Pies w samochodzie

  • Organ18
  • Organ18 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Doświadczony
  • Doświadczony
  • Ratownictwo To Nie Nasza Praca I hobby Lecz Pasja
Więcej
2007/11/19 10:43 - 2007/11/19 10:44 #265 przez Organ18
Pies w samochodzie was created by Organ18
Witam was wszystkich bardzo gorąco :cheer: nurtuje mnie poważne pytanie które kieruje głównie do Ratowników Medycznych ale jak RpM może mi pomóc będe niecierpliwie czekał ;) Jadąc ostatnimi czas w różnych środkach komunikacji Zauważyłem że Psy w Autach są bez kagańca i jeżdżą albo na tylnym siedzeniu albo na przednim :woohoo: i tu mnie dręczy pytanie gdy dojdzie do wypadku jest np. kierowca ranny, a w środku znajduje się pies jak ja mam zareagować w tym momencie?? bo jak ja widze na parkingu auto i przechodze spokojnie koło niego a nagle wskakuje na szybe jakiś pies wtedy mam stracha bo mnie wystraszy ( nie spodziewanie atakuje) Domyślam się że musze poinformować dyspozytora o tej sytuacji no ale co ja mam robić patrzeć jak gościu umiera bo nie umie poradzić sobie z głupim psem :( jeszcze nie miałem takiej sytuacji ale dręczy mnie to jak mam sie zachować POMÓŻCIE :)

Mam na imię Romek mówią na mnie Organ w RM (narząd) albo Organista (w muzyce).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2007/11/19 12:57 #266 przez ricko1st
Replied by ricko1st on topic Odp.:Pies w samochodzie
Witam!
No cóż w takich sytuacjach trzeba improwizować.
Pracując w Zespole Wyjazdowym mam to \"szczęście\",że na miejscu wypadku na ogół mamy do pomocy zespół Straży Pożarnej,a to już jest połowa sukcesu.
Zawsze pomogą\"spacyfikować\"pieseczka.
Niestety Ratownicy Przed Medyczni takiego komfortu psychicznego nie mają i wtedy ...trzeba kombinować.
Pamiętaj jednak Organ18,że to \"kombinowanie\"musi też być w granicach \"zdrowego rozsądku\",a nie bezsensownej brawury.
To właśnie cała sytuacja niejako wymusza na Ratowniku sposób działania.
Czasem zwykłe otwarcie drzwi samochodu rozwiązuje \"psi problem\",a czasem potrzeba opróżnić butelkę gazu pieprzowego(ale z tym sprzętem to już trzeba pioruńsko uważać).
Generalnie to powiem Ci tylko tyle,że jeśli boisz się psów lub nie wiesz jak i co z psiną zrobić poczekaj na pomoc fachowców,przecież zdecydowana większość wypadków zdarza się w terenie miejskim gdzie kwalifikowana pomoc dociera do poszkodowanego w miarę szybko.
Pozdrawiam i życzę powodzenia.

Najlepsi niech będą przygotowani na najgorsze !

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Organ18
  • Organ18 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Doświadczony
  • Doświadczony
  • Ratownictwo To Nie Nasza Praca I hobby Lecz Pasja
Więcej
2007/11/19 13:08 #267 przez Organ18
Replied by Organ18 on topic Odp.:Pies w samochodzie
Mam 2 psy w domu ale jakoś obcych się boje coraz to bardziej boję się psów tym bardziej agresywnego w samochodzie gdzie Pies będzie bronił właściciela żebym nie zrobił krzywdy jego panu :(

Mam na imię Romek mówią na mnie Organ w RM (narząd) albo Organista (w muzyce).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Ania82ricko1stmangus
Czas generowania strony: 0.273 s.

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

    • arekpawel3 Avatar
    • Opinie na temat nowego kierunku studiów podyplomow...
    • Witajcie,prowadzę obecnie projekt badawczy, którego celem jest określić zapotrzebowanie na nowy kierunek studiów- fizjolog sportowy. Uczelnia poprosiła o zebranie wypowiedzi także od ratowników medycznych. Otóż ratownicy posiadają wiedzę nt fizjologii organizmu, a być może w tym gronie są osoby interesujące się sportem lub chcące pogłębiać wiedzę w tym zakresie.W związku z tym zwracam się z prośbą o podzielenie się...
    • W Edukacja, doskonalenie zawodowe / Uczelnie medyczne
    • 2023/12/05 09:41
    • ladybird23 Avatar
    • uprawnienia
    • Witam, mam pytanie dotyczące uprawnień. Otóż, jeśli ktoś skończył ratownictwo ponad 13 lat temu, nigdy nie pracował w zawodzie ratownika, zmienił zupełnie branżę, nie przechodził żadnych przeszkoleń w temacie ratownictwa itd to czy może np prowadzić kursy pierwszej pomocy, zabezpieczać imorezy jako ratownik? Będąc na etacie w zupełnie innej branży i nie mając zatrudnienia w żadnej placówce zdrowia itd
    • W Państwowe Ratownictwo Medyczne / Dyskusja ogólna (PRM)
    • 2023/10/30 12:39
    • Macias Avatar
    • Ratownik nie aktywny zawodowo
    • Podepnę się pod temat. Uzyskałem prawo do wykonywania zawodu w 2015 roku i od tamtej pory czynnie nie pracowałem w zawodzie za wyjątkiem pandemii, gdzie pobierałem próbki od pacjentów w mobilnym zespole. Teraz zastanawiam się nad powrotem do zawodu. Jak ugryźć temat? Czytałem, że potrzebny jest kurs trwający 6 miesięcy. Wiecie może jak ugryźć temat? 
    • W Ratownictwo Medyczne / Kwalifikowana PP, Pierwsza Pomoc
    • 2023/10/13 21:31
    • MichałS97 Avatar
    • Staż na bloku ?
    • Witam Myślałem ostatnio nad miejsce w którym moglbym się porządnie nauczyć intubacji. Stąd pytanie czy ma ktoś doświadczenie w pracy/stażu na bloku? Czy jest to wogóle możliwe dla rm ? Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • W Medycyna Ratunkowa / Medyczne czynności ratunkowe
    • 2023/09/17 21:29

Więcej tematów »

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account