studium czy licencjat?

Więcej
2009/03/26 17:36 #1922 przez RM_Lodz
Replied by RM_Lodz on topic Odp.:studium czy licencjat?
Licencjat z ratownictwa medycznego nie istnieje, jest to licencjat ze zdrowia publicznego plus dodatkowo specjalizacja z ratownictwa medycznego tak samo jak po studium medycznym. Jest możliwość zrobienia tego licencjatu w jeden rok koszt 4000 zł (Łódź) link ponizej/;

www.wsth.eu/kandydaci_zdr.php?wer=zdr&nid=77

Ratownicy powinni trzymać się razem

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2009/03/26 18:04 #1923 przez dyspozytor
Replied by dyspozytor on topic Odp.:studium czy licencjat?
Witaj,

To ciekawe co napisałeś, bo jeszcze do niedawna mówiło się o licencjatach pomostowych dla ratowników 1,5 rocznych, a tutaj proszę rok czasu. Dzięki za linka, pewnie tym samym tropem pójdą inne uczelnie w naszym kraju. Generalnie to chyba niezła opcja, chociaż kosztowna.

Pozdrawiam:)
dyspozytor


Zachodniopomorskie Ratownictwo Medyczne
Wiktoria Julia
Plik załącznika:

www.ratownik-med.pl
www.eskumed.pl
www.karetki.ratownik-med.pl
www.sklep.ratownik-med.pl

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2009/03/28 06:49 #1927 przez ricko1st
Replied by ricko1st on topic Odp.:studium czy licencjat?
Witam!
Od tego roku \"startuje\" licencjat z RM-u w Wyższej Szkole Zawodowej w Nowym Sączu.
Można ukończyć studia w systemie dziennym lub zaocznym (interesująca propozycja dla ratowników już pracujących)
Pozdrawiam

Najlepsi niech będą przygotowani na najgorsze !

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2009/04/05 20:07 #1959 przez CTK
Replied by CTK on topic Odp.:studium czy licencjat?
Witam serdecznie grono Ratowników oraz wszystkich zaczynających kroczyć po tej ciężkiej i wymagającej ścieżce....
Przesortowałem większą część forum, moje początkowe zainteresowanie tym zawodem a raczej stylem życia staje się coraz bardziej pasjonujące..mimo studiowania wszystkich za i przeciw.....
Mam prawie 25 lat, 2 rozpoczęte i nieskończone kierunki studiów...poszukiwałem przede wszystkim spełnienia, pracy wartościowej, odpowiedzialnej i moje długie poszukiwania zaprowadziły mnie właśnie tutaj...po tych kilku ostatnich latach wizja moich pragnień zawodowych nabiera kształtów i wsiąkam z dnia na dzień w klimat Ratownictwa Medycznego....
Chciałem zapytać was już tak konkretnie czy po rozpoczęciu studiów licencjackich na kierunku RM mam jakiekolwiek szanse na styczność z zawodem lub ubieganie się o jakąkolwiek funkcję w pogotowiu przed ukończeniem szkoły ? Zależy mi na jak najwcześniejszym praktycznym kontakcie z zawodem ze względu na wiek...nie chcę już więcej tracić czasu i jestem gotowy całkowicie podporządkować się pod RM....jak widzicie to właśnie w kontekscie wieku- licencjat skończyłbym mając około 28.....
Po drugie czy widzicie sens połączenia studiów ze szkołą policealną jednocześnie ? Wiem, że to duży ciężar wrzucony na barki ale po pierwsze nauke w studium jestem w stanie rozpocząć od stycznia przyszłego roku a studia dopiero od września 2010 ze względu na moją aktualną pracę a zatem na półmetku licencjata miałbym już technika i mógłbym podjąć pracę pełną parą kształcąc się dalej na studiach....To taka jedna z moich wizji, chciałbym prosić o wasze rady jak najlepiej ale jednocześnie najszybciej i najsolidniej trafić do Waszego grona...
Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2009/04/05 21:20 #1960 przez mangus
Replied by mangus on topic Odp.:studium czy licencjat?
Witam.
Jak napisałeś - zdążyłeś przewertować już część forum - wiesz zatem jaka różnica jest pomiędzy licencjatem a studium. Pytanie czy sensem jest powielać ten sam materiał? Byłem nastawiony sceptycznie do licencjata być może dla tego, że sam jestem w trakcie nauki w studium. Ustawa przewiduje koniec rekrutacji do studium od 2010 - czyli na studium ostatni gwizdek. Okazuje się że preferowany będzie w przyszłości licencjat. Może więc okazać się, że technik to kiedyś będzie za mało.
Co do pracy w pogotowiu - z mojego doświadczenia wiem, że nie praktykuje sie już stanowiska sanitariusza. Najprędzej szpital, ale z tym też bywa różnie - proponuje rozeznać środowisko.
Co zaś tyczy się nauki - na nią nigdy nie jest za późno przykład Uniwersytet Trzeciego Wieku - tak to chyba się nazywa. Jeżeli jesteś pewien, że chcesz to robić, a zawód to niewdzięczny jest, to nie zastanawiaj się tylko do dzieła.

mangus
[color=]Śmierć stabilizuje stan pacjenta[/color]

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2009/04/05 22:31 #1961 przez CTK
Replied by CTK on topic Odp.:studium czy licencjat?
A zatem jeszcze jedno pytanie:
Jak to jest z kierowcami karetek, czy oprócz prowadzenia posiadają i wykonują obowiązki z zakresu ratownictwa czy jest zupełnie osobny temat?
Mówię oczywiście o sytuacji kiedy załogę stanowią 3 osoby- kierowca, ratownik, lekarz....
I tak już zupełnie teoretycznie odnośnie mojego przypadku : jeśli jest jak napisałem wyżej czy możliwe jest np. załapanie się do ekipy jako kierowca na np pierwszym czy drugim roku studiów i zdobywanie doświadczenia w ten sposób do momentu uzyskania wykształcenia ratownika medycznego ?
A jeszcze z innej beczki: czy na chwilę obecną dalsze kształcenie i zdobycie tytułu magistra w tym kierunku ma jakikolwiek wpływ na praktykę zawodową (finansowy pewnie nie i ten temat jest dla mnie jakby na dalekim miejscu) ale na przykład na zakres obowiązków czy posiadanie większych uprawnień w wykonywaniu zawodu ??
dziękuję za pomoc

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Ania82ricko1stmangus
Czas generowania strony: 0.210 s.

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

    • arekpawel3 Avatar
    • Opinie na temat nowego kierunku studiów podyplomow...
    • Witajcie,prowadzę obecnie projekt badawczy, którego celem jest określić zapotrzebowanie na nowy kierunek studiów- fizjolog sportowy. Uczelnia poprosiła o zebranie wypowiedzi także od ratowników medycznych. Otóż ratownicy posiadają wiedzę nt fizjologii organizmu, a być może w tym gronie są osoby interesujące się sportem lub chcące pogłębiać wiedzę w tym zakresie.W związku z tym zwracam się z prośbą o podzielenie się...
    • W Edukacja, doskonalenie zawodowe / Uczelnie medyczne
    • 2023/12/05 09:41
    • ladybird23 Avatar
    • uprawnienia
    • Witam, mam pytanie dotyczące uprawnień. Otóż, jeśli ktoś skończył ratownictwo ponad 13 lat temu, nigdy nie pracował w zawodzie ratownika, zmienił zupełnie branżę, nie przechodził żadnych przeszkoleń w temacie ratownictwa itd to czy może np prowadzić kursy pierwszej pomocy, zabezpieczać imorezy jako ratownik? Będąc na etacie w zupełnie innej branży i nie mając zatrudnienia w żadnej placówce zdrowia itd
    • W Państwowe Ratownictwo Medyczne / Dyskusja ogólna (PRM)
    • 2023/10/30 12:39
    • Macias Avatar
    • Ratownik nie aktywny zawodowo
    • Podepnę się pod temat. Uzyskałem prawo do wykonywania zawodu w 2015 roku i od tamtej pory czynnie nie pracowałem w zawodzie za wyjątkiem pandemii, gdzie pobierałem próbki od pacjentów w mobilnym zespole. Teraz zastanawiam się nad powrotem do zawodu. Jak ugryźć temat? Czytałem, że potrzebny jest kurs trwający 6 miesięcy. Wiecie może jak ugryźć temat? 
    • W Ratownictwo Medyczne / Kwalifikowana PP, Pierwsza Pomoc
    • 2023/10/13 21:31
    • MichałS97 Avatar
    • Staż na bloku ?
    • Witam Myślałem ostatnio nad miejsce w którym moglbym się porządnie nauczyć intubacji. Stąd pytanie czy ma ktoś doświadczenie w pracy/stażu na bloku? Czy jest to wogóle możliwe dla rm ? Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • W Medycyna Ratunkowa / Medyczne czynności ratunkowe
    • 2023/09/17 21:29

Więcej tematów »

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account