Jak pomóc?

Więcej
2012/12/29 21:04 #8627 przez brunetka021
Jak pomóc? was created by brunetka021
Jak pomóc osobie ,która ma powrót ciężkiej depresji??czy rozmowa dużo daje??
Rok temu leczyła sie przez 6 miesięcy chodziła na terapie itd,po roku wszystko powróciło....brała leki ale je odstawiła.Często mówi o śmierci,niejednokrotnie myślała o samobójstwie,Jak jej mogę pomóc??
Czy ja cos mogę zrobić czy ona sama musi sobie dac pomóc???Ale widze że jej na niczym niezalezy chodzi brudna,w jednych ubraniach nie czesana.....

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/12/30 13:48 #8630 przez AlAl
Replied by AlAl on topic Odp: Jak pomóc?
Na pewno nie pomagaj na siłę bo z ludzkiej natury człowiek jest przekorny i będzie zawsze robił na odwrót. Też nie ignoruj innych zachowań mogących zagrażać zdrowi czy życiu tej osoby.


pzdr

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/12/30 15:14 #8631 przez luk27
Replied by luk27 on topic Odp: Jak pomóc?
z tego co widze to brak odp ze strony ''starych wyjaczy medycznych'' ale bez pomocy farmakologicznej to tylko natąpi pogłebienie tej depresji wiec musisz jakos przekonać do powrotu do terapi i środkow bo może nastapić tylko nasilenie tych objawów ktore sie zle konczyą dla pacjeta.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/12/30 15:34 #8632 przez brunetka021
Replied by brunetka021 on topic Odp: Jak pomóc?
Dziękuje za odpowiedz,niewiem co z nia dalej będzie ,najbardziej sie obawiam ....że w końcu popełni samobójstwo ,jak narazie wydaje mi sie że tylko dzieci trzymają ją przy życiu....

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/12/30 15:47 #8633 przez AlAl
Replied by AlAl on topic Odp: Jak pomóc?
Będzie dobrze!

Trzymaj się! :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/12/30 15:48 #8634 przez luk27
Replied by luk27 on topic Odp: Jak pomóc?
Sama widzisz ze tu juz nie chodzi tylko o nią lecz tez wchodzą dziec !!!wiec moze naprawde stac sie tragedia ja to bym tak zrobił ;rozmawiaj z nią ile ci pozwoli czas i wyłapuj niepokojące oznaki.gdy stwierdzisz ze jest coraz gorzej dzwon ZPR a kiedys moze ci za to podziekuje bo sama z tego nie wyjdzie .

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.234 s.

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

    • arekpawel3 Avatar
    • Opinie na temat nowego kierunku studiów podyplomow...
    • Witajcie,prowadzę obecnie projekt badawczy, którego celem jest określić zapotrzebowanie na nowy kierunek studiów- fizjolog sportowy. Uczelnia poprosiła o zebranie wypowiedzi także od ratowników medycznych. Otóż ratownicy posiadają wiedzę nt fizjologii organizmu, a być może w tym gronie są osoby interesujące się sportem lub chcące pogłębiać wiedzę w tym zakresie.W związku z tym zwracam się z prośbą o podzielenie się...
    • W Edukacja, doskonalenie zawodowe / Uczelnie medyczne
    • 2023/12/05 09:41
    • ladybird23 Avatar
    • uprawnienia
    • Witam, mam pytanie dotyczące uprawnień. Otóż, jeśli ktoś skończył ratownictwo ponad 13 lat temu, nigdy nie pracował w zawodzie ratownika, zmienił zupełnie branżę, nie przechodził żadnych przeszkoleń w temacie ratownictwa itd to czy może np prowadzić kursy pierwszej pomocy, zabezpieczać imorezy jako ratownik? Będąc na etacie w zupełnie innej branży i nie mając zatrudnienia w żadnej placówce zdrowia itd
    • W Państwowe Ratownictwo Medyczne / Dyskusja ogólna (PRM)
    • 2023/10/30 12:39
    • Macias Avatar
    • Ratownik nie aktywny zawodowo
    • Podepnę się pod temat. Uzyskałem prawo do wykonywania zawodu w 2015 roku i od tamtej pory czynnie nie pracowałem w zawodzie za wyjątkiem pandemii, gdzie pobierałem próbki od pacjentów w mobilnym zespole. Teraz zastanawiam się nad powrotem do zawodu. Jak ugryźć temat? Czytałem, że potrzebny jest kurs trwający 6 miesięcy. Wiecie może jak ugryźć temat? 
    • W Ratownictwo Medyczne / Kwalifikowana PP, Pierwsza Pomoc
    • 2023/10/13 21:31
    • MichałS97 Avatar
    • Staż na bloku ?
    • Witam Myślałem ostatnio nad miejsce w którym moglbym się porządnie nauczyć intubacji. Stąd pytanie czy ma ktoś doświadczenie w pracy/stażu na bloku? Czy jest to wogóle możliwe dla rm ? Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • W Medycyna Ratunkowa / Medyczne czynności ratunkowe
    • 2023/09/17 21:29

Więcej tematów »

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account