Ratownik vs. Lekarz...

Więcej
2007/11/02 19:25 - 2007/11/02 19:30 #179 przez Ania82
Replied by Ania82 on topic Odp.:Ratownik vs. Lekarz...
Alina napisała:

A tak lekarz na dzień dobry stara się udowodnić że jest górą i mogło się obyć bez przyjazdu karetki&. Albo jest nie miły bo musiał w święto lub w środku nocy przyjechać&. Zauważyłam że ratownicy chętniej jadą do zdarzeń nawet jeśli jest to przysłowiowa wizyta domowa.

Tak, jak napisałaś, w każdym stadzie zdarzają się \"czarne owce\" i nie można uogólniać. W moim byłym miejscu pracy również jeździli różni lekarze, tak jak i różni ratownicy. Ale teraz zostali tacy lekarze, którzy jak najbardziej poważnie podchodzą do pacjenta, którym nie bałabym się powierzyć swojego życia i w dodatku nigdy nie słyszałam, aby narzekali na jakiś wyjazd, a poza tym również i pożartować potrafią. Na ratowników też nie mogę narzekać, bo są w porządku (ci, których znam). Ale m. in. na praktykach, czy później w pracy trafiałam i na takich (lekarzy i ratowników), którzy nie nadawali się do pracy w zespołach wyjazdowych...
Faktem jednak jest, że ratownicy powinni mieć szansę korzystać z tego, czego nauczyli się w szkole i jeździć w zespołach bez lekarza, ale niekiedy zespół z lekarzem też się przydaje. ;)
Pozdrawiam.

"Pesymista widzi ciemny tunel, optymista widzi światełko w tunelu, realista widzi pociąg, maszynista widzi 3 debili na torach..."

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2007/11/05 15:51 #194 przez ricko1st
Replied by ricko1st on topic Odp.:Ratownik vs. Lekarz...
Witam!
Napiszę,krótko i na temat:Zespół to zespół i KROPKA.
Jak zaczynają się kłótnie,głupie dogaduszki o przeroście ambicji czy tym podobne \"zgrzyty\" to albo zespół nie powinien ze sobą współpracować, albo ktoś w tym gronie pomylił swoje \"miejsce w szeregu\"i faktycznie ma wszystko w d****.
Ludzie pora opamiętać się!
Każdy w tym zespole jest ważny i potrzebny.
Może pora zrozumieć,że jak będziemy się na wzajem wykańczać to i tak straci na tym pacjent i MY.
Denerwuje ( powinno paść tu mocniejsze słowo zaczynające się od liter wk......)mnie sytuacja gdy ktoś wymądrza się bo wiele można sobie powiedzieć w cztery oczy bez chorej i niepotrzebnej sensacji.
Zawsze byłem zwolennikiem kompletnych \"zgranych\"zespołów ratowniczych bo przy poważniejszych przypadkach każde ręce się liczą.
Życzę Wszystkim pracy z takimi Ludżmi z jakimi ja mam zaszczyt pracować bo wtedy nasze działanie będzie skuteczne i pomimo potężnego zmęczenia dająca satysfakcję!!

Najlepsi niech będą przygotowani na najgorsze !

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2007/11/05 16:08 #195 przez dyspozytor
Replied by dyspozytor on topic Odp.:Ratownik vs. Lekarz...
Witajcie:)

ricko1st zupełnie się z Tobą zgadzam. Pracowałem już w różnych zespołach i w ratowniczych i specjalistycznych. I niestety nie można generalizować, że tam gdzie jest lekarz to jest źle, a w ratowniczym to dogadujemy się bez zgrzytów. Zdarza się i w jednym i w drugim zespole, że się poróżnimy w różnych kwestiach :evil:, ale ostatecznie wszystko sobie wyjaśniamy i pracujemy dalej. Oczywiście mam swoich \"ulubieńców\" z którymi dogaduje się lepiej niż z pozostałymi , ale to zależy chyba bardziej od charakteru danego człowieka, a nie od tego czy on jest Lekarzem czy Ratownikiem. Myślę, że różnica poglądów może wynikać z różnicy wieku, większość ratowników to bardzo młodzi ludzie. Chociaż po wejściu ustawy i obowiązku podwyższenia kwalifikacji pojawiło się sporo tych \"nieco starszych\" ratowników;) z czego ja jestem bardzo zadowolony bo mamy wspólny język;)
Pozdrawiam:)


Zachodniopomorskie Ratownictwo Medyczne
Wiktoria Julia
Plik załącznika:

www.ratownik-med.pl
www.eskumed.pl
www.karetki.ratownik-med.pl
www.sklep.ratownik-med.pl

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2007/11/06 17:18 #200 przez ricko1st
Replied by ricko1st on topic Odp.:Ratownik vs. Lekarz...
Witam!
Różnica zdań zawsze może się przytrafić bo ludzie mają swoje poglądy i charaktery,ale jak wspomniałeś Piotrze zawsze można sobie te różnice wyjaśnić.
Na początku swojej pracy miałem szczęście pracować ze \"Starymi wyjadaczami pogotowiackimi\" więc jak mi czy komuś innemu uderzała do główki \"woda sodowa\" to właśnie Oni potrafili sprowadzić delikwenta na ziemię i po krzyku.
Do dzisiaj jestem im za to wdzięczny i mogę stanowczo stwierdzić, że z tymi ludźmi chętnie pracowałbym do dzisiaj!!
Pozdrawiam

Najlepsi niech będą przygotowani na najgorsze !

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2007/11/06 20:02 - 2008/07/01 10:42 #205 przez Tytus
Replied by Tytus on topic Odp.:Ratownik vs. Lekarz...
Witam Cię Piotruś, przyznaje ci w zupełności racje , jeżeli chodzi o starszych kolegów z którymi pracujesz , sa to ludzie którzy przezywali inaczej swoja prace, w chwili kiedy również byli młodzi , poza tym praca ich polegała na czym innym , byli sanitariuszami i typowymi noszowymi , chłopaki praktycznie nic nie mogli przy pacjencie robić oprócz reanimacji , ci ludzie kończyli kursy sanitariuszy jak już ktoś przede mną wspomniał, teraz są szkoły Ratownictwa Medycznego i jest łatwiej pod każdym względem , czy w usprzętowieniu komfort karetek i w ogóle bez porównania. Większość z tych ludzi jest czynnymi pracownikami Medycznymi których zmusiła ustawa o Ratownictwie Medycznym i dobrze , ale z chwila kiedy przychodzi młodym wiekiem RM , chce pokazać niekiedy gdzie ,,dziadka\" powinno być miejsce , to sie myli , ponieważ przez swoje doświadczenie ten ,, dziadek\" może okazać sie lepszy od młodego świeżo upieczonego Ratownika. Uważam ,żeby młodzi posłuchali sie starszych kolegów co do wykonywanej przez nich pracy, bo w razie niepowodzenia , to po pomoc na pewno przyjdą do ,,dziadka\" , sam pracuje w pogotowiu już 32 lata i wiem jak młodzi Ratownicy przychodzą jak maja problemy z czymkolwiek , myślę również , ze powinien sie należeć nam starszym szacunek za przepracowane lata i doświadczenie . Pozdrawiam wszystkich.
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2008/03/05 11:50 #654 przez marcin1975rm
Replied by marcin1975rm on topic Odp.:Ratownik vs. Lekarz...
Pacjent jest najważniejszy i bez względu na skład zespołu w jakim przyszło nam pracować a także prywatne animozje między członkami zespołu musimy o tym pamiętać.Ale nie to jest tematem dyskusji.Ustawa o państwowym ratownictwie medycznym dopuszcza do pracy w zespołach wyjazdowych lekarzy różnych specjalizacji(m.in.pediatrów).W rzeczywistości w zespołach specjalistycznych jeżdżą lekarze wszelakich specjalizacji,nawet tych nie ujętych w ustawie.Skutek tego jest taki,iż ratownicy tracą nerwy widząc nieudolność swoich przełożonych w zespołach wyjazdowych,gdyż ci nie dosyć,że leczą tylko noszami lub krzesełkiem,to jeszcze kiedy się coś naprawdę dzieje(reanimacja,masowy wypadek)robią więcej zamieszania niż jest z nich pożytku.Co powiecie na lekarza,który ocenia stan pacjenta w skali GLASGOW na 0(słownie:zero):( ?A kto ile zarabia za dyżur czy godzinę pracy wiedzą najlepiej zainteresowani.Oczywiście są i tacy lekarze,z którymi współpraca stanowi przyjemność i okazję do szlifowania swoich umiejętności tak teoretycznych jak i praktycznych.Niestety to nieliczni,choć zdaję sobie doskonale sprawę z tego,że ratownicy także nie wszyscy są perfekcyjni...Wyrazy szacunku dla dobrych zarówno lekarzy jak i ratowników

Wirtualnej intubacji zdecydowane nie!!!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Ania82ricko1stmangus
Czas generowania strony: 0.321 s.

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

    • arekpawel3 Avatar
    • Opinie na temat nowego kierunku studiów podyplomow...
    • Witajcie,prowadzę obecnie projekt badawczy, którego celem jest określić zapotrzebowanie na nowy kierunek studiów- fizjolog sportowy. Uczelnia poprosiła o zebranie wypowiedzi także od ratowników medycznych. Otóż ratownicy posiadają wiedzę nt fizjologii organizmu, a być może w tym gronie są osoby interesujące się sportem lub chcące pogłębiać wiedzę w tym zakresie.W związku z tym zwracam się z prośbą o podzielenie się...
    • W Edukacja, doskonalenie zawodowe / Uczelnie medyczne
    • 2023/12/05 09:41
    • ladybird23 Avatar
    • uprawnienia
    • Witam, mam pytanie dotyczące uprawnień. Otóż, jeśli ktoś skończył ratownictwo ponad 13 lat temu, nigdy nie pracował w zawodzie ratownika, zmienił zupełnie branżę, nie przechodził żadnych przeszkoleń w temacie ratownictwa itd to czy może np prowadzić kursy pierwszej pomocy, zabezpieczać imorezy jako ratownik? Będąc na etacie w zupełnie innej branży i nie mając zatrudnienia w żadnej placówce zdrowia itd
    • W Państwowe Ratownictwo Medyczne / Dyskusja ogólna (PRM)
    • 2023/10/30 12:39
    • Macias Avatar
    • Ratownik nie aktywny zawodowo
    • Podepnę się pod temat. Uzyskałem prawo do wykonywania zawodu w 2015 roku i od tamtej pory czynnie nie pracowałem w zawodzie za wyjątkiem pandemii, gdzie pobierałem próbki od pacjentów w mobilnym zespole. Teraz zastanawiam się nad powrotem do zawodu. Jak ugryźć temat? Czytałem, że potrzebny jest kurs trwający 6 miesięcy. Wiecie może jak ugryźć temat? 
    • W Ratownictwo Medyczne / Kwalifikowana PP, Pierwsza Pomoc
    • 2023/10/13 21:31
    • MichałS97 Avatar
    • Staż na bloku ?
    • Witam Myślałem ostatnio nad miejsce w którym moglbym się porządnie nauczyć intubacji. Stąd pytanie czy ma ktoś doświadczenie w pracy/stażu na bloku? Czy jest to wogóle możliwe dla rm ? Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • W Medycyna Ratunkowa / Medyczne czynności ratunkowe
    • 2023/09/17 21:29

Więcej tematów »

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account