letnie studium medyczne. Dotarły do mnie słuchy, że w przyszłości honorowani mają być jedynie ratownicy z wyższym wykształceniem, a więc po studiach (przynajmniej) licencjackich (na kierunku/specjalności ratownictwo medyczne). Ponieważ posiadam już wyższe wykształcenie - ukończyłam studia magisterskie, natomiast w żaden sposób nie związane z medycyną/zdrowiem publicznym etc. - stąd moje zapytanie: czy jako osoba po wyższej uczelni i, przyszłościowo patrząc, absolwent 2-letniego studium ratownictwa medycznego, także musiałabym uzupełniać owo wykształcenie ratownika o potencjalne studia (jak to się teraz np. dzieje z pielęgniarkami), czy wtenczas by mnie dodatkowa edukacja na studiach nie obowiązywała, jako już posiadacza wykształcenia wyższego?

Gorąco liczę na odpowiedzi i nie mniej gorąco wszystkich pozdrawiam.

doriia

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2010/07/17 13:56 #3963 przez Maciej S.
Replied by Maciej S. on topic O:studium czy licencjat?

Dotarły do mnie słuchy, że w przyszłości honorowani mają być jedynie ratownicy z wyższym wykształceniem


nawet jeśli zlikwidują studium policealne to ratownicy, którzy ukończyli takie szkoły nie stracą uprawnień.
Podobnie jest z pielęgniarkami.

A to, że masz mgr nie ma tu nic do rzeczy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • doriia
  • doriia Avatar
  • Gość
  • Gość
2010/07/17 15:08 #3964 przez doriia
Replied by doriia on topic O:studium czy licencjat?
Drogi Macieju S.
Nie wyraziłam obawy co do tego, czy absolwenci studium stracą uprawnienia.
Zadałam jedynie pytanie, czy jeśliby się zdarzyło, że te właśnie osoby musiałyby kiedyś kontynuować naukę na studiach wyższych, zalecenie owe byłoby obligatoryjne i dla absolwentów tychże, ale po innym kierunku.

doriia

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Ania82ricko1stmangus
Czas generowania strony: 0.285 s.

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

    • arekpawel3 Avatar
    • Opinie na temat nowego kierunku studiów podyplomow...
    • Witajcie,prowadzę obecnie projekt badawczy, którego celem jest określić zapotrzebowanie na nowy kierunek studiów- fizjolog sportowy. Uczelnia poprosiła o zebranie wypowiedzi także od ratowników medycznych. Otóż ratownicy posiadają wiedzę nt fizjologii organizmu, a być może w tym gronie są osoby interesujące się sportem lub chcące pogłębiać wiedzę w tym zakresie.W związku z tym zwracam się z prośbą o podzielenie się...
    • W Edukacja, doskonalenie zawodowe / Uczelnie medyczne
    • 2023/12/05 09:41
    • ladybird23 Avatar
    • uprawnienia
    • Witam, mam pytanie dotyczące uprawnień. Otóż, jeśli ktoś skończył ratownictwo ponad 13 lat temu, nigdy nie pracował w zawodzie ratownika, zmienił zupełnie branżę, nie przechodził żadnych przeszkoleń w temacie ratownictwa itd to czy może np prowadzić kursy pierwszej pomocy, zabezpieczać imorezy jako ratownik? Będąc na etacie w zupełnie innej branży i nie mając zatrudnienia w żadnej placówce zdrowia itd
    • W Państwowe Ratownictwo Medyczne / Dyskusja ogólna (PRM)
    • 2023/10/30 12:39
    • Macias Avatar
    • Ratownik nie aktywny zawodowo
    • Podepnę się pod temat. Uzyskałem prawo do wykonywania zawodu w 2015 roku i od tamtej pory czynnie nie pracowałem w zawodzie za wyjątkiem pandemii, gdzie pobierałem próbki od pacjentów w mobilnym zespole. Teraz zastanawiam się nad powrotem do zawodu. Jak ugryźć temat? Czytałem, że potrzebny jest kurs trwający 6 miesięcy. Wiecie może jak ugryźć temat? 
    • W Ratownictwo Medyczne / Kwalifikowana PP, Pierwsza Pomoc
    • 2023/10/13 21:31
    • MichałS97 Avatar
    • Staż na bloku ?
    • Witam Myślałem ostatnio nad miejsce w którym moglbym się porządnie nauczyć intubacji. Stąd pytanie czy ma ktoś doświadczenie w pracy/stażu na bloku? Czy jest to wogóle możliwe dla rm ? Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • W Medycyna Ratunkowa / Medyczne czynności ratunkowe
    • 2023/09/17 21:29

Więcej tematów »

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account