Latarka czołowa - niezbędna ratownikowi

Więcej
2008/10/19 17:34 - 2008/10/19 17:37 #1417 przez ricko1st
Replied by ricko1st on topic Odp.:Latarka czołowa - niezbędna ratownikowi
Witam!
Jest wiele \"gratów\" ułatwiających nasze ratownicze życie. Zaczynając od wspomnianych latarek poprzez ratownicze kamizelki taktyczne czy noże tzw.ratownicze przyśpieszające \"rozebranie\" nieprzytomnego poszkodowanego wymagającego natychmiastowego RKO.
Niestety większość pracodawców nie bierze pod uwagę
propozycji ratowników,wychodząc z założenia,że jeżeli nie przewiduje tego standard wyposażenia to nie będą na niego wydawać \"swoich\" pieniążków.
Sygnalizowanie,że jest to wygodniejsze,czy skuteczniejsze w działaniu kwitują stwierdzeniem:jak wam to pasuje to sami sobie kupcie.
Niestety (nie od dziś o tym wiemy)grono \"wazeliniarzy\" popiera tych pracodawców i jedno lub nawet kilkuosobowe propozycje zakupów giną w zarodku.
Może kiedyś to się zmieni.
Pozdrawiam!

Najlepsi niech będą przygotowani na najgorsze !

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2008/10/22 18:06 #1423 przez Tytus
Witam Wszystkich Ratowników Medycznych , ja w swojej stacji Pogotowia zaproponowałem Pani Koordynator o zakupie takiego gadżetu jak Latarka Czołowa , do tego okulary ochronne , Pani Koordynator przyjęła to z Szacunkiem do Ratowników i zapisała , że ten drobniutki niezbędnie potrzebny sprzęcik jest jednak niezbędnie potrzebny i będzie monitować to w dyrekcji WSPR w Szczecinie , jeżeli dyrekcja nie będzie zainteresowana tą sprawą , będziemy ponaglać do skutku . Padła jeszcze jedna propozycja od Ratownika Medycznego w naszej filii z Kołobrzegu i zaproponował zamiast okularów /maski z przyłbicą /, motywując to tym , że może RM spotkać się z takim zdarzeniem , że pacjent pobity mówiąc może pluć krwią prosto w twarz Ratownikowi . Zostawiam Wam Drodzy Ratownicy Medyczni do skonsultowania miedzy sobą , czy wystarczają same okulary ochronne , czy maska z przyłbicą . Łączę Pozdrowienia

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2009/02/03 14:03 #1828 przez inesse5
Tytus napisał:

Witam Was Ratownicy Medyczni , ja również zgadzam się z Waszą opinią jeśli chodzi o latarki czołowe dla Ratowników Medycznych , ale nurtuje mnie jedna sprawa , dlaczego jeśli latarka czołowa jest niezbędna w pracy i bardzo pomocna Rad -med . to kierownictwo Stacji nie zakupią tego towaru , myślę , że jeżeli nie powiecie na swoich zebraniach z kierownictwem , że jest to sprzęt niezbędnie potrzebny , to kierownictwo w większości nie wie czy takowe latarki są potrzebne , uważam , że trzeba doprowadzić do tego żeby pracodawcy zakupowali sprzęt taki , który Wy uważacie że będzie najbardziej Wam potrzebny , a ułatwia kontakt z pacjentem , jeśli będziecie zakupowali sami sobie sprzęt , to wyręczacie kierownictwo z dodatkowych zakupów . łączę Pozdrowienia dla Wszystkich Ratowników Medycznych .




no bo im kasy szkoda,ja zakupiłam sobie sama, tylko, że jedna padła po tygodniu z przyczyn mi nieznanych a druga - pomaga mi do dziś.

Primum non nocere

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/02/02 18:43 #8912 przez kotlet1711
Replied by kotlet1711 on topic Odp: Latarka czołowa - niezbędna ratownikowi
Bodajże w lipcu tamtego roku w Biedronce były latarki czołowe za 19,99 zł.
Jak mi kumpel pokazał jak ona świeci to bez wahania kupiłem :

I jak dotąd ją posiadam, działa bez zarzutu.

A przydała się nieraz.



jedyną rzeczą gorszą od utracenia rozumu, są próby jego odszukania..

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/02/02 20:21 #8914 przez kandek
Też polecam czołówkę ze sklepu dla biedoty. Pieniądz żaden a świeci jak oszalała.

podpis tymczasowy który ma minimum 20 znaków

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/02/02 20:31 - 2013/02/02 20:33 #8916 przez dyspozytor
Replied by dyspozytor on topic Odp: Latarka czołowa - niezbędna ratownikowi
Witam,

Mówicie o tym modelu ?? :woohoo:



ŹRÓDŁO: fanbiedronki.pl/gazetka/2012.07.26.promo...1724,Latarka,czolowa

Bo wygląda bardzo profesjonalnie :laugh: Osobiście kiedyś kupiłem w Biedronce latarkę czołową, ale niestety okazała się lipna. Po kilku wymianach baterii coś się porobiło z kabelkami w środku i przestała działać. Ta ze zdjęcia pełna profeska ;)

Nawet nie wiedziałem, że są takie portale jak fanbiedronki.pl :laugh: :laugh:


Zachodniopomorskie Ratownictwo Medyczne
Wiktoria Julia
Plik załącznika:

www.ratownik-med.pl
www.eskumed.pl
www.karetki.ratownik-med.pl
www.sklep.ratownik-med.pl

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.262 s.

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

    • arekpawel3 Avatar
    • Opinie na temat nowego kierunku studiów podyplomow...
    • Witajcie,prowadzę obecnie projekt badawczy, którego celem jest określić zapotrzebowanie na nowy kierunek studiów- fizjolog sportowy. Uczelnia poprosiła o zebranie wypowiedzi także od ratowników medycznych. Otóż ratownicy posiadają wiedzę nt fizjologii organizmu, a być może w tym gronie są osoby interesujące się sportem lub chcące pogłębiać wiedzę w tym zakresie.W związku z tym zwracam się z prośbą o podzielenie się...
    • W Edukacja, doskonalenie zawodowe / Uczelnie medyczne
    • 2023/12/05 09:41
    • ladybird23 Avatar
    • uprawnienia
    • Witam, mam pytanie dotyczące uprawnień. Otóż, jeśli ktoś skończył ratownictwo ponad 13 lat temu, nigdy nie pracował w zawodzie ratownika, zmienił zupełnie branżę, nie przechodził żadnych przeszkoleń w temacie ratownictwa itd to czy może np prowadzić kursy pierwszej pomocy, zabezpieczać imorezy jako ratownik? Będąc na etacie w zupełnie innej branży i nie mając zatrudnienia w żadnej placówce zdrowia itd
    • W Państwowe Ratownictwo Medyczne / Dyskusja ogólna (PRM)
    • 2023/10/30 12:39
    • Macias Avatar
    • Ratownik nie aktywny zawodowo
    • Podepnę się pod temat. Uzyskałem prawo do wykonywania zawodu w 2015 roku i od tamtej pory czynnie nie pracowałem w zawodzie za wyjątkiem pandemii, gdzie pobierałem próbki od pacjentów w mobilnym zespole. Teraz zastanawiam się nad powrotem do zawodu. Jak ugryźć temat? Czytałem, że potrzebny jest kurs trwający 6 miesięcy. Wiecie może jak ugryźć temat? 
    • W Ratownictwo Medyczne / Kwalifikowana PP, Pierwsza Pomoc
    • 2023/10/13 21:31
    • MichałS97 Avatar
    • Staż na bloku ?
    • Witam Myślałem ostatnio nad miejsce w którym moglbym się porządnie nauczyć intubacji. Stąd pytanie czy ma ktoś doświadczenie w pracy/stażu na bloku? Czy jest to wogóle możliwe dla rm ? Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • W Medycyna Ratunkowa / Medyczne czynności ratunkowe
    • 2023/09/17 21:29

Więcej tematów »

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account