Apteki bez sprzętu pierwszej pomocy

Więcej
2008/03/31 09:59 #747 przez waldih
Apteki bez sprzętu pierwszej pomocy was created by waldih
Ponieważ zdałem egzamin kursu ratownictwa przedmedycznego, zapragnąłem wejść w posiadanie jakiegoś zestawu: maseczka do sztucznego oddychania + rękawiczki... zlatałem większe apteki w moim mieście oraz trzy sklepy medyczne, w żadnym nie było takich zestawów... oczywiście witryny, półki sklepowe pięknie oświetlone, ale tak podstawowych rzeczy brak. W 90 % musiałem tłumaczyć skrót RKO ponieważ personel nie wiedział o czym mówię... Poinformowano mnie w jednym przypadku że to można zamówić, na co odpowiedziałem odmową ponieważ w sklepach internetowych zamówić potrafię równie dobrze sam... Pozdro - waldi

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2008/03/31 10:17 #748 przez Bronq
Replied by Bronq on topic Apteki bez sprzętu pierwszej pomocy
Mnie osobiście nie dziwi taka sytuacja. Mieszkam w prawie 40tys. mieście aptek jest kilka, ale znalezienie podstawowych rzeczy takich jak opatrunki, folie izotermiczne, codofix, maseczki itp. jest niemożliwe do znalezienia. Z materiałów opatrunkowych są tylko bandaże gaza i chusta trójkątna :/ Moim zdaniem nie ma czegoś takiego w aptekach gdyż nie ma popytu, a sprowadzić by zalegało w kącie jest nieopłacalne.

Pozdrawiam Paweł

Zycie choc piekne tak kruche jest... zrozumial ten kto otarl sie o smierc

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Organ18
  • Organ18 Avatar
  • Wylogowany
  • Doświadczony
  • Doświadczony
  • Ratownictwo To Nie Nasza Praca I hobby Lecz Pasja
Więcej
2008/04/06 09:02 #756 przez Organ18
Replied by Organ18 on topic Apteki bez sprzętu pierwszej pomocy
Waldih zapraszam do Zabrza - Gliwc jest pełno rękawiczek i maseczek :) Ja powiem wam że pytałem o apteczke osobistą w aptece i babka dała mi za 12 zł apteczke do auta :/ a jak pytałem w sklepie medycznym o PoketPask babka patrzyła się na mnie jak na idiotę :( ale co do zakupu to polecam zakupić sam materiał i samemu uzupełnić. Ja mam zakupioną małą za 70 zł + dokupiłem wode utlenioną , nożyczki , kilka plastrów :) Moja apteczka już jest max zapełniona mam np. 2 maseczki do sztucznego oddychania , wode utlenioną , nożyczki , 2 koce , Bandaże różne rozmiary , chuste , gazy , chusteczki chigieniczne , agrafki , Plastry różne rozmiary, 3 pary rękawiczek :) jeżeli ktoś by chciał mogę poszukać tego linka gdzie zakupiłem moją apteczke oraz mogę napisać dokładne wyposażenie mojej apteczki tylko dajcie znać na poczte na tej stronce) :)

Mam na imię Romek mówią na mnie Organ w RM (narząd) albo Organista (w muzyce).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2008/04/07 09:42 #757 przez GRZECHRAT
Replied by GRZECHRAT on topic Apteki bez sprzętu pierwszej pomocy
Sie ma jeszcze tylko maska [chirurgiczna] i okulary i masz już wszystko pełna profeska :) Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Organ18
  • Organ18 Avatar
  • Wylogowany
  • Doświadczony
  • Doświadczony
  • Ratownictwo To Nie Nasza Praca I hobby Lecz Pasja
Więcej
2008/04/07 11:42 - 2008/04/07 15:30 #759 przez Organ18
Replied by Organ18 on topic Apteki bez sprzętu pierwszej pomocy
Obiecałem wam linka do mojej apteczki: Kliknij TUTAJ
:) W mojej apteczce jest :
maseczka do sztucznego oddychania szt.2
rękawiczki vinylowe 3 pary
opakowanie gazików jałowych 3x10x10 szt.1
bandaż dziany 4mx10cm . szt.2
bandaż dziany 4mx5cm szt.2
chusta trójkątna z tkaniny szt.1
plaster z op. (viscoplast prestopor 10 x 8) szt.1
plaster z op. mały (viscoplast minifol 72x19) szt.2
plaster z op. (100x25) szt.7
agrafki szt.2
koc przeciwstrząsowy szt. 2
woda utleniona szt.1
\"taśma\" do przklejenia np. gazika do rany żeby nie trzymać szt.1
nożyczki do cięcia ubrań ( z tej strony co apteczka) szt.1
Chusteczki higieniczne szt.1

Mam na imię Romek mówią na mnie Organ w RM (narząd) albo Organista (w muzyce).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2008/04/18 19:13 #798 przez mangus
Replied by mangus on topic Apteki bez sprzętu pierwszej pomocy
Ja maseczkę dostałem bez problemu a rękawiczkami mogę się oblebić cały, a mały nie jestem. Nie obrażając nikogo, ale prowincjonalne apteki w swoich zasobach mają jedynie leki przepisywane przez lokalnego lekarza i uważają, że to wystarczy. Niestety w naszym pięknym kraju idea pierwszej pomocy jest stanowczo za mało propagowana niestety- więc jest jak jest.
A teraz kilka słów do Organa. W swojej apteczce masz nożyczki do cięcia ubrania. Dobra rada - zanim nie nabędziesz uprawnień (rm) raczej staraj się ich nie stosować. Śliska sprawa - ludzie nie doceniają tego co się dla nich robi.
Pozdro.

mangus
[color=]Śmierć stabilizuje stan pacjenta[/color]

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Ania82ricko1stmangus
Czas generowania strony: 0.136 s.

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

    • arekpawel3 Avatar
    • Opinie na temat nowego kierunku studiów podyplomow...
    • Witajcie,prowadzę obecnie projekt badawczy, którego celem jest określić zapotrzebowanie na nowy kierunek studiów- fizjolog sportowy. Uczelnia poprosiła o zebranie wypowiedzi także od ratowników medycznych. Otóż ratownicy posiadają wiedzę nt fizjologii organizmu, a być może w tym gronie są osoby interesujące się sportem lub chcące pogłębiać wiedzę w tym zakresie.W związku z tym zwracam się z prośbą o podzielenie się...
    • W Edukacja, doskonalenie zawodowe / Uczelnie medyczne
    • 2023/12/05 09:41
    • ladybird23 Avatar
    • uprawnienia
    • Witam, mam pytanie dotyczące uprawnień. Otóż, jeśli ktoś skończył ratownictwo ponad 13 lat temu, nigdy nie pracował w zawodzie ratownika, zmienił zupełnie branżę, nie przechodził żadnych przeszkoleń w temacie ratownictwa itd to czy może np prowadzić kursy pierwszej pomocy, zabezpieczać imorezy jako ratownik? Będąc na etacie w zupełnie innej branży i nie mając zatrudnienia w żadnej placówce zdrowia itd
    • W Państwowe Ratownictwo Medyczne / Dyskusja ogólna (PRM)
    • 2023/10/30 12:39
    • Macias Avatar
    • Ratownik nie aktywny zawodowo
    • Podepnę się pod temat. Uzyskałem prawo do wykonywania zawodu w 2015 roku i od tamtej pory czynnie nie pracowałem w zawodzie za wyjątkiem pandemii, gdzie pobierałem próbki od pacjentów w mobilnym zespole. Teraz zastanawiam się nad powrotem do zawodu. Jak ugryźć temat? Czytałem, że potrzebny jest kurs trwający 6 miesięcy. Wiecie może jak ugryźć temat? 
    • W Ratownictwo Medyczne / Kwalifikowana PP, Pierwsza Pomoc
    • 2023/10/13 21:31
    • MichałS97 Avatar
    • Staż na bloku ?
    • Witam Myślałem ostatnio nad miejsce w którym moglbym się porządnie nauczyć intubacji. Stąd pytanie czy ma ktoś doświadczenie w pracy/stażu na bloku? Czy jest to wogóle możliwe dla rm ? Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • W Medycyna Ratunkowa / Medyczne czynności ratunkowe
    • 2023/09/17 21:29

Więcej tematów »

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account