Tracheotomia, konikotomia

Więcej
2009/10/18 08:11 #2490 przez sox
Tracheotomia, konikotomia was created by sox
Tracheotomia i konikotomia są zabiegami dosyć krwawymi i paskudnie wyglądającymi zwłaszcza dla gapiów na miejscu zdarzena i tu pojawia się moje pytanie czy ktoś z was pracując w pogotowiu robił kiedyś tracheotomie lub konikotomie? Ja osobiście pytałem dwóch lekarzy którzy pracowali w pogotowiu i żaden z nich tego nie robił...

Pozdro

Człowiek który raz kogoś uratuje to bohater, człowiek który ratuje ludzi codziennie to ratownik medyczny.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/03/06 17:36 #7382 przez arterixxxa
Replied by arterixxxa on topic Odp: Tracheotomia, konikotomia
Witam, mój trener z karate robił tracheotomie na zawodach jego podopieczny dławił się i miał uszkodzoną krtań, ogólnie rzecz biorąc trwa to bardzo szybko tylko dużo krwi, ratownika a nie lekarza nie było w pobliżu organizator poniósł tego konsekwencje ale to już inna sprawa. Polecam filmiki instruktażowe na YouTube dużo dają. Nikomu nie życzę znalezienia się w takiej sytuacji życzę zdrowia. :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/03/14 17:36 #7404 przez Maciej S.
Replied by Maciej S. on topic Odp: Tracheotomia, konikotomia
Filmiki na YT niewiele dają niestety ;)

Gdyby wszystkiego dało się nauczyć z YT szkoły byłyby zbędne.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/03/20 20:02 - 2012/03/20 20:03 #7418 przez arterixxxa
Replied by arterixxxa on topic Odp: Tracheotomia, konikotomia
Zgadza się ale wiesz nie zaszkodzi obejrzenie, a sposób szkolenia pozostawia wiele do życzenia

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/03/22 14:42 #7419 przez ww61
Replied by ww61 on topic Odp: Tracheotomia, konikotomia
Obserwowałem tracheotomię na sali operacyjnej.40 min.Mam nadzieję,że nigdy nie zetknę się z sytuacją kiedy to będzie konieczne ale konikotomię w tej sytuacji odważył bym się wykonać bo zdarza się ten pierwszy raz
Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/03/22 14:50 #7420 przez Darth Vader
Replied by Darth Vader on topic Odp: Tracheotomia, konikotomia

ale konikotomię w tej sytuacji odważył bym się wykonać

Ratownik medyczny ma prawo samodzielnie wykonać konikopunkcję.

Ciemna strona ratownictwa medycznego
Bez turbo (ze specjalną dedykacją dla ww61)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.141 s.

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

    • arekpawel3 Avatar
    • Opinie na temat nowego kierunku studiów podyplomow...
    • Witajcie,prowadzę obecnie projekt badawczy, którego celem jest określić zapotrzebowanie na nowy kierunek studiów- fizjolog sportowy. Uczelnia poprosiła o zebranie wypowiedzi także od ratowników medycznych. Otóż ratownicy posiadają wiedzę nt fizjologii organizmu, a być może w tym gronie są osoby interesujące się sportem lub chcące pogłębiać wiedzę w tym zakresie.W związku z tym zwracam się z prośbą o podzielenie się...
    • W Edukacja, doskonalenie zawodowe / Uczelnie medyczne
    • 2023/12/05 09:41
    • ladybird23 Avatar
    • uprawnienia
    • Witam, mam pytanie dotyczące uprawnień. Otóż, jeśli ktoś skończył ratownictwo ponad 13 lat temu, nigdy nie pracował w zawodzie ratownika, zmienił zupełnie branżę, nie przechodził żadnych przeszkoleń w temacie ratownictwa itd to czy może np prowadzić kursy pierwszej pomocy, zabezpieczać imorezy jako ratownik? Będąc na etacie w zupełnie innej branży i nie mając zatrudnienia w żadnej placówce zdrowia itd
    • W Państwowe Ratownictwo Medyczne / Dyskusja ogólna (PRM)
    • 2023/10/30 12:39
    • Macias Avatar
    • Ratownik nie aktywny zawodowo
    • Podepnę się pod temat. Uzyskałem prawo do wykonywania zawodu w 2015 roku i od tamtej pory czynnie nie pracowałem w zawodzie za wyjątkiem pandemii, gdzie pobierałem próbki od pacjentów w mobilnym zespole. Teraz zastanawiam się nad powrotem do zawodu. Jak ugryźć temat? Czytałem, że potrzebny jest kurs trwający 6 miesięcy. Wiecie może jak ugryźć temat? 
    • W Ratownictwo Medyczne / Kwalifikowana PP, Pierwsza Pomoc
    • 2023/10/13 21:31
    • MichałS97 Avatar
    • Staż na bloku ?
    • Witam Myślałem ostatnio nad miejsce w którym moglbym się porządnie nauczyć intubacji. Stąd pytanie czy ma ktoś doświadczenie w pracy/stażu na bloku? Czy jest to wogóle możliwe dla rm ? Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • W Medycyna Ratunkowa / Medyczne czynności ratunkowe
    • 2023/09/17 21:29

Więcej tematów »

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account