AMBULANS NA ZIMĘ

Więcej
2013/01/24 16:06 #8851 przez ww61
AMBULANS NA ZIMĘ was created by ww61
Jak sobie radzą powierzone Wam drodzy koledzy AMBULANSY,z zimą i z mrozem?Jako karetki używane są auta różnych marek i zapewne się zdarza,że macie doświadczenia nie tylko z najbardziej popularnymi Sprinterami.Które chwalicie za bezpieczne prowadzenie i mobilność na zaśnieżonych drogach,za dogrzanie szoferki i przedziału medycznego?Czy są marki w których pacjenci mniej narzekają na komfort i temperatury tam panujące zimą i latem?
Ja prowadzę Renault Master i różniącego się tylko nazwą ale najlepszym pod każdym względem Opla Movano oraz Peugota Boxtera oraz Mercedesa Sprintera.Przyznam,iż tak bezpiecznie oraz sprawnie w śniegu i błocie oraz komfortowo pod względem resorowania i temperatury we wnętrzu jak i ponad przeciętnego temperamentu jaki prezentuje Opel Movano w wersji z 3 litrowym silnikiem oraz 6 biegową skrzynią biegów nie spotkałem.
Zachęcam do podzielenia się doświadczeniami :)
Pozdrawiam zimowo ale ciepło

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • karolcia109
  • karolcia109 Avatar
  • Gość
  • Gość
2013/01/25 20:47 - 2013/01/27 14:03 #8867 przez karolcia109
Replied by karolcia109 on topic Odp: AMBULANS NA ZIMĘ
Witam,

My w posiadaniu mamy karetkę marki Fiat Doblo Maxi. Osobiście jako kobieta :) mogę powiedzieć, że prowadzi się ja bardzo dobrze nawet w taką pogodę jaka jest teraz. Jedyny ich minus, że jest mało miejsca a w kabinie temperatura zależy od kierowcy jaką sobie ustawi z przodu. :woohoo: Więc jeżeli z przodu się gotujemy to w kabinie mamy ciepło :silly:



Drugą karetkę jaką posiadamy mamy Mercedesa Sprintera (oczywiście swoje lata już ma ) ale za to nie można narzekać na małą ilość miejsca i jego zabudowę. Komfort dla pacjenta i dla nas.Jedyny minus bardzo długo się nagrzewa na plus webasto którego nie ma pierwsza karetka. Nie miałam możliwości jeszcze siedzieć za jej sterami ze względu na automatyczną skrzynie biegów B) Może kiedyś się przełamię.



Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/01/25 22:02 #8869 przez ww61
Replied by ww61 on topic Odp: AMBULANS NA ZIMĘ
Zdarza mi się prowadzić Sprintery z automatyczną skrzynią biegów.I w zabudowie furgon jak również wersje z dużym kontenerem, z tyłu na bliźniakach.Auta super się prowadzą ale gdy trzeba zjechać z utrzymanej odpowiednio drogi na drogi boczne,z warstwą śniegu masakra.Nie ma możliwości szybkiej zmiany kierunku jazdy,zadziała ESP silnik gaśnie,wyłączy się ten system mechanizm różnicowy porusza jedno z kół i klops.
Jeśli chodzi o moje doświadczenie najbardziej sprawdza się przedni napęd.
Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/01/26 10:29 #8870 przez marcin1975rm
Replied by marcin1975rm on topic Odp: AMBULANS NA ZIMĘ
Efekt zimy i działalności (a raczej jej braku) naszych drogowców pacjenci na noszach odczuwają najbardziej. Podstawa na zimę to opony zimowe z najwyższej półki. To i całkiem sporo koni mechanicznych pod maska powoduje, że nasze Vito (bohater wielu fotek w galerii) radzi sobie całkiem przyzwoicie. Ale też nie "przeginamy". Czasem warto kilka metrów więcej pokonać na nogach niż ryzykować.

Wirtualnej intubacji zdecydowane nie!!!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.248 s.

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

    • arekpawel3 Avatar
    • Opinie na temat nowego kierunku studiów podyplomow...
    • Witajcie,prowadzę obecnie projekt badawczy, którego celem jest określić zapotrzebowanie na nowy kierunek studiów- fizjolog sportowy. Uczelnia poprosiła o zebranie wypowiedzi także od ratowników medycznych. Otóż ratownicy posiadają wiedzę nt fizjologii organizmu, a być może w tym gronie są osoby interesujące się sportem lub chcące pogłębiać wiedzę w tym zakresie.W związku z tym zwracam się z prośbą o podzielenie się...
    • W Edukacja, doskonalenie zawodowe / Uczelnie medyczne
    • 2023/12/05 09:41
    • ladybird23 Avatar
    • uprawnienia
    • Witam, mam pytanie dotyczące uprawnień. Otóż, jeśli ktoś skończył ratownictwo ponad 13 lat temu, nigdy nie pracował w zawodzie ratownika, zmienił zupełnie branżę, nie przechodził żadnych przeszkoleń w temacie ratownictwa itd to czy może np prowadzić kursy pierwszej pomocy, zabezpieczać imorezy jako ratownik? Będąc na etacie w zupełnie innej branży i nie mając zatrudnienia w żadnej placówce zdrowia itd
    • W Państwowe Ratownictwo Medyczne / Dyskusja ogólna (PRM)
    • 2023/10/30 12:39
    • Macias Avatar
    • Ratownik nie aktywny zawodowo
    • Podepnę się pod temat. Uzyskałem prawo do wykonywania zawodu w 2015 roku i od tamtej pory czynnie nie pracowałem w zawodzie za wyjątkiem pandemii, gdzie pobierałem próbki od pacjentów w mobilnym zespole. Teraz zastanawiam się nad powrotem do zawodu. Jak ugryźć temat? Czytałem, że potrzebny jest kurs trwający 6 miesięcy. Wiecie może jak ugryźć temat? 
    • W Ratownictwo Medyczne / Kwalifikowana PP, Pierwsza Pomoc
    • 2023/10/13 21:31
    • MichałS97 Avatar
    • Staż na bloku ?
    • Witam Myślałem ostatnio nad miejsce w którym moglbym się porządnie nauczyć intubacji. Stąd pytanie czy ma ktoś doświadczenie w pracy/stażu na bloku? Czy jest to wogóle możliwe dla rm ? Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • W Medycyna Ratunkowa / Medyczne czynności ratunkowe
    • 2023/09/17 21:29

Więcej tematów »

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account