Pytanie do ratowników medycznych- proszę o pomoc.

Więcej
2010/02/05 10:03 #2892 przez ander456
Witam, nazywam się Andrzej Potolczyk, jestem pszczelarzem, prowadzę niewielką 12 pniową pasiekę pod Radomiem. Od 1,5 roku prowadzę forum internetowe, na którym pszczelarze dyskutują na różne tematy, a także wzajemnie sobie pomagają. Chciałem przeprowadzić małe szkolenie dla nich. Nie wiem czy każdy zdaje sobie sprawę, że pszczoły to nie zabawka. Prosiłbym o wypisanie mi leków przeciw:alergicznych/wstrząsowych/dusznościowych. Nie znam się na medycynie, ale uważam że każdy pszczelarz powinien mieć jednak zestaw leków i sprzętu do iniekcji w razie wszelkich wypadków w swojej małej apteczce pasiecznej. Proszę także lekarza/pielęgniarkę o opisanie procedury jak należy wkłuć igłę domięśniowo/dożylnie jak powinno się reagować gdy osoba zasłabnie przy ulu w wyniku dużej ilości jadu wprowadzonego przez pszczoły. Jakie czynności I pomocy należy wykonać? Prosiłbym o opisanie wykonywania reanimacji, a także innych czynności, które powinno się wykonać na nieprzytomnej osobie. Jak jest z adrenaliną? Jakie są rodzaje strzykawek, jakie dawki? Proszę o rzetelną, wyczerpującą odpowiedź. Jeśli zadałem pytanie w złej rubryce to proszę Administratora forum o przeniesienie do innej. Czekam na odpowiedź i pozdrawiam - ander456

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2010/02/05 17:18 #2894 przez mangus
Witam.
Sprawa nie jest tak prosta jak Ci się wydaje. Wiem, że żyjemy w dobie informatycznej i wiele rzeczy można przekazać tą drogą, ale jak sądzę nikt nie jest w stanie zrobić kursu PP drogą korespondencyjną. Jeżeli chodzi o postepowanie z zakresu PP - zwróć się do jednostek organizujących takie kursy w twoim regionie - PCK, ZHP. W jednostce Ratownictwa Medycznego (czytaj pogotowiu) też powinni udzielić Ci informacji na temat dostępności kursów, szkoły o profilu medycznym też na pewno organizują takie zajęcia, - natomiast algorytmy postęowania (PP) znajdziesz na "naszej" stronie - wystarczy troszkę pogrzebać.
Nie szalejmy od razu z adrenaliną. Poczytaj troszkę o anafilaksji. Jestem pewnien, że żaden z lekarzy nie przepisze Ci jej na odległość. Proponuję się wybrać do swojego lekarza i porozmawiać z nim na ten temat. Jak sądzę określi on wielkość ewentualnej dawki. Nie jestem pewien - ale powinny być dostępne ampułko-strzykawki jednorazowego użytku - również miejsce podania i technikę powinien wyjaśnić Ci lekarz.
A tak poza tematem. W labolatoriach można sobie wykonać badania w kierunku uczulń na jad owadów. Wiem bo sam takie sobie robiłem.
Jeżeli nie wyjaśniłem zbyt jasno zagadnień, pytaj dalej.
Pozdrawiam.

mangus
[color=]Śmierć stabilizuje stan pacjenta[/color]

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2010/02/05 18:40 #2895 przez marcin1975rm
Ampułkostrzykawki z adrenaliną, o których wspomniał mangus to jedyny w zasadzie doraźny lek jaki może przepisać lekarz i jaki można posiadać przy sobie. Sposób użycia bardzo prosty nawet jak dla laika. Ewentualnie wapno w postaci tabletek musujących ale przy ostrej reakcji anafilaktycznej jego skuteczność stoi pod dużym znakiem zapytania.

Wirtualnej intubacji zdecydowane nie!!!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2010/02/05 19:24 #2896 przez ander456
Panowie bardzo Wam dziękuję za odpowiedzi, umówiłem się z lekarzem w przychodni. On mi wszystko już wyjaśni .Dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam- Potolczyk.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2010/02/06 14:33 #2898 przez marcin1975rm
ander456 napisał:

...umówiłem się z lekarzem w przychodni.


Proponowałbym jednak kogoś na codzień związanego z ratownictwem medycznym.

Wirtualnej intubacji zdecydowane nie!!!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Ania82ricko1stmangus
Czas generowania strony: 0.247 s.

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

    • arekpawel3 Avatar
    • Opinie na temat nowego kierunku studiów podyplomow...
    • Witajcie,prowadzę obecnie projekt badawczy, którego celem jest określić zapotrzebowanie na nowy kierunek studiów- fizjolog sportowy. Uczelnia poprosiła o zebranie wypowiedzi także od ratowników medycznych. Otóż ratownicy posiadają wiedzę nt fizjologii organizmu, a być może w tym gronie są osoby interesujące się sportem lub chcące pogłębiać wiedzę w tym zakresie.W związku z tym zwracam się z prośbą o podzielenie się...
    • W Edukacja, doskonalenie zawodowe / Uczelnie medyczne
    • 2023/12/05 09:41
    • ladybird23 Avatar
    • uprawnienia
    • Witam, mam pytanie dotyczące uprawnień. Otóż, jeśli ktoś skończył ratownictwo ponad 13 lat temu, nigdy nie pracował w zawodzie ratownika, zmienił zupełnie branżę, nie przechodził żadnych przeszkoleń w temacie ratownictwa itd to czy może np prowadzić kursy pierwszej pomocy, zabezpieczać imorezy jako ratownik? Będąc na etacie w zupełnie innej branży i nie mając zatrudnienia w żadnej placówce zdrowia itd
    • W Państwowe Ratownictwo Medyczne / Dyskusja ogólna (PRM)
    • 2023/10/30 12:39
    • Macias Avatar
    • Ratownik nie aktywny zawodowo
    • Podepnę się pod temat. Uzyskałem prawo do wykonywania zawodu w 2015 roku i od tamtej pory czynnie nie pracowałem w zawodzie za wyjątkiem pandemii, gdzie pobierałem próbki od pacjentów w mobilnym zespole. Teraz zastanawiam się nad powrotem do zawodu. Jak ugryźć temat? Czytałem, że potrzebny jest kurs trwający 6 miesięcy. Wiecie może jak ugryźć temat? 
    • W Ratownictwo Medyczne / Kwalifikowana PP, Pierwsza Pomoc
    • 2023/10/13 21:31
    • MichałS97 Avatar
    • Staż na bloku ?
    • Witam Myślałem ostatnio nad miejsce w którym moglbym się porządnie nauczyć intubacji. Stąd pytanie czy ma ktoś doświadczenie w pracy/stażu na bloku? Czy jest to wogóle możliwe dla rm ? Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • W Medycyna Ratunkowa / Medyczne czynności ratunkowe
    • 2023/09/17 21:29

Więcej tematów »

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account