Eskulap dla wszystkich?????

Więcej
2013/02/10 13:23 - 2013/02/10 13:27 #8962 przez Moro1951
Replied by Moro1951 on topic Eskulap dla wszystkich?????



Niby dlaczego? Transport medyczny (sanitarny) też posługuje się ratownictwem medycznym na kurtkach, polarach, t-shirtach. Nie widzę w tym nic złego. Bynajmniej ja. (Nie pracuję w transporcie)
Natomiast jeśli chodzi o względy estetyczne i naszywki na polarze, może wyglądać to trochę na festyn, ale to kwestia gustu



Ale posługuje się Ratownictwem Medycznym (np. kierowca bez tytułu RM i jak wspomniałeś Transport Medyczny) a jeśli już maja napisane Ratownikiem Medycznym ( tu masz już zawód) . Tu trzeba rozróżnić 2 rzeczy:)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/02/10 13:32 #8963 przez Patryk
Replied by Patryk on topic Eskulap dla wszystkich?????
Napis na koszulce to nie dyplom. Bynajmniej ja tak uważam. Jest wiele szkół, które wymagają noszenia strojów ratowniczych na poszczególne zajęcia (nie wiem zbytnio po co), ale tak jest. Póki co, ja nie mam nic przeciwko. To jest moja opinia.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/02/10 14:36 #8964 przez kandek
Replied by kandek on topic Eskulap dla wszystkich?????

Niby dlaczego?

Równie dobrze można sobie napisać na plecach CHIRURG. Na to samo wyjdzie:)

podpis tymczasowy który ma minimum 20 znaków

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/02/10 15:12 #8965 przez conditor1
Replied by conditor1 on topic Eskulap dla wszystkich?????
W myśl ustawy o PRM nie jesteś Ratownikiem Medycznym. Nie jesteś nawet Ratownikiem w myśl Ustawy. Nie wiem czy wiesz ale Ratownikiem zostaje się kończąc 66 godzinny kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Ale żeby go ukończyć musisz być pracownikiem lub członkiem jednostki współpracujacej z Systemem PRM. Więc odpowiedz na Twoje pytaniej est bardzo prosta, Nie możesz używać oznaczeń Systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego ponieważ nie jesteś jego częścią. Tymbardziej nie możesz używać tytułu Ratownik MEdyczny ponieważ nie jesteś nim. Może wydarzyć się tak że nigdy nie skończysz tego kierunku (czego oczywiście Ci nie życzę) więc nie powinieneś posługiwać się jego tytułem i oznaczeniem.

Jeżeli chodzi o używanie oznaczeń przez karetki transportowe, firmy transportowe, ratowników wszelkich grup ratowniczych ( nie będących jednostkami wspierającymi System PRM) to także nie powinni używać oznaczeń systemowych ani umundurowania chociażby bliżonego barwą i formą do umundurowania używanego w Systemie, a to że go używają i noszą na sobie odblaski takie jak Systemowe jest to tylko błąd i niedopracowanie ustawy o PRM oraz innych przepisów regulującyh ( rozporzadzenie Ministra Zdrowia z dnia 18 paxdziernika 2010roku w sprawie oznaczenia i umundurowania systemu PRM)

Jeżeli mas zjeszcze jakieś pytania zapraszam na priv lub na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/02/10 20:17 #8967 przez Patryk
Replied by Patryk on topic Eskulap dla wszystkich?????
Wywołałem zbędną dyskusję zupełnie niepotrzebnie. Jeśli popełniam błędy przyznaje się do nich, tak jak w tym momencie. Byłem przekonany, że chodzi tu o "Ratownictwo Medyczne", a nie tytuł zawodowy "Ratownik medyczny". Macie w 100% rację. Po prostu nie dopatrzyłem, przeczytałem to, co pewnie chciałem przeczytać. Pozdrawiam :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/02/10 20:56 - 2013/02/10 21:08 #8968 przez 91daro91
Replied by 91daro91 on topic Odp: Eskulap dla wszystkich?????
Mam zamiar kupić poniższy polar
moda.allegro.pl/polar-ratownictwo-medycz...opr-i2971371032.html

i chyba zrobię tak jak polecił użytkownik Moro1951
z przodu odczepię rzep Ratownik Medyczny do czasu uzyskania zawodu a z tyłu też odczepię i kupię sam rzep Ratownictwo Medyczne.

Dziękuje za duże zaangażowanie i szybką odpowiedź.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Ania82ricko1stmangus
Czas generowania strony: 0.214 s.

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

    • arekpawel3 Avatar
    • Opinie na temat nowego kierunku studiów podyplomow...
    • Witajcie,prowadzę obecnie projekt badawczy, którego celem jest określić zapotrzebowanie na nowy kierunek studiów- fizjolog sportowy. Uczelnia poprosiła o zebranie wypowiedzi także od ratowników medycznych. Otóż ratownicy posiadają wiedzę nt fizjologii organizmu, a być może w tym gronie są osoby interesujące się sportem lub chcące pogłębiać wiedzę w tym zakresie.W związku z tym zwracam się z prośbą o podzielenie się...
    • W Edukacja, doskonalenie zawodowe / Uczelnie medyczne
    • 2023/12/05 09:41
    • ladybird23 Avatar
    • uprawnienia
    • Witam, mam pytanie dotyczące uprawnień. Otóż, jeśli ktoś skończył ratownictwo ponad 13 lat temu, nigdy nie pracował w zawodzie ratownika, zmienił zupełnie branżę, nie przechodził żadnych przeszkoleń w temacie ratownictwa itd to czy może np prowadzić kursy pierwszej pomocy, zabezpieczać imorezy jako ratownik? Będąc na etacie w zupełnie innej branży i nie mając zatrudnienia w żadnej placówce zdrowia itd
    • W Państwowe Ratownictwo Medyczne / Dyskusja ogólna (PRM)
    • 2023/10/30 12:39
    • Macias Avatar
    • Ratownik nie aktywny zawodowo
    • Podepnę się pod temat. Uzyskałem prawo do wykonywania zawodu w 2015 roku i od tamtej pory czynnie nie pracowałem w zawodzie za wyjątkiem pandemii, gdzie pobierałem próbki od pacjentów w mobilnym zespole. Teraz zastanawiam się nad powrotem do zawodu. Jak ugryźć temat? Czytałem, że potrzebny jest kurs trwający 6 miesięcy. Wiecie może jak ugryźć temat? 
    • W Ratownictwo Medyczne / Kwalifikowana PP, Pierwsza Pomoc
    • 2023/10/13 21:31
    • MichałS97 Avatar
    • Staż na bloku ?
    • Witam Myślałem ostatnio nad miejsce w którym moglbym się porządnie nauczyć intubacji. Stąd pytanie czy ma ktoś doświadczenie w pracy/stażu na bloku? Czy jest to wogóle możliwe dla rm ? Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • W Medycyna Ratunkowa / Medyczne czynności ratunkowe
    • 2023/09/17 21:29

Więcej tematów »

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account