Motocykle w pogotowiu.

Więcej
2010/02/09 15:54 #2915 przez Marlboro
Replied by Marlboro on topic O:Odp.:Motocykle w pogotowiu.
Ja tak dziś na gorąco rozmawiałem przez krótką chwilę z chłopakami z Krakowa. Są wściekli ale nie poddają się... jutro lub pojutrze ma być materiał w ich sprawie w Faktach TVN. Ma być też ponoć wypowiedź rzecznika KPR... zobaczymy...

Pozdrawiam,
Marlboro

Motocyklowy Ratownik
www.moto-medic.pl

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2010/02/09 16:00 #2916 przez marcin1975rm
Replied by marcin1975rm on topic O:Motocykle w pogotowiu.
Jak łatwo w tym kraju zniszczyć w jednej chwili coś dobrego, pożytecznego... :(

Wirtualnej intubacji zdecydowane nie!!!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2010/02/09 16:11 #2918 przez ww61
Replied by ww61 on topic O:Motocykle w pogotowiu.
Mam nadzieję,ze zapał kolegów na motocyklach i zdrowy rozsądek władzy do czasu rozpoczęcia sezonu zaowocuje rozwojem tej dającej szansę na życie formie szybkiej pomocy.
Kto ratuje jedno życie ten ratuje cały świat...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2010/02/14 14:15 #2930 przez Marlboro
Replied by Marlboro on topic O:Motocykle w pogotowiu.
I poniżej wspomniany materiał z programu "Fakty" telewizji TVN na temat problemów ratowników motocyklowych z Krakowa, z grupy RKwadrat.

Ratowali ludziom życie. Czy teraz będą musieli przestać? Krakowscy ratownicy-wolontariusze. Gdy pogotowie dawało im sygnał, oni na rowerach i motocyklach docierali na miejsce przed karetkami i udzielali pierwszej pomocy. Teraz tego sygnału nie będzie. A to może sparaliżować ich akcję. Czy po zimowej przerwie czeka nas wiosenny pat?


Pozdrawiam,
Marlboro

Motocyklowy Ratownik
www.moto-medic.pl

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2010/02/28 10:18 #3027 przez ricko1st
Replied by ricko1st on topic O:Motocykle w pogotowiu.
Witam!
Znowu komuś zabrakło odrobiny zdrowego rozsądku i trzeźwej oceny sytuacji.
Wszyscy ( szczególnie motocykliści ) nie od dziś wiemy, że " dwukołowym sprzętem " znacznie szybciej dotrzemy do miejsca zdarzenia niż gabarytowo większą karetką.
Doc. Spodaryk ma rację mówiąc o ".. kradzieży minut.." tym bardziej, że załogą motocykla w większości wypadków są Rat-Medzi po szkole, a nie kursie PPP !
Oglądając reportaż siłą rzeczy nasuwa się pytanie i pewien pomysł:
Dlaczego nie stworzyć organizacji ratowniczej typu " non profit " i pod jednym szyldem zjednoczyć tych " ratowniczych zapaleńców ", a następnie podpisać oficjalne umowy współpracy z SPR-ami ?
Pewnie to głupi pomysł, ale tak na gorąco może to być jakieś rozbicie tego betonu myślowego.
A może Ktoś ma inny pomysł ?
Pozdrawiam.

Najlepsi niech będą przygotowani na najgorsze !

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2010/02/28 18:42 #3033 przez Marlboro
Replied by Marlboro on topic O:Motocykle w pogotowiu.
Główny problem zapewne jest taki, że ustawa o PRM nie wspomina o czymś takim, jak "motocykl ratunkowy" czy cokolwiek co mogłoby go przypominać. A wręcz przeciwnie, bardzo dokładnie wręcz opisuje w rozporządzeniu NFZ co może być uznawane za "ambulans" w Polsce i jakie ma być jego minimalne, wymagane ustawowo wyposażenie. I pewnie dopóki to się nie zmieni to cały czas ratownicy na motocyklach będą mieli rzucane kłody pod nogi...

A najfajniejsze w tym wszystkim jest to, że prywatne firmy nie mają najmniejszych problemów z podpisywanie umów na "usługi" motocykla ratunkowego i aby było jeszcze śmieszniej, to ten sam motocykl, który został "odrzucony" przez pogotowie i państwowe jednostki następnie na mocy umowy firmy prywatnej z NFZ świadczy te same usługi na rzecz ratownictwa medycznego i dodatkowo za pieniądze... po prostu typowa Polska paranoja... :woohoo:

Pozdrawiam,
Marlboro

Motocyklowy Ratownik
www.moto-medic.pl

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.140 s.

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

    • arekpawel3 Avatar
    • Opinie na temat nowego kierunku studiów podyplomow...
    • Witajcie,prowadzę obecnie projekt badawczy, którego celem jest określić zapotrzebowanie na nowy kierunek studiów- fizjolog sportowy. Uczelnia poprosiła o zebranie wypowiedzi także od ratowników medycznych. Otóż ratownicy posiadają wiedzę nt fizjologii organizmu, a być może w tym gronie są osoby interesujące się sportem lub chcące pogłębiać wiedzę w tym zakresie.W związku z tym zwracam się z prośbą o podzielenie się...
    • W Edukacja, doskonalenie zawodowe / Uczelnie medyczne
    • 2023/12/05 09:41
    • ladybird23 Avatar
    • uprawnienia
    • Witam, mam pytanie dotyczące uprawnień. Otóż, jeśli ktoś skończył ratownictwo ponad 13 lat temu, nigdy nie pracował w zawodzie ratownika, zmienił zupełnie branżę, nie przechodził żadnych przeszkoleń w temacie ratownictwa itd to czy może np prowadzić kursy pierwszej pomocy, zabezpieczać imorezy jako ratownik? Będąc na etacie w zupełnie innej branży i nie mając zatrudnienia w żadnej placówce zdrowia itd
    • W Państwowe Ratownictwo Medyczne / Dyskusja ogólna (PRM)
    • 2023/10/30 12:39
    • Macias Avatar
    • Ratownik nie aktywny zawodowo
    • Podepnę się pod temat. Uzyskałem prawo do wykonywania zawodu w 2015 roku i od tamtej pory czynnie nie pracowałem w zawodzie za wyjątkiem pandemii, gdzie pobierałem próbki od pacjentów w mobilnym zespole. Teraz zastanawiam się nad powrotem do zawodu. Jak ugryźć temat? Czytałem, że potrzebny jest kurs trwający 6 miesięcy. Wiecie może jak ugryźć temat? 
    • W Ratownictwo Medyczne / Kwalifikowana PP, Pierwsza Pomoc
    • 2023/10/13 21:31
    • MichałS97 Avatar
    • Staż na bloku ?
    • Witam Myślałem ostatnio nad miejsce w którym moglbym się porządnie nauczyć intubacji. Stąd pytanie czy ma ktoś doświadczenie w pracy/stażu na bloku? Czy jest to wogóle możliwe dla rm ? Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • W Medycyna Ratunkowa / Medyczne czynności ratunkowe
    • 2023/09/17 21:29

Więcej tematów »

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account