TELETRANSMISJA zapisu EKG

Więcej
2010/01/29 18:51 #2845 przez ww61
Replied by ww61 on topic O:TELETRANSMISJA zapisu EKG
Więc w jakim celu wydano pieniądze na uruchomieniu teletransmisji?Może ktoś chciał czymś zaistnieć?A w sumie zawsze gdy nie wiadomo o co tak naprawdę chodzi wiadomo,że chodzi o pieniądze które uciekają,uciekają i uciekają zamiast służyć

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2010/01/29 19:19 #2846 przez mangus
Replied by mangus on topic O:TELETRANSMISJA zapisu EKG
Witam.
Zastanówmy się nad jedną rzeczą. Zanim zacząłęm pracować w RM udzielałem się winnym sektorze, w którym dobro człowieka zarówno materialne jak i dotyczące bezpośrednio osoby było priorytetem działania. Od zawsze uczono mnie, że ludzkie życie jest wartością najwyższą, którą nie da się wyrazić w żadnej walucie, ani przełożyć na jakąkolwiek z jednostek miar ISO. Pracując w RM tym bardziej powinniśmy mieć dobro człowieka na uwadze - to od nas zależy w jakiej kondycji zdrowotnej pacjent dotrze do szpitala. Czy my będąc w sytuacji pacjęta z ostrym OZW chcielibyśmy trafić na pierwszą lepszą internę - gdzie jak znam życie niewiele by zrobili, poza badaniami na "cito" i farmakoterapią która by pomogła albo i nie? A i tak wyszło by na to, że przewieźli by pacjenta do stosownego ośrodka... a czas leci... a wszyscy wiemy, że niejednokrotnie jest naszym wrogiem.
A wracając do czysto technicznej srawy transmisji. Kardiolog z ośrodka może przecież oddzwonić, zapytać o parametry, zrobić sobie szybki wywiad i zdecydować czy faktycznie pacjenta należy wieść do niego. Pomijając to wszystko jak ośrodek ma info o transporcie z OZW - jest w stanie szybko zorganizować zespół, a pacjent trafia prosto na salę i zabieg jest wyknywany niemalże natychmiast.
Mam nadzieję iż mój wywód okazał się być wyczerpujący i jasno stawiający sprawę pacjent kontra koszty.
Pozdrawiam.

mangus
[color=]Śmierć stabilizuje stan pacjenta[/color]

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2010/01/29 19:26 #2847 przez marcin1975rm
Replied by marcin1975rm on topic O:TELETRANSMISJA zapisu EKG
Dyskusja o "kosztach" moim zdaniem jest tutaj po prostu nie na miejscu. Życie czy zdrowie to wartości bezcenne. Pewne rozwiązania techniczne, których nie unikniemy prędzej czy później, mają ułatwiać naszą pracę. I takowa jest właśnie teletransmisja EKG. Warto w tym miejscu pamiętać jednak o tym, że żadna, nawet najdoskonalsza technologia ludzkiego życia nie uratuje. Wszystko w naszych rękach!!!

Wirtualnej intubacji zdecydowane nie!!!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2010/01/29 19:29 #2848 przez ww61
Replied by ww61 on topic O:TELETRANSMISJA zapisu EKG
Myślę,że ratunek dla pacjentów leży w zwiększeniu ilości ośrodków szybkiej interwencji na które potrzeba pieniędzy.Ośrodki takie działają na zasadzie ostrych dyżurów a powiadomienie za ile minut będzie pacjent może załatwić zwykły telefon.
Wydawać mądrze i z korzyścią pieniądze to sztuka,medialne hasła bywają bez pokrycia
Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2010/01/29 21:32 #2849 przez Maciej S.
Replied by Maciej S. on topic O:TELETRANSMISJA zapisu EKG

Czy wg kolegi tak trudno rozpoznać OZW,że istnieje potrzeba kontaktu z ośrodkiem?


powiem tylko tyle, że różnie z tym bywa.

Myślę,że ratunek dla pacjentów leży w zwiększeniu ilości ośrodków szybkiej interwencji na które potrzeba pieniędzy


Nie. Wg ESC jedna pracownia pełniąca całodobowy dyżur powinna przypadać na pół miliona mieszkańców. U nas na milion przypada prawie 2,5 pracowni.
Zwiększanie ich ilości powyżej pewnego poziomu jest bez sensu - więcej pracowni to mniej wykonanych zabiegów, a to przekłada się na doświadczenie pracujących w cathlabie lekarzy. Zresztą operatorów i tak jest za mało - niektórzy obskakują po 2-3 pracownie.

Naotwieranie nowych ośrodków nie jest trudne - gorzej jest złapać odpowiednio wykształconą kadrę - kształcenie hemodynamisty to długotrwały proces.

Więc w jakim celu wydano pieniądze na uruchomieniu teletransmisji?


Pracuję w szpitalu z cathlabem i widzę plusy teletransmisji, bo ilość ratunkowych interwencji znacznie się zmniejszyła z korzyścią dla pacjentów.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2010/01/30 08:09 #2850 przez ww61
Replied by ww61 on topic O:TELETRANSMISJA zapisu EKG
Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia jak widać.Kiedyś woziłem do ośrodka 95 km teraz 45 dzięki czemu wielu pacjentów dostało jeszcze jedną szansę.Kiedyś nie było programu więc pacjent nie otrzymywał clopidogrelu bo to do dziś bardzo drogi lek a co najwyżej heparynę na drogę do ośrodka wyższego jeśli był gdzieś wywożony a z własnych obserwacji wiem że leki te potrafią sprawić iż przyczyna zawału w trakcie przewozu się rozpuści.Problem leży głównie w czasie dotarcia do ośrodka.Dlaczego w pól milionowym mieście funkcjonują 4 pracownie a mieszkaniec prowincji jedzie karetką 100km?
Chylę czoło przed ludźmi,którzy ciężko pracują w pracowniach hemodynamiki ratując wiele istnień ludzkich
















chylę

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.324 s.

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

    • arekpawel3 Avatar
    • Opinie na temat nowego kierunku studiów podyplomow...
    • Witajcie,prowadzę obecnie projekt badawczy, którego celem jest określić zapotrzebowanie na nowy kierunek studiów- fizjolog sportowy. Uczelnia poprosiła o zebranie wypowiedzi także od ratowników medycznych. Otóż ratownicy posiadają wiedzę nt fizjologii organizmu, a być może w tym gronie są osoby interesujące się sportem lub chcące pogłębiać wiedzę w tym zakresie.W związku z tym zwracam się z prośbą o podzielenie się...
    • W Edukacja, doskonalenie zawodowe / Uczelnie medyczne
    • 2023/12/05 09:41
    • ladybird23 Avatar
    • uprawnienia
    • Witam, mam pytanie dotyczące uprawnień. Otóż, jeśli ktoś skończył ratownictwo ponad 13 lat temu, nigdy nie pracował w zawodzie ratownika, zmienił zupełnie branżę, nie przechodził żadnych przeszkoleń w temacie ratownictwa itd to czy może np prowadzić kursy pierwszej pomocy, zabezpieczać imorezy jako ratownik? Będąc na etacie w zupełnie innej branży i nie mając zatrudnienia w żadnej placówce zdrowia itd
    • W Państwowe Ratownictwo Medyczne / Dyskusja ogólna (PRM)
    • 2023/10/30 12:39
    • Macias Avatar
    • Ratownik nie aktywny zawodowo
    • Podepnę się pod temat. Uzyskałem prawo do wykonywania zawodu w 2015 roku i od tamtej pory czynnie nie pracowałem w zawodzie za wyjątkiem pandemii, gdzie pobierałem próbki od pacjentów w mobilnym zespole. Teraz zastanawiam się nad powrotem do zawodu. Jak ugryźć temat? Czytałem, że potrzebny jest kurs trwający 6 miesięcy. Wiecie może jak ugryźć temat? 
    • W Ratownictwo Medyczne / Kwalifikowana PP, Pierwsza Pomoc
    • 2023/10/13 21:31
    • MichałS97 Avatar
    • Staż na bloku ?
    • Witam Myślałem ostatnio nad miejsce w którym moglbym się porządnie nauczyć intubacji. Stąd pytanie czy ma ktoś doświadczenie w pracy/stażu na bloku? Czy jest to wogóle możliwe dla rm ? Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • W Medycyna Ratunkowa / Medyczne czynności ratunkowe
    • 2023/09/17 21:29

Więcej tematów »

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account