Propaganda zazdrości

Więcej
2012/04/16 15:23 #7488 przez joanna.j23
Propaganda zazdrości was created by joanna.j23
Witam
Na portalu WP trafiłam dzisiaj na artykuł dotyczący mozliwości odliczenia oddanej honorowo krwi jako darowizny. Problem w tym, że Autor sugeruje, jakoby krwiodawcy zarabiali krocie na tym odliczeniu. Owszem, jest napisane, że odliczenie jest od dochodu, jednak jakoś Autor przy swoich wyliczeniach zapomniał dodać, że krwodawca może liczyć jedynie na 18% tych wielkich kwot. Sądząc po komentarzach Internautów, artykuł ten wzbudził falę zawiści wobec krwiodawców, którzy "niby honorowo" oddają krew a tak naprawdę nieźle się przy tym "obławiają".
Nie mogłam się powstrzymać i kilka minut po godz. 15-tej CAPS LOCKiem napisałam komentarz. Chociaż musiałam wcześniej wziąć kilka głębokich oddechów, żeby szanownego Autora nie urazić kilkoma epitetami.
Nie rozumiem, dlaczego w czasach, kiedy mamy tak konsumpcyjne nastawienie społeczeństwa do życia, kiedy takie akcje jak Honorowe Krwiodawstwo powinno sie jak najbardziej promować, ktoś pisze tak durny (przepraszam) tekst.
Pozdrawiam

DOBRY RATOWNIK TO ŻYWY RATOWNIK

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/04/16 19:53 #7489 przez ww61
Replied by ww61 on topic Odp: Propaganda zazdrości
Ciekawe co odpowiedział by ten człowiek na pytanie,skąd bierze się krew w bankach krwi oraz skąd biorą się preparaty krwi?Gdyby liczyć tylko na tych krwiodawców co oddają odpłatnie ten najcenniejszy dar co wtedy?Nie życzę temu maluczkiemu by miał okazję się o tym przekonać.Joanno,gratuluję ci twojej postawy Zasłużona Honorowo Krwiodawczyni bo kto wie ile istnień ocaliłaś dzieląc się z innymi częścią siebie samej.Na moim przykładzie niczego poza własną satysfakcją nie uzyskałem oddając honorowo krew 30 lat
Pozdrawiam :)
Za tę wiadomość podziękował(a): joanna.j23

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/04/16 20:24 #7490 przez marcin1975rm
Replied by marcin1975rm on topic Odp: Propaganda zazdrości
Też miałem okazję przeczytać te "wypociny". O tym, jak dla autora ważne jest honorowe krwiodawstwo świadczy fakt zamieszczenia tego tekstu w dziale Finanse... Co do samej ulgi, maksymalne roczne odliczenie od dochodu 351zł, co daje 63zł podatku do zwrotu. Pisanie o osoczu to szczyt hipokryzji, gdyż zdecydowana większość stacji krwiodawstwa go nie pobiera...

Wirtualnej intubacji zdecydowane nie!!!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/04/16 20:36 #7491 przez Ania82
Replied by Ania82 on topic Odp: Propaganda zazdrości
Przeczytałam i ... ręce opadają. I to nie tylko czytając komentarze ale i cały artykuł. Mentalność niektórych ludzi, zbluzgać ale samemu nie iść oddać i nie przekonać się jak to wygląda naprawdę. Co do tych argumentów, że krew na pewno sprzedają na zachód, bo u nas w wakacje brakuje, to jest normalnie argumentacja roku. Tyle razy były tłumaczenia i na nic się zdają, bo przecież taki obywatel wie lepiej i koniec...
Oby autor tego artykułu następnym razem pomyślał, zanim będzie usiłował zniszczyć coś pięknego.
P.S.
Oddałam już kilkanaście litrów i jakoś ani razu od podatku sobie tego nie odpisałam...

"Pesymista widzi ciemny tunel, optymista widzi światełko w tunelu, realista widzi pociąg, maszynista widzi 3 debili na torach..."

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/04/19 17:10 #7500 przez blondi1602
Replied by blondi1602 on topic Odp: Propaganda zazdrości
Ciekawe co by napisał jak sam by krwi potrzebował...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/05/11 09:26 - 2012/05/11 09:26 #7576 przez Ania82
Replied by Ania82 on topic Odp: Propaganda zazdrości
LINK do ciekawego artykułu dla tych, którzy trąbią o interesach RCKiK.
Troszkę się podepnę pod temat, bo artykuł ciekawy a nowego tematu nie będę zakładać. :)

"Pesymista widzi ciemny tunel, optymista widzi światełko w tunelu, realista widzi pociąg, maszynista widzi 3 debili na torach..."

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Ania82ricko1stmangus
Czas generowania strony: 0.154 s.

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

    • arekpawel3 Avatar
    • Opinie na temat nowego kierunku studiów podyplomow...
    • Witajcie,prowadzę obecnie projekt badawczy, którego celem jest określić zapotrzebowanie na nowy kierunek studiów- fizjolog sportowy. Uczelnia poprosiła o zebranie wypowiedzi także od ratowników medycznych. Otóż ratownicy posiadają wiedzę nt fizjologii organizmu, a być może w tym gronie są osoby interesujące się sportem lub chcące pogłębiać wiedzę w tym zakresie.W związku z tym zwracam się z prośbą o podzielenie się...
    • W Edukacja, doskonalenie zawodowe / Uczelnie medyczne
    • 2023/12/05 09:41
    • ladybird23 Avatar
    • uprawnienia
    • Witam, mam pytanie dotyczące uprawnień. Otóż, jeśli ktoś skończył ratownictwo ponad 13 lat temu, nigdy nie pracował w zawodzie ratownika, zmienił zupełnie branżę, nie przechodził żadnych przeszkoleń w temacie ratownictwa itd to czy może np prowadzić kursy pierwszej pomocy, zabezpieczać imorezy jako ratownik? Będąc na etacie w zupełnie innej branży i nie mając zatrudnienia w żadnej placówce zdrowia itd
    • W Państwowe Ratownictwo Medyczne / Dyskusja ogólna (PRM)
    • 2023/10/30 12:39
    • Macias Avatar
    • Ratownik nie aktywny zawodowo
    • Podepnę się pod temat. Uzyskałem prawo do wykonywania zawodu w 2015 roku i od tamtej pory czynnie nie pracowałem w zawodzie za wyjątkiem pandemii, gdzie pobierałem próbki od pacjentów w mobilnym zespole. Teraz zastanawiam się nad powrotem do zawodu. Jak ugryźć temat? Czytałem, że potrzebny jest kurs trwający 6 miesięcy. Wiecie może jak ugryźć temat? 
    • W Ratownictwo Medyczne / Kwalifikowana PP, Pierwsza Pomoc
    • 2023/10/13 21:31
    • MichałS97 Avatar
    • Staż na bloku ?
    • Witam Myślałem ostatnio nad miejsce w którym moglbym się porządnie nauczyć intubacji. Stąd pytanie czy ma ktoś doświadczenie w pracy/stażu na bloku? Czy jest to wogóle możliwe dla rm ? Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • W Medycyna Ratunkowa / Medyczne czynności ratunkowe
    • 2023/09/17 21:29

Więcej tematów »

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account