Ratownik a wiek emerytalny

Więcej
2008/11/03 10:18 - 2008/11/03 10:21 #1469 przez Tytus
Replied by Tytus on topic Odp.:Ratownik a wiek emerytalny
Witam Aniu82 oraz wszystkich użytkowników tej Pięknej Stronki , otóż jeśli chodzi o sprzęt w przyszłości , to bez obawy , będzie Aniu za Ciebie zmieniał się kilka krotnie , ja pracuję w Pogotowiu od 1976 roku i sprzęt zmieniał się tak często jak zmieniał się personel w pogotowiu . Obecnie sprzęt jest bardziej nowoczesny i bardzo dogodny , co ułatwia pracę Ratownikom Medycznym i nie tylko przy pacjencie , życzę jeszcze lepszego sprzętu , bardziej czytelnego i wykorzystujcie go w razie takiej potrzeby jak najczęściej do potrzeb pacjenta . Pozdrawiam Bardzo Ciepło wszystkich .

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2009/03/18 18:56 #1903 przez ricko1st
Replied by ricko1st on topic Odp.:Ratownik a wiek emerytalny
Witam!
Troszkę ciężkawo jest mi wyobrazić sobie 65-letniego \"ricko1st\" biegnącego niczym \"rączy źrebak\"na czwarte piętro z całym sprzętem by udzielić skutecznej pomocy w NZK.
Podejrzewam,że w okolicach trzeciego półpiętra koniecznie trzeba wzywać drugi zespół ale......do mnie!
Dobrym pomysłem byłoby wprowadzenie zasady: 15-20 lat pracy w zespołach wyjazdowych i przejście \"delikwenta\" na pełne świadczenia emerytalne.
Ktoś już kiedyś coś takiego planował tylko cała idea gdzieś biurokratycznie utonęła.
Pozdrawiam.

Najlepsi niech będą przygotowani na najgorsze !

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2009/03/18 19:36 - 2009/03/18 19:37 #1905 przez dyspozytor
Replied by dyspozytor on topic Odp.:Ratownik a wiek emerytalny
Witam,

Ano niestety utonęła, w dobie kryzysu Rząd pewnie odpowie: \"- Niestety nie stań naszego Państwa ... \"
Mówi się o nas: ratownicy a nadal jesteśmy traktowani jak kolejny Oddział Szpitala z tą różnicą, ze na kółkach... :( taki dodatek do szpitala. Przecież większość Stacji Ratownictwa Medycznego to działające poza szpitalem jednostki ratownictwa medycznego i tak właśnie powinno się je postrzegać łącznie z prawem emerytalnym.

Jesteśmy z krwi i kości Ratownikami pracownikami służb ratowniczych RP a konkretniej ratownictwa medycznego... i tak właśnie powinniśmy być traktowani przez nasze władze. Przecież jesteśmy fundamentem Państwowego Ratownictwa Medycznego :dry:

Tylko, że to Państwowe to tylko z nazwy ... :( kto tańszy a niekoniecznie lepszy to ratownikuje :unsure:

Pozdrawiam
Dyspozytor;)


Zachodniopomorskie Ratownictwo Medyczne
Wiktoria Julia
Plik załącznika:

www.ratownik-med.pl
www.eskumed.pl
www.karetki.ratownik-med.pl
www.sklep.ratownik-med.pl

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2009/03/19 11:47 - 2009/03/20 14:00 #1906 przez Tytus
Replied by Tytus on topic Odp.:Ratownik a wiek emerytalny
WITAM , JA UWAŻAM , ŻE RZĄD TUSKA LICZY NA TO , ŻE RATOWNICY NIE DOŻYJĄ WIEKU EMERYTALNEGO , BO PRĘDZEJ PÓJDĄ NA RENTĘ Z POWODU URAZÓW KRĘGOSŁUPA . JA UWAŻAM , ŻE JEST TO ŻENADA , CO WYPRAWIAJĄ POLSKIE PSEUDO RZĄDY Z PRACOWNIKAMI , MYŚLĄ TYLKO O SOBIE I SWOICH RODZINACH , ŻEBY ICH PRZYSZŁOŚCIOWO USTAWIĆ .
JUŻ SIĘ ZDENERWOWAŁEM . PRZEPRASZAM I POZDRAWIAM WSZYSTKICH .
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2009/03/20 16:11 #1909 przez Aneczka
Replied by Aneczka on topic Odp.:Ratownik a wiek emerytalny
a ja myśle że przejmowanie się naszym \"ukochanym rządem\" więcej niszczy zdrowie niż miliony dyżurów w pogotowiu ;)

[img size=150][/img]

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Ania82ricko1stmangus
Czas generowania strony: 0.249 s.

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

    • arekpawel3 Avatar
    • Opinie na temat nowego kierunku studiów podyplomow...
    • Witajcie,prowadzę obecnie projekt badawczy, którego celem jest określić zapotrzebowanie na nowy kierunek studiów- fizjolog sportowy. Uczelnia poprosiła o zebranie wypowiedzi także od ratowników medycznych. Otóż ratownicy posiadają wiedzę nt fizjologii organizmu, a być może w tym gronie są osoby interesujące się sportem lub chcące pogłębiać wiedzę w tym zakresie.W związku z tym zwracam się z prośbą o podzielenie się...
    • W Edukacja, doskonalenie zawodowe / Uczelnie medyczne
    • 2023/12/05 09:41
    • ladybird23 Avatar
    • uprawnienia
    • Witam, mam pytanie dotyczące uprawnień. Otóż, jeśli ktoś skończył ratownictwo ponad 13 lat temu, nigdy nie pracował w zawodzie ratownika, zmienił zupełnie branżę, nie przechodził żadnych przeszkoleń w temacie ratownictwa itd to czy może np prowadzić kursy pierwszej pomocy, zabezpieczać imorezy jako ratownik? Będąc na etacie w zupełnie innej branży i nie mając zatrudnienia w żadnej placówce zdrowia itd
    • W Państwowe Ratownictwo Medyczne / Dyskusja ogólna (PRM)
    • 2023/10/30 12:39
    • Macias Avatar
    • Ratownik nie aktywny zawodowo
    • Podepnę się pod temat. Uzyskałem prawo do wykonywania zawodu w 2015 roku i od tamtej pory czynnie nie pracowałem w zawodzie za wyjątkiem pandemii, gdzie pobierałem próbki od pacjentów w mobilnym zespole. Teraz zastanawiam się nad powrotem do zawodu. Jak ugryźć temat? Czytałem, że potrzebny jest kurs trwający 6 miesięcy. Wiecie może jak ugryźć temat? 
    • W Ratownictwo Medyczne / Kwalifikowana PP, Pierwsza Pomoc
    • 2023/10/13 21:31
    • MichałS97 Avatar
    • Staż na bloku ?
    • Witam Myślałem ostatnio nad miejsce w którym moglbym się porządnie nauczyć intubacji. Stąd pytanie czy ma ktoś doświadczenie w pracy/stażu na bloku? Czy jest to wogóle możliwe dla rm ? Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • W Medycyna Ratunkowa / Medyczne czynności ratunkowe
    • 2023/09/17 21:29

Więcej tematów »

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account