Ratownik a pacjent psychiatryczny

  • medicus
  • medicus Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
2008/10/08 15:59 #1372 przez medicus
Ratownik a pacjent psychiatryczny was created by medicus
Witam;)

Chodzi mi konkretnie o skierowania. Po wejściu Ustawy o PRM kierowaliśmy pacjentów (w zespołach Podstawowych) na druczkach jakich używali lekarze (Skierowanie do szpitala) obecnie zgodnie z rozporządzeniem MZ używamy Karty Informacyjnej w której już nie kieruje się na oddział tylko wpisuje się w niej wstępne rozpoznanie ratownicze: np. R55 - Omdlenie i zapaść.
W przypadku pacjentów psychiatrycznych wypełniamy odkąd pamiętam istniejące tzw. \"płachty\" czyli Skierowanie do Szpitala Psychiatrycznego takie jak wypełniają lekarze.
Czy w Waszych Stacjach Pogotowia ratownicy kierują pacjentów na psychiatrię, a jeżeli tak to czy również wypełniacie \"płachty\"??:huh:

Pozdrawiam
Medicus

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2008/10/12 18:12 #1377 przez ricko1st
Replied by ricko1st on topic Odp.:Ratownik a pacjent psychiatryczny
Witam!
W \"moim\" Pogotowiu wspomniane przez Ciebie \"płachty\" wypełniają lekarze.
Pielęgniarki Ratunkowe czy Rat-Medzi wypełniają zgodnie z wytycznymi NFZ tylko karty informacyjne i zawożą psychicznie chorego do SOR-u.
W rozpoznaniu oczywiście wpisują faktyczne rozpoznanie choroby psychicznej.

Najlepsi niech będą przygotowani na najgorsze !

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • medicus
  • medicus Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
2008/10/13 12:59 #1381 przez medicus
Replied by medicus on topic Odp.:Ratownik a pacjent psychiatryczny
Witam,

Dziękuje bardzo za odpowiedź :) Właśnie kwestia SOR - ów fajnie jakby one już wszędzie były i funkcjonowały zgodnie z wytycznymi. To prawda, że ratownik nie powinien kierować bezpośrednio na oddziały tylko do SOR-u hmmm niestety rzeczywistość nie wygląda tak kolorowo i w moim przypadku mój SOR to czysta fikcja :( Dlatego często dochodzi do dziwnych sytuacji takich jak np.: jeszcze do niedawna ratownicy w moim regionie kierowali swoich pacjentów bezpośrednio na oddziały np. neurologię, pediatrię, chirurgię itp. a gdy któryś z nas napisał w skierowaniu SOR to nagle padało wielkie zdziwienie ze strony personelu szpitala :woohoo:
Jeszcze raz Ricko dzięki za odpowiedź ;) .. no i wszystkiego naj .. z okazji naszego dnia, bo jakby nie było to dzisiaj nasze Święto :)

Pozdrawiam
medicus

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Ania82ricko1stmangus
Czas generowania strony: 0.234 s.

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

    • arekpawel3 Avatar
    • Opinie na temat nowego kierunku studiów podyplomow...
    • Witajcie,prowadzę obecnie projekt badawczy, którego celem jest określić zapotrzebowanie na nowy kierunek studiów- fizjolog sportowy. Uczelnia poprosiła o zebranie wypowiedzi także od ratowników medycznych. Otóż ratownicy posiadają wiedzę nt fizjologii organizmu, a być może w tym gronie są osoby interesujące się sportem lub chcące pogłębiać wiedzę w tym zakresie.W związku z tym zwracam się z prośbą o podzielenie się...
    • W Edukacja, doskonalenie zawodowe / Uczelnie medyczne
    • 2023/12/05 09:41
    • ladybird23 Avatar
    • uprawnienia
    • Witam, mam pytanie dotyczące uprawnień. Otóż, jeśli ktoś skończył ratownictwo ponad 13 lat temu, nigdy nie pracował w zawodzie ratownika, zmienił zupełnie branżę, nie przechodził żadnych przeszkoleń w temacie ratownictwa itd to czy może np prowadzić kursy pierwszej pomocy, zabezpieczać imorezy jako ratownik? Będąc na etacie w zupełnie innej branży i nie mając zatrudnienia w żadnej placówce zdrowia itd
    • W Państwowe Ratownictwo Medyczne / Dyskusja ogólna (PRM)
    • 2023/10/30 12:39
    • Macias Avatar
    • Ratownik nie aktywny zawodowo
    • Podepnę się pod temat. Uzyskałem prawo do wykonywania zawodu w 2015 roku i od tamtej pory czynnie nie pracowałem w zawodzie za wyjątkiem pandemii, gdzie pobierałem próbki od pacjentów w mobilnym zespole. Teraz zastanawiam się nad powrotem do zawodu. Jak ugryźć temat? Czytałem, że potrzebny jest kurs trwający 6 miesięcy. Wiecie może jak ugryźć temat? 
    • W Ratownictwo Medyczne / Kwalifikowana PP, Pierwsza Pomoc
    • 2023/10/13 21:31
    • MichałS97 Avatar
    • Staż na bloku ?
    • Witam Myślałem ostatnio nad miejsce w którym moglbym się porządnie nauczyć intubacji. Stąd pytanie czy ma ktoś doświadczenie w pracy/stażu na bloku? Czy jest to wogóle możliwe dla rm ? Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • W Medycyna Ratunkowa / Medyczne czynności ratunkowe
    • 2023/09/17 21:29

Więcej tematów »

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account