studium czy licencjat?

Więcej
2010/07/09 09:41 #3937 przez Maciej S.
Replied by Maciej S. on topic O:studium czy licencjat?

jest mowa i to wsumie weszło od 2010 roku ze nie beda przyjmować do pracy po 2letnim studium...


nie weszło?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2010/07/11 08:22 #3938 przez piotrgruszka
Replied by piotrgruszka on topic O:studium czy licencjat?
bernatka19 napisał:

proponuje zajrzeć w ustawy o ratownictwie...
jest mowa i to wsumie weszło od 2010 roku ze nie beda przyjmować do pracy po 2letnim studium...
czyli bez wahania wybierać licencjat... choć jak dla mnie łatwiej zdać licencjat niz studium... heh :)



Gdzie w ustawie piszę, że nie będą przyjmować po studium ? po zdobyciu dyplomu powinni mnie normalnie przyjąć, bo przecież nie ma różnicy między ratownikiem po studium i po licencjacie.
Ludzie którzy w 2008 zaczęli naukę w studium kończą ją w tym roku egzaminem i uzyskaniem dyplomu i co nie będą mogli pracować? Mógłby mi to ktoś wyjaśnić
Na forum krąży wiele mitów i nie wiadomo w co już wierzyć.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Organ18
  • Organ18 Avatar
  • Wylogowany
  • Doświadczony
  • Doświadczony
  • Ratownictwo To Nie Nasza Praca I hobby Lecz Pasja
Więcej
2010/07/13 11:33 #3943 przez Organ18
Replied by Organ18 on topic O:studium czy licencjat?
Cześć Wszystkim ja już podjełem decyzje i ide na Studium Ratownictwa :) ale mam dowas pytanie o praktyki . Z tego co mi wiadomo to są dopiero na drugim roku ale chciałem się zapytać czy ja chcą po szkole jeździć w karetce musze mieć praktyki w pogotowiu ?? bo wiem że też można mieć w szpitalu ia czy to jest obojętne jakim szpitalu tzn. dziecięcy , SOR , kardiologiczny ?? . Pozdrowienia dla wszystkich forumowiczów jak i Adminków. Życzę wszystkim bezpiecznych jak i udanych wakacji , a tym pracującym spokojnych dyżurów :) dołanczam śmieszny filmik jak sprawdzic stan pacjenta , podać leki i jak posłużyć się defibrylatorem ;)

Mam na imię Romek mówią na mnie Organ w RM (narząd) albo Organista (w muzyce).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2010/07/13 16:39 #3947 przez huda
Replied by huda on topic O:studium czy licencjat?
Witam Cię Organ

Co do praktyk, jak to u mnie wyglądało już gdzieś pisałam,, ale w skrócie napiszę jeszcze raz

Więc u mnie było tak, że szkoła kieruje na praktyki i wydaje mi się, że w każdym studium tak jest natomiast na studiach sam wybierasz miejsce praktyk
U nas szkoła załatwiała praktyki i to nie było tam gdzie chcieliśmy tylko tam gdzie szkoła miała umowę i praktyki były na różnych placówkach, a zaczęło się od III semestru jedni mieli na oddziale internistycznym w szpitalu a inne grupy miały na Izbie przyjęć, jeden dzień w tygodniu potem IV semestr i to już były same praktyki: ośrodek szkolenia, oiom, sor pediatryczny, straż pożarna-szkolenia dla strażaków, cpr, pogotowie ratunkowe, blok operacyjny i potem praktyki zawodowe pogotowie i oiom i tutaj mogliśmy wybierać placówkę sami. Ale tak jak już napisała, że wszystko zależy od możliwości szkoły :)

pozdrawiam

huda :)

if you don\'t live for something you die for nothing

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2010/07/13 17:10 #3948 przez Linuska
Replied by Linuska on topic O:studium czy licencjat?
Organ18 napisał:

czy ja chcą po szkole jeździć w karetce musze mieć praktyki w pogotowiu ?? bo wiem że też można mieć w szpitalu ia czy to jest obojętne jakim szpitalu tzn. dziecięcy , SOR , kardiologiczny ??

Pewnie, ze musisz miec praktyki w pogotowiu - bo jak sobie wyobrazasz zostanie ratownikiem bez wejscia do karetki? No chyba ze juz jezdzisz, to wtedy dogadujesz sie z kierownictwem, zeby Ci zaliczyli i juz :)

Rodzaj i wymiar praktyk i zajec praktycznych sa okreslone przez program dla naszego zawodu. Zajecia praktyczne i praktyki zawodowe polegaja na tym samym, tylko w indeksie osobno sie wpisuje. Godzinowo wyglada to tak (podaje godziny zegarowe, nie lekcyjne):

Zajęcia praktycznie:

Semestr III
SOR lub izba przyjec i ambulatorium chirurgiczne - 67 godz. 30 min.

Semestr IV
Centrum Powiadamiania Ratunkowego - 18 godz. 45 min.
Oddzial Intensywnej Opieki Medycznej - 56 godz. 15 min.
Pogotowie ratunkowe - 56 godz. 15 min.
Blok operacyjny - 37 godz. 30 min.
Straz pozarna - 37 godz. 30 min.
Inna placowka ratownicza (tu bywa roznie, zalezy od szkoly, moze to byc pogotowie, SOR czy cos innego) - 56 godz. 15 min.

Praktyka zawodowa:

Semestr IV
Oddzial Intensywnej Opieki Medycznej - 52 godz. 30 min.
Pogotowie ratunkowe - 52 godz. 30 min.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Organ18
  • Organ18 Avatar
  • Wylogowany
  • Doświadczony
  • Doświadczony
  • Ratownictwo To Nie Nasza Praca I hobby Lecz Pasja
Więcej
2010/07/13 18:27 #3949 przez Organ18
Replied by Organ18 on topic O:studium czy licencjat?
Linuska i Huda dzięki za pomoc , a co do mnie to jeździłem 7 miesięcy w karetce w transporcie sanitarnym , dzięki naszej koleżance Polly ( Justynce ) mogłem zobaczyć wnętrze karetki takiej z WPR również jak należałem do Grupy Ratownictwa PCK widziałem karetke taką z wpr ale to co mówie że widziałem to mam na myśli że byłem z tyłu przy noszach oglądałem sprzęt itd. A co do praktyk pytałem w szkole i podobno moge sam sobie wybrać więc pytałem was bo mam dylemat chciał bym iść do szpitala dziecięcego ( ze względów osobistych ) nie chodzi to o orientacjie itd. tylko moje dziecko niby nie żyje a ja uważam że zostało zabite i chce pomóc innym dzieciakom , ale nie wiem co dalej bo chce po szkole jeździć w karetce czy to nie będzie przeszkadzało .

Mam na imię Romek mówią na mnie Organ w RM (narząd) albo Organista (w muzyce).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Ania82ricko1stmangus
Czas generowania strony: 0.258 s.

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

    • arekpawel3 Avatar
    • Opinie na temat nowego kierunku studiów podyplomow...
    • Witajcie,prowadzę obecnie projekt badawczy, którego celem jest określić zapotrzebowanie na nowy kierunek studiów- fizjolog sportowy. Uczelnia poprosiła o zebranie wypowiedzi także od ratowników medycznych. Otóż ratownicy posiadają wiedzę nt fizjologii organizmu, a być może w tym gronie są osoby interesujące się sportem lub chcące pogłębiać wiedzę w tym zakresie.W związku z tym zwracam się z prośbą o podzielenie się...
    • W Edukacja, doskonalenie zawodowe / Uczelnie medyczne
    • 2023/12/05 09:41
    • ladybird23 Avatar
    • uprawnienia
    • Witam, mam pytanie dotyczące uprawnień. Otóż, jeśli ktoś skończył ratownictwo ponad 13 lat temu, nigdy nie pracował w zawodzie ratownika, zmienił zupełnie branżę, nie przechodził żadnych przeszkoleń w temacie ratownictwa itd to czy może np prowadzić kursy pierwszej pomocy, zabezpieczać imorezy jako ratownik? Będąc na etacie w zupełnie innej branży i nie mając zatrudnienia w żadnej placówce zdrowia itd
    • W Państwowe Ratownictwo Medyczne / Dyskusja ogólna (PRM)
    • 2023/10/30 12:39
    • Macias Avatar
    • Ratownik nie aktywny zawodowo
    • Podepnę się pod temat. Uzyskałem prawo do wykonywania zawodu w 2015 roku i od tamtej pory czynnie nie pracowałem w zawodzie za wyjątkiem pandemii, gdzie pobierałem próbki od pacjentów w mobilnym zespole. Teraz zastanawiam się nad powrotem do zawodu. Jak ugryźć temat? Czytałem, że potrzebny jest kurs trwający 6 miesięcy. Wiecie może jak ugryźć temat? 
    • W Ratownictwo Medyczne / Kwalifikowana PP, Pierwsza Pomoc
    • 2023/10/13 21:31
    • MichałS97 Avatar
    • Staż na bloku ?
    • Witam Myślałem ostatnio nad miejsce w którym moglbym się porządnie nauczyć intubacji. Stąd pytanie czy ma ktoś doświadczenie w pracy/stażu na bloku? Czy jest to wogóle możliwe dla rm ? Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • W Medycyna Ratunkowa / Medyczne czynności ratunkowe
    • 2023/09/17 21:29

Więcej tematów »

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account