Postępownie przy niedokrwieniu kończyn

Więcej
2013/03/19 19:14 #9044 przez luk27
witam !!!mam pytanie???jaką pozycje powinien przyjąć pacjent po zawisie na szelka po upadku z wysokości (zabezpieczony w hamulec stracił przytomności czas około 20 min) -niedokrwienie kończyn dolnych)????dzięki z góry

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/03/20 14:07 #9045 przez Patryk
Replied by Patryk on topic Postępownie przy niedokrwieniu kończyn
Nic z tego nie rozumiem.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/03/20 15:32 #9046 przez Maciej S.
Replied by Maciej S. on topic Postępownie przy niedokrwieniu kończyn
Patryk z tego co zrozumiałem pacjent pracował na wysokości, był asekurowany szelkami. Miał wypadek, spadł, zadziałała asekuracja i pacjent zawisł po prostu w tych szelkach na pewnej wysokości. Z racji tego, że szelki obejmują też pachwiny coś się musiało zadziać i pacjent ma teraz niedokrwienie obu kończyn dolnych.

Luk27 pytasz o pozycję w jakiej pacjent ma być transportowany? Jeśli pacjent nadal wisi na linie to będzie wisiał piono, aż go stamtąd nie ściągną - innej opcji za bardzo tu nie widzę.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/03/20 17:37 #9047 przez luk27
Replied by luk27 on topic Postępownie przy niedokrwieniu kończyn
Maciej S -dokładnie zrozumiałeś;)- kiedyś rozmawiałem z kolego co zajmuje się wysokościówką i mieli taki przypadek ze -pacjenta 37 lat ściągnęli po jakimś czasie odzyskał przytomność niby wszystko ok po ok 30 min zatrzymanie krążenia gościa nie uratowali (ponoć krew nie z kończyn niedotleniona dotarła do mózgu w dużej ilości???coś jak przygniecenie )wiec tu moje pytanie?????dokładnie chodzi o transport bo tu ponoć dali ciał ze pacjent był na płasko.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/03/21 13:19 #9049 przez Maciej S.
Replied by Maciej S. on topic Postępownie przy niedokrwieniu kończyn

ponoć krew nie z kończyn niedotleniona dotarła do mózgu w dużej ilości???


Po prostu krew mu uderzyła do głowy:>

Będę miłosierny i powstrzymam się od głębszego komentowania tegoż rozpoznania:>

O pacjencie i całej sytuacji nie wiemy w zasadzie nic, tak samo jak o wdrożonym postępowaniu. W związku z tym trudno cokolwiek sensownego powiedzieć.

Najbardziej odpowiednie wydaje się transportowanie z nogami poniżej linii serca - zwłaszcza w przypadku podejrzenia ostrego niedokrwienia konczyn dolnych.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/03/21 14:33 - 2013/03/21 14:36 #9050 przez ww61
Replied by ww61 on topic Postępownie przy niedokrwieniu kończyn
No tak,masa różnej wielkości skrzeplin wytworzonych w nieukrwionych obszarach tylko czeka by dostać się do krwioobiegu i doprowadzić do udaru mózgu,zatoru tętnicy płucnej czy też zawału mięśnia sercowego.W sumie przypadek powinien zostać potraktowany profilaktycznie jak zawał mięśnia sercowego w temacie likwidacji powstałych śmiercionośnych skrzeplin
Maciej S jak zwykle profesjonalny,cieszy że forum służy by sobie wyjaśniać to co niejasne

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.151 s.

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

    • arekpawel3 Avatar
    • Opinie na temat nowego kierunku studiów podyplomow...
    • Witajcie,prowadzę obecnie projekt badawczy, którego celem jest określić zapotrzebowanie na nowy kierunek studiów- fizjolog sportowy. Uczelnia poprosiła o zebranie wypowiedzi także od ratowników medycznych. Otóż ratownicy posiadają wiedzę nt fizjologii organizmu, a być może w tym gronie są osoby interesujące się sportem lub chcące pogłębiać wiedzę w tym zakresie.W związku z tym zwracam się z prośbą o podzielenie się...
    • W Edukacja, doskonalenie zawodowe / Uczelnie medyczne
    • 2023/12/05 09:41
    • ladybird23 Avatar
    • uprawnienia
    • Witam, mam pytanie dotyczące uprawnień. Otóż, jeśli ktoś skończył ratownictwo ponad 13 lat temu, nigdy nie pracował w zawodzie ratownika, zmienił zupełnie branżę, nie przechodził żadnych przeszkoleń w temacie ratownictwa itd to czy może np prowadzić kursy pierwszej pomocy, zabezpieczać imorezy jako ratownik? Będąc na etacie w zupełnie innej branży i nie mając zatrudnienia w żadnej placówce zdrowia itd
    • W Państwowe Ratownictwo Medyczne / Dyskusja ogólna (PRM)
    • 2023/10/30 12:39
    • Macias Avatar
    • Ratownik nie aktywny zawodowo
    • Podepnę się pod temat. Uzyskałem prawo do wykonywania zawodu w 2015 roku i od tamtej pory czynnie nie pracowałem w zawodzie za wyjątkiem pandemii, gdzie pobierałem próbki od pacjentów w mobilnym zespole. Teraz zastanawiam się nad powrotem do zawodu. Jak ugryźć temat? Czytałem, że potrzebny jest kurs trwający 6 miesięcy. Wiecie może jak ugryźć temat? 
    • W Ratownictwo Medyczne / Kwalifikowana PP, Pierwsza Pomoc
    • 2023/10/13 21:31
    • MichałS97 Avatar
    • Staż na bloku ?
    • Witam Myślałem ostatnio nad miejsce w którym moglbym się porządnie nauczyć intubacji. Stąd pytanie czy ma ktoś doświadczenie w pracy/stażu na bloku? Czy jest to wogóle możliwe dla rm ? Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • W Medycyna Ratunkowa / Medyczne czynności ratunkowe
    • 2023/09/17 21:29

Więcej tematów »

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account