Bezpieczne prowadzenie ambulansu

Więcej
2012/12/13 14:19 #8529 przez ww61
Bezpieczne prowadzenie ambulansu was created by ww61
W jaki sposób udaje Wam się pogodzić koledzy kierowcy ambulansów potrzebę szybkiego dotarcia do potrzebującego oraz potrzebę szybkiego jego przewozu do szpitala z zasadami bezpieczeństwa na drodze,szczególnie teraz gdy warunki na drogach są trudne?Czy mimo zasady,, dobry ratownik to żywy ratownik" potraficie jechać w kodzie pierwszym w sznurze pojazdów poruszających się 20 km/godz bo ten pierwszy nie wie,że warunki na drodze pozwalają jechać szybciej i tym samym naraża innych na wykonanie niebezpiecznego manewru wyprzedzania?Czy zdarza Wam się jechać szybciej niż pozwala Wam na to doświadczenie i intuicja?Wydaje mi się,że temat jest szczególnie na czasie i koledzy kierowcy ambulansów chętnie podzielą się doświadczeniem.Ja mimo iż zdarza się inni uważają,że jadę za szybko często po fakcie słyszę,że dzięki tym wyrwanym minutom wspólnie cały zespół uratował kolejne życie.Dodam iż prowadząc blisko 30 lat ambulans nie byłem sprawcą kolizji ani wypadku drogowego.Zachęcam do dyskusji
Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/12/14 07:01 - 2012/12/14 07:49 #8534 przez dyspozytor
Replied by dyspozytor on topic Odp: Bezpieczne prowadzenie ambulansu
Witam,

Niestety przy obecnej pogodzie pogodzić szybkie dotarcie z bezpieczeństwem to trudny temat. Wiadomo jak jest na drogach, zwłaszcza tych mniej ważnych. Bardzo dużo pomaga doświadczenie, duże znaczenie ma też to czy jeździmy konkretnym ambulansem już długo i wiemy jak się zachowuje na zaśnieżonej czy oblodzonej drodze. Wsiadając do auta którego jeszcze nie znamy (bo np. trafił na zastępstwo), potrzeba czasu aby je "wyczuć". Nie jestem również zwolennikiem szaleństwa, popisów czy brawury. Najczęściej takie "pajacowanie" kończy się smutno :blush: .
Należy również pamiętać, że nie jedziemy sami i odpowiadamy za bezpieczeństwo wszystkich. Pocieszający jest również fakt, ze obecnie nasze karetki są coraz nowocześniejsze, mają różne systemy kontroli trakcji, mają też zimowe ogumienie (kiedyś to poważny problem), to wszystko pozytywnie wpływa na podwyższenie bezpieczeństwa zimowej jazdy. Także, sygnały i światła na full a prędkość stosowna do warunków. Czasami może to wyglądać nieco komicznie, jak gdzieś słyszymy syreny, po chwili dostrzegamy błyski świateł i ambulans który jedzie w żółwim tempie - takie uroki zimy i pewnych rzeczy nie przeskoczymy :)

Karetki są wszędzie...Patrz w lusterko! :woohoo:



Zachodniopomorskie Ratownictwo Medyczne
Wiktoria Julia
Plik załącznika:

www.ratownik-med.pl
www.eskumed.pl
www.karetki.ratownik-med.pl
www.sklep.ratownik-med.pl

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/12/14 10:33 - 2012/12/14 10:33 #8539 przez ww61
Replied by ww61 on topic Odp: Bezpieczne prowadzenie ambulansu
Temat trudny wiedomo,i to z bardzo wielu względów ale jak wspomniał najważniejszy na tym forum przedmówca istnieje kilka istotnych czynników które jeśli są spełnione sprawiają ,że możemy być w pewnym stopniu ponadprzeciętni.I w sumie tacy właśnie musimy być bo tego się od nas oczekuje.Kierując się tylko zasadami ani daleko ani szybko nie dotrzemy ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Ania82ricko1stmangus
Czas generowania strony: 0.231 s.

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

    • arekpawel3 Avatar
    • Opinie na temat nowego kierunku studiów podyplomow...
    • Witajcie,prowadzę obecnie projekt badawczy, którego celem jest określić zapotrzebowanie na nowy kierunek studiów- fizjolog sportowy. Uczelnia poprosiła o zebranie wypowiedzi także od ratowników medycznych. Otóż ratownicy posiadają wiedzę nt fizjologii organizmu, a być może w tym gronie są osoby interesujące się sportem lub chcące pogłębiać wiedzę w tym zakresie.W związku z tym zwracam się z prośbą o podzielenie się...
    • W Edukacja, doskonalenie zawodowe / Uczelnie medyczne
    • 2023/12/05 09:41
    • ladybird23 Avatar
    • uprawnienia
    • Witam, mam pytanie dotyczące uprawnień. Otóż, jeśli ktoś skończył ratownictwo ponad 13 lat temu, nigdy nie pracował w zawodzie ratownika, zmienił zupełnie branżę, nie przechodził żadnych przeszkoleń w temacie ratownictwa itd to czy może np prowadzić kursy pierwszej pomocy, zabezpieczać imorezy jako ratownik? Będąc na etacie w zupełnie innej branży i nie mając zatrudnienia w żadnej placówce zdrowia itd
    • W Państwowe Ratownictwo Medyczne / Dyskusja ogólna (PRM)
    • 2023/10/30 12:39
    • Macias Avatar
    • Ratownik nie aktywny zawodowo
    • Podepnę się pod temat. Uzyskałem prawo do wykonywania zawodu w 2015 roku i od tamtej pory czynnie nie pracowałem w zawodzie za wyjątkiem pandemii, gdzie pobierałem próbki od pacjentów w mobilnym zespole. Teraz zastanawiam się nad powrotem do zawodu. Jak ugryźć temat? Czytałem, że potrzebny jest kurs trwający 6 miesięcy. Wiecie może jak ugryźć temat? 
    • W Ratownictwo Medyczne / Kwalifikowana PP, Pierwsza Pomoc
    • 2023/10/13 21:31
    • MichałS97 Avatar
    • Staż na bloku ?
    • Witam Myślałem ostatnio nad miejsce w którym moglbym się porządnie nauczyć intubacji. Stąd pytanie czy ma ktoś doświadczenie w pracy/stażu na bloku? Czy jest to wogóle możliwe dla rm ? Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • W Medycyna Ratunkowa / Medyczne czynności ratunkowe
    • 2023/09/17 21:29

Więcej tematów »

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account