ZABEZPIECZENIE AMPUTANTA

  • OLO1781
  • OLO1781 Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
2011/03/25 09:06 #5203 przez OLO1781
ZABEZPIECZENIE AMPUTANTA was created by OLO1781
WITAJ PROSZĘ O ODPOWIEDZ JAK PRAWIDŁOWO ZABEZPIECZYĆ AMPUTANTA CZYM PRZEMYĆ JAKI OPATRUNEK ZAŁOŻYĆ DZIĘKI

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/04/23 14:25 #5259 przez sanzy
Replied by sanzy on topic O:ZABEZPIECZENIE AMPUTANTA
Jeden z wykładowców nam mówił, że kikut zabezpiecza się opatrunkiem uciskowym jeżeli jest szansa na przyszycie amputanta, opaska uciskowa to ostateczność, ale że byłam starsznie zmęczona na zajęciach to mogłam czegos nie dosłyszeć :D
A amputanta zabezpiecza się wkładając go do czystego worka z jałowym 0,9% NaCl i to do drugiego czystego worka z lodem.
Jeżeli się mylę to prosze mnie poprawic mi też się to przyda bo akurat piszę projekt działań i mam akurat amputację w zadaniu :D

Życzę wszystkim Wesołych i pogodnych świąt Wielkanocnych :D

Dzięki za odpowiedzi i poprawę ewentualnych pomyłek :D

Dumni po zwycięstwie...
Wierni po porażce...
Poświęcam swoje życie, dla ratowania życia innych

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/04/23 14:58 #5260 przez dyspozytor
Replied by dyspozytor on topic O:ZABEZPIECZENIE AMPUTANTA
Witam,

Aby rozwiać wszelkie wątpliwości warto zerknąć na: Projekt - amputacja który dodał mangus .

A amputanta zabezpiecza się wkładając go do czystego worka z jałowym 0,9% NaCl i to do drugiego czystego worka z lodem.


Amputant się nie zmieści :laugh: Jeżeli już to amputowana część lub części i nie do 0,9% NaCl tylko do czystego worka, a w drugim worku owszem lód tylko, że z wodą i wtedy ładnie razem to zapakować. Inaczej sam lód zamrozi amputowane części (uszkodzi/zniszczy tkanki) ciała i na nic to się już chirurgom nie przyda.

Miłej lektury


Zachodniopomorskie Ratownictwo Medyczne
Wiktoria Julia
Plik załącznika:

www.ratownik-med.pl
www.eskumed.pl
www.karetki.ratownik-med.pl
www.sklep.ratownik-med.pl

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.210 s.

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

    • arekpawel3 Avatar
    • Opinie na temat nowego kierunku studiów podyplomow...
    • Witajcie,prowadzę obecnie projekt badawczy, którego celem jest określić zapotrzebowanie na nowy kierunek studiów- fizjolog sportowy. Uczelnia poprosiła o zebranie wypowiedzi także od ratowników medycznych. Otóż ratownicy posiadają wiedzę nt fizjologii organizmu, a być może w tym gronie są osoby interesujące się sportem lub chcące pogłębiać wiedzę w tym zakresie.W związku z tym zwracam się z prośbą o podzielenie się...
    • W Edukacja, doskonalenie zawodowe / Uczelnie medyczne
    • 2023/12/05 09:41
    • ladybird23 Avatar
    • uprawnienia
    • Witam, mam pytanie dotyczące uprawnień. Otóż, jeśli ktoś skończył ratownictwo ponad 13 lat temu, nigdy nie pracował w zawodzie ratownika, zmienił zupełnie branżę, nie przechodził żadnych przeszkoleń w temacie ratownictwa itd to czy może np prowadzić kursy pierwszej pomocy, zabezpieczać imorezy jako ratownik? Będąc na etacie w zupełnie innej branży i nie mając zatrudnienia w żadnej placówce zdrowia itd
    • W Państwowe Ratownictwo Medyczne / Dyskusja ogólna (PRM)
    • 2023/10/30 12:39
    • Macias Avatar
    • Ratownik nie aktywny zawodowo
    • Podepnę się pod temat. Uzyskałem prawo do wykonywania zawodu w 2015 roku i od tamtej pory czynnie nie pracowałem w zawodzie za wyjątkiem pandemii, gdzie pobierałem próbki od pacjentów w mobilnym zespole. Teraz zastanawiam się nad powrotem do zawodu. Jak ugryźć temat? Czytałem, że potrzebny jest kurs trwający 6 miesięcy. Wiecie może jak ugryźć temat? 
    • W Ratownictwo Medyczne / Kwalifikowana PP, Pierwsza Pomoc
    • 2023/10/13 21:31
    • MichałS97 Avatar
    • Staż na bloku ?
    • Witam Myślałem ostatnio nad miejsce w którym moglbym się porządnie nauczyć intubacji. Stąd pytanie czy ma ktoś doświadczenie w pracy/stażu na bloku? Czy jest to wogóle możliwe dla rm ? Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • W Medycyna Ratunkowa / Medyczne czynności ratunkowe
    • 2023/09/17 21:29

Więcej tematów »

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account