Zmiany dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych

Więcej
2013/11/16 21:30 #9563 przez KubaRat
Dzięki za odzew. Przewertowałem ustawę oraz jej nowelizację i z przepisów tam zawartych wynika że starosta wydaje uprawnienia na podstawie:
zaświadczenia o badaniach lekarskich
zaświadczeniu o badaniach psychologicznych
zaświadczeniu o ukończonym kursie
Przy czym punkt o posiadaniu zaświadczenia o ukończonym kursie obowiązuje od 4 stycznia 2016 roku(zgodnie z wyżej wspomnianą nowelizacją) Dlatego zastanawiam się czy mogę się kłócić w starostwie o wydanie tego bez posiadania kursu. Według ustawy nie trzeba posiadać też żadnego skierowania.
Wg. twórcy tego artykułu, mogę. auto.dziennik.pl/aktualnosci/artykuly/43...ckich-bez-kursu.html

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/11/16 21:56 #9564 przez koral351
może się wykłucisz,a może nie. w każdym wydziale jest inaczej. u mnie nie ma szans dostać bez zaświadczenia że pracujesz. podpowiedź jaką dostałem wtedy brzmiała tak. zatrudnij się jako kierowca, zaświadczenie o uprawnieniach doniesiesz. uzyskaj zaświadczenie z zakładu że jesteś zatrudniony, biegiem do wydziału za 2 dni masz papierek i donosisz do zakładu. jak szef w porządku można tak załatwić.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2014/10/20 16:30 #11288 przez yunivers
Koledzy pracuje w prywatnej firmie która świadczy usługi transportu chorych dla między narodowych stacji dializ i chciałbym wyrobić sobie wkładkę do prawa jazdy pozwalająca mi do jazdy pojazdami uprzywilejowanymi (bo takimi jeździmy).
Jaki czynności musiał bym podjąć?
p.s. badania i psychotesty już mam od dawana.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Wypadkowy
  • Wypadkowy Avatar
  • Gość
  • Gość
2014/11/03 20:03 #11315 przez Wypadkowy
Mało tych zmian.
Wg mnie kierowca Poj Pogotowia powinien mieć prawko C 2 lata lub B 5 lat
OD WIEKU 25 LAT
Absolutnie do prowadzenia karetek nie powinny być dopuszczane osoby poniżej tego wieku.
Mało tego popieram idee prowadzenia pojazdów przez osoby z wykształceniem medycznym.
Były już osoby młode ,z różnymi prawkami i jak to się kończyło ???
Tylko poważne osoby wiedzące co robią a nie małolaci z brakiem wyobraźni z którymi miałem wątpliwą okazję jeździć i zastanawiać się że za chwilę to ja będę ratowanym !!!!!!
Praktyka na śmieciarkach !!!!!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Ania82ricko1stmangus
Czas generowania strony: 0.130 s.

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

    • arekpawel3 Avatar
    • Opinie na temat nowego kierunku studiów podyplomow...
    • Witajcie,prowadzę obecnie projekt badawczy, którego celem jest określić zapotrzebowanie na nowy kierunek studiów- fizjolog sportowy. Uczelnia poprosiła o zebranie wypowiedzi także od ratowników medycznych. Otóż ratownicy posiadają wiedzę nt fizjologii organizmu, a być może w tym gronie są osoby interesujące się sportem lub chcące pogłębiać wiedzę w tym zakresie.W związku z tym zwracam się z prośbą o podzielenie się...
    • W Edukacja, doskonalenie zawodowe / Uczelnie medyczne
    • 2023/12/05 09:41
    • ladybird23 Avatar
    • uprawnienia
    • Witam, mam pytanie dotyczące uprawnień. Otóż, jeśli ktoś skończył ratownictwo ponad 13 lat temu, nigdy nie pracował w zawodzie ratownika, zmienił zupełnie branżę, nie przechodził żadnych przeszkoleń w temacie ratownictwa itd to czy może np prowadzić kursy pierwszej pomocy, zabezpieczać imorezy jako ratownik? Będąc na etacie w zupełnie innej branży i nie mając zatrudnienia w żadnej placówce zdrowia itd
    • W Państwowe Ratownictwo Medyczne / Dyskusja ogólna (PRM)
    • 2023/10/30 12:39
    • Macias Avatar
    • Ratownik nie aktywny zawodowo
    • Podepnę się pod temat. Uzyskałem prawo do wykonywania zawodu w 2015 roku i od tamtej pory czynnie nie pracowałem w zawodzie za wyjątkiem pandemii, gdzie pobierałem próbki od pacjentów w mobilnym zespole. Teraz zastanawiam się nad powrotem do zawodu. Jak ugryźć temat? Czytałem, że potrzebny jest kurs trwający 6 miesięcy. Wiecie może jak ugryźć temat? 
    • W Ratownictwo Medyczne / Kwalifikowana PP, Pierwsza Pomoc
    • 2023/10/13 21:31
    • MichałS97 Avatar
    • Staż na bloku ?
    • Witam Myślałem ostatnio nad miejsce w którym moglbym się porządnie nauczyć intubacji. Stąd pytanie czy ma ktoś doświadczenie w pracy/stażu na bloku? Czy jest to wogóle możliwe dla rm ? Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • W Medycyna Ratunkowa / Medyczne czynności ratunkowe
    • 2023/09/17 21:29

Więcej tematów »

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account