PRZYSZŁOŚĆ RATOWNICTWA MEDYCZNEGO W POLSCE

Więcej
2012/07/10 09:49 #7919 przez ww61
Dzięki działaniom części z nas kondycja krajowych podmiotów mogących uczestniczyć w konkursach na świadczenie usług w dziedzinie Ratownictwa Medycznego znacząco została osłabiona na rzecz silnego zagranicznego podmiotu.Kto wie,może było to działanie celowe?Ciekawi mnie czy istnieje możliwość aby wydaje mi się jedyne krajowe silne podmioty jakimi zapewne są Wojewódzkie Stacje Ratownictwa Medycznego np w Szczecinie mogły uczestniczyć w konkursie na obszar innego województwa w temacie świadczenia usług Ratownictwa Medycznego?Ja osobiście widzę w takim rozwiązaniu szansę na nasze krajowe Ratownictwo.Co o tym sądzicie i czy możliwe jest uzyskanie opinii na ten temat władz Wojewódzkich Stacji?
Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/07/10 12:22 #7921 przez Bimber
w pierwszej kolejności trzeba by było zbojkotować formę zatrudnienia, umowy śmieciowe, kontrakty a szczególnie UMOWY ZLECENIE (latka nam lecą a przyszłość żadna i w każdej chwili mogą Ci powiedzieć dowidzenia / nie masz żadnych praw ani socjalu)WSPR to instytucja państwowa więc dlaczego jest praktykowana forma zatrudnienia na umowę zlecenie? A może by tak Policję, Straż Pożarną, Graniczną, Żandarmerię, ABW, CBA itp oraz wszystkich pracujących w urzędach by tak zatrudnic na umowę zlecenie? Co Wy na to? podobało by się im? zaraz były by strajki, demonstracje, ALE MY NIE UMIEMY SIĘ ZORGANIZOWAĆ I TAK NAS KOPIĄ PO D....E !!!!! A sam pomysł by np WSPR szczecin startował w przetargach w innych województwach (skoro tam sobie nie radzą i wypiera ich kapitał zagraniczny) jest ok.

BimberBimberBimberBimber

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/07/10 13:09 #7922 przez ww61
Prawda jest taka a nie inna,że mimo etatu życie zmusza by dorabiać.W takim przypadku forma zatrudnienia jest mało istotna.Nam nigdy nie uda się zorganizować pracując w Szpitalach Powiatowych tworząc mało liczne grupy pracownicze.Na politykę rządu nie mamy wpływu tak samo jak mało który dyrektor liczy się z kilkunastoma ratownikami w zakładzie pracy.Mamy więc jako grupa zawodowa pecha tym bardziej zatem reinkarnacja Wojewódzkich lub Międzywojewódzkich Stacji Ratownictwa jest dla nas jedynym sensownym spojrzeniem w przyszłość

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/07/11 17:56 - 2012/07/14 07:41 #7932 przez ricko1st
Witam!
Wszyscy doskonale wiemy, że chcąc nie chcąc musimy " co nieco " dorobić do wypłaty.
Jeśli stajemy przed wyborem rodzaju umowy to...zawsze zgodzimy się na to co nam proponują.
W sytuacji gdy mamy już stałą umowę o pracę w jednym pogotowiu jest nam obojętne czy w innym będziemy pracować na umowę - zlecenie, kontrakt czy co tam jeszcze innego wymyślą.
Gorzej maja ratownicy bez tzw etatu.
I tu zaczyna się ciekawa sprawa:
W świetle przepisów prawnych ( o ile jeszcze dobrze pamiętam, jeśli nie to niech ktoś z Kolegów mnie poprawi ), ratownik medyczny nie może prowadzić samodzielnej działalności gospodarczej z zakresu ratownictwa medycznego.
Chyba, ze ma zarejestrowaną działalność jako POZ.
Większość pogotowi w naszym kraju zaczyna " uciekać " przed zatrudnianiem na etat, nie pozostaje więc nic innego jak ta sławetna umowa - zlecenie lub też stosowana umowa współpracy ( umowa o dzieło itp ) z innym POZ-em aby załapać się chociaż na kilka dyżurów.
Celowo pomijam w tym wywodzie kwestię braku jakiejkolwiek zawodowej solidarności dotyczącej stawki godzinowej bo jak to wygląda sami doskonale wiecie.
Co do brania udziału w przetargach na nasze usługi pogotowia z jednego województwa na rzecz innego w innym województwie to sprawa jest jasna - można tak robić tylko czy dyrektorom tychże chce się wysyłać dokumenty do przetargu ?

Najlepsi niech będą przygotowani na najgorsze !

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/07/12 14:01 #7933 przez ww61
Ricko 1st dzięki za bardzo wartościowy głos w temacie.Szkoda że w tym temacie nie wypowiadają się nasi pacjenci,którzy na własnym przykładzie na pewno wiele mieli by do powiedzenia

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/07/17 06:26 #7936 przez marcin1975rm
Replied by marcin1975rm on topic Odp: PRZYSZŁOŚĆ RATOWNICTWA MEDYCZNEGO W POLSCE

W świetle przepisów prawnych ( o ile jeszcze dobrze pamiętam, jeśli nie to niech ktoś z Kolegów mnie poprawi ), ratownik medyczny nie może prowadzić samodzielnej działalności gospodarczej z zakresu ratownictwa medycznego. Chyba, ze ma zarejestrowaną działalność jako POZ.

Temat wciąż niedoprecyzowany. Gdyby było to nielegalne, pewnie nie byłoby nigdzie kontraktów. Luki w polskim prawie są ogromne. Jeżeli zmuszą nas do rejestracji czegokolwiek, to będzie to raczej NZOZ.

Celowo pomijam w tym wywodzie kwestię braku jakiejkolwiek zawodowej solidarności dotyczącej stawki godzinowej bo jak to wygląda sami doskonale wiecie.

Nie będę oryginalny i powtórzę to, co przeczytałem gdzie indziej. Zgoda na pracę za 10zł/godz. to efekt nadprodukcji ratowników medycznych. Ktoś nad tym nie zapanował i mamy efekt...

Wirtualnej intubacji zdecydowane nie!!!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Ania82ricko1stmangus
Czas generowania strony: 0.199 s.

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

    • arekpawel3 Avatar
    • Opinie na temat nowego kierunku studiów podyplomow...
    • Witajcie,prowadzę obecnie projekt badawczy, którego celem jest określić zapotrzebowanie na nowy kierunek studiów- fizjolog sportowy. Uczelnia poprosiła o zebranie wypowiedzi także od ratowników medycznych. Otóż ratownicy posiadają wiedzę nt fizjologii organizmu, a być może w tym gronie są osoby interesujące się sportem lub chcące pogłębiać wiedzę w tym zakresie.W związku z tym zwracam się z prośbą o podzielenie się...
    • W Edukacja, doskonalenie zawodowe / Uczelnie medyczne
    • 2023/12/05 09:41
    • ladybird23 Avatar
    • uprawnienia
    • Witam, mam pytanie dotyczące uprawnień. Otóż, jeśli ktoś skończył ratownictwo ponad 13 lat temu, nigdy nie pracował w zawodzie ratownika, zmienił zupełnie branżę, nie przechodził żadnych przeszkoleń w temacie ratownictwa itd to czy może np prowadzić kursy pierwszej pomocy, zabezpieczać imorezy jako ratownik? Będąc na etacie w zupełnie innej branży i nie mając zatrudnienia w żadnej placówce zdrowia itd
    • W Państwowe Ratownictwo Medyczne / Dyskusja ogólna (PRM)
    • 2023/10/30 12:39
    • Macias Avatar
    • Ratownik nie aktywny zawodowo
    • Podepnę się pod temat. Uzyskałem prawo do wykonywania zawodu w 2015 roku i od tamtej pory czynnie nie pracowałem w zawodzie za wyjątkiem pandemii, gdzie pobierałem próbki od pacjentów w mobilnym zespole. Teraz zastanawiam się nad powrotem do zawodu. Jak ugryźć temat? Czytałem, że potrzebny jest kurs trwający 6 miesięcy. Wiecie może jak ugryźć temat? 
    • W Ratownictwo Medyczne / Kwalifikowana PP, Pierwsza Pomoc
    • 2023/10/13 21:31
    • MichałS97 Avatar
    • Staż na bloku ?
    • Witam Myślałem ostatnio nad miejsce w którym moglbym się porządnie nauczyć intubacji. Stąd pytanie czy ma ktoś doświadczenie w pracy/stażu na bloku? Czy jest to wogóle możliwe dla rm ? Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • W Medycyna Ratunkowa / Medyczne czynności ratunkowe
    • 2023/09/17 21:29

Więcej tematów »

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account