Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x

GPS: System Monitorowania Ambulansów

Więcej
2008/12/29 18:32 - 2008/12/29 22:19 #1703 przez dyspozytor
dyspozytor stworzył temat: GPS: System Monitorowania Ambulansów
W ostatnim czasie w Stacjach Ratownictwa Medycznego ( Pogotowia Ratunkowego ) wdrażane jest rozwiązanie oparte na technologii GPS: System Monitorowania, Zarządzania i Lokalizacji Ambulansów, umożliwiający monitorowanie pojazdów w czasie rzeczywistym. Poniżej screen z systemowej mapy:

Główne funkcje systemu z jakich może skorzystać Dyspozytor medyczny a jakie są dostarczane w czasie rzeczywistym to m.in.:
* informacje o lokalizacji pojazdów
* monitoring zużycia paliwa ( w tym nagłych jego ubytków )
* informacje o stanach pracy monitorowanych urządzeń np. jazda na sygnałach
* identyfikacja kierowcy
* przesyłanie komunikatów tekstowych
* graficzna prezentacja lokalizacji pojazdów z wykorzystaniem cyfrowej mapy wektorowej ( pełna skalowalność obrazu )
* zgłaszanie nieprawidłowości ( przekroczenie granic zadanego obszaru )
* odczyt informacji archiwalnych w formie graficznej i tekstowej
* sporządzanie analiz i raportów ( prędkość, długość trasy, obecność w określonych punktach, zużycie paliwa )

Podsumowując każdy chociażby najmniejszy ruch karetki jest monitorowany,każde otworzenie drzwi w ambulansie i włożenie kluczyka do stacyjki włącznie z dniem, godziną, położeniem geograficznym pozostaje zarejestrowane. Także po bułki do sklepu już się nie skoczy ;)
Czy w Waszych stacjach również działają już takie systemy ,czy zauważacie korzyści z wdrażania tego systemu ??

Pozdrawiam
Dyspozytor

Zachodniopomorskie Ratownictwo Medyczne
Wiktoria Julia

www.ratownik-med.pl
www.eskumed.pl
www.karetki.ratownik-med.pl
www.sklep.ratownik-med.pl

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2008/12/30 17:10 #1711 przez ricko1st
Odp.:GPS: System Monitorowania Ambulansów
Witam!
Piotrze w \"moim\" Pogotowiu działa taki troszkę \"uszczuplony\" system monitorowania.
Polega on na tym,że z zamontowanego w ambulansie terminala wysyła się hasłowe powiadomienia do CPR-u np. \"..w drodze do pacjenta..,U pacjenta,...Z pacjentem...itd,itp...\".
Komputer zapisuje poszczególne czasy i tyle.
Mimo pewnej nazwijmy to uciążliwości myślę,że system GPS jest niezły pod warunkiem rozbudowania go o możliwość DOKŁADNEGO podpowiadania drogi dojazdu do potrzebującego naszej pomocy.
Pisząc dokładnego miałem na myśli system wykrywania utrudnień w ruchu drogowym (korki, roboty drogowe).
Pozdrawiam

Najlepsi niech będą przygotowani na najgorsze !

Więcej
2008/12/30 20:49 #1714 przez Ania82
Witam.
Z takim systemem, o jakim wspomina ricko1st spotkałam się na swoich praktykach 3 lata temu. Zdziwiłam się, bo jak poszłam do pracy, to nie było nic takiego, a generalnie było to chyba jakieś uproszczenie dla dyspozytorni.
Dyspozytor, pytanko do Ciebie- dysponujesz może jakimś screenem w lepszej rozdzielczości? Jeśli tak, prosiłabym o maila. :)
Pozdrawiam. :)

"Pesymista widzi ciemny tunel, optymista widzi światełko w tunelu, realista widzi pociąg, maszynista widzi 3 debili na torach..."

Więcej
2008/12/30 20:58 #1717 przez mangus
Witam.
Taaa... moja stacja jest daleko za murzynami jeżeli chodzi o nowinki technologiczne. Wg mnie - jest to bat na zespoły które migają się od pracy tzn. działa to na zasadzie - nie zgłaszaj się bo niby dla czego my mamy tylko jeździć. W życiu zaliczyłem już kilka zakładów pracy i jestem nauczony pewnej dyscypliny. Przychodzę do pracy po to żeby pracować - nie przyszedłem żeby się wyspać i wiem za co biorę pieniądze. Jeżeli sytuacja tego wymaga to jeżdrzę przez cały dyżur bez odpoczynku. Niewątpliwie jest to udogodnienie dla dyspozytora i działa z kożyścią dla pacjenta. Ja jestem za.
Pozdrawiam.

mangus
[color=]Śmierć stabilizuje stan pacjenta[/color]

Więcej
2008/12/30 21:07 #1718 przez Ania82
mangus napisał:Czasem jednak nie tylko, bo w przypadku oskarżeń może też pomóc- możemy np. udowodnić, że nie jechaliśmy do poszkodowanego drogą okrężną. Pamiętam taką sytuację na moim wolontariacie- wypadek koło szpitala, sezon, karetka jedzie na miejsce ok. 42 min (wg mediów). Wszyscy widzieli tylko czas dojazdu, nie zastanowili się, co było przyczyną. A ile nerwów można było zaoszczędzić, przedstawiając taki zapis z GPS?
Pozdrawiam.

"Pesymista widzi ciemny tunel, optymista widzi światełko w tunelu, realista widzi pociąg, maszynista widzi 3 debili na torach..."

Więcej
2008/12/30 21:18 #1720 przez mangus
Ania82 oczywiście jak najbardziej zgadzam się z Tobą. Niejednokrotnie GPS może - używając określenia kolokwialnego- uratować d... zespołowi. Ja podałem jedynie przykład który w mojej ocenie jest dla mnie najbardziej rażący, a który jest nagminnie stosowany w mojej stacji.
Pozdrawiam.

mangus
[color=]Śmierć stabilizuje stan pacjenta[/color]

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

• Centro Medica Avatar
    • CENTRO MEDICA SP. Z O.O poszukuje pracowników na s...
    • W związku z rozwojem spółki poszukujemy angażującego się w pracę i lubiącego nowe wyzwania ratownika medycznego do wykonywania neuromonitoringu. Jesteśmy doświadczoną firmą medyczną, jedyną tego typu w Polsce, wykonującą usługi śródoperacyjnego monitorowania neurofizjologicznego IONM (neuromonitoring). Wykorzystujemy technologię lidera rynku z Niemiec, Inomed Medizintechnik GmbH. Poszukujemy do współpracy ratowników...
    • W Ratownictwo Medyczne / Rynek Pracy
    • 2022/01/12 12:29
    • serial Avatar
    • serial
    • Witajcie! jestem scenarzystą i reżyserem i razem ze współscenarzystką poszukujemy do anonimowych rozmów osoby chętne na zwierzenia ze swojej pracy i życia w pogotowiu przed rokiem 2002. Chcemy pokazać m in jak ciężka to praca i jak postrzeganie jej przez ludzi nie zawsze jest sprawiedliwe. Miła atmosfera rozmowy w pakiecie :) Jeśli byłaby możliwość rozesłania tego ogłoszenia wśród znajomych z branży, bylibyśmy bardzo...
    • W Ratownictwo Medyczne / Ratowniczy Hyde Park
    • 2021/10/12 09:32
    • ratownikekspress Avatar
    • Jak uratować osobę topiącą się w wodzie?
    • Teraz jest taka kolejność że: 1) dzwonisz na służby 112 opisujesz sytuacji i podajesz miejsce zdarzenia. 2) jak masz możliwość to rzuć tonącemu pzedmiot, który się unosi na powierzchni wody, żeby mógł się tego złapać 3) Jak potrafisz pływać to musisz znaleźć przedmiot, który sie unosi na wodzie i dopiero z nim możesz ewentualnie do tonącego popłynąć. 4) Do tego czasu jest już szansa, że straż lub inne służby...
    • W Ratownictwo Medyczne / Kwalifikowana PP, Pierwsza Pomoc
    • 2021/09/04 13:27

Więcej tematów »

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account