Letni egzamin zawodowy 2014

Więcej
2014/06/21 17:25 #10980 przez Skyia
Replied by Skyia on topic Odp: Letni egzamin zawodowy 2014
Co do tej naszej pani z NZK... :ohmy:

Pytanie pierwsze: intubujemy czy nie?
Przypuszczam, że tak, więc się pytam
- w którym momencie jest na to czas?
(to znaczy - jak mam to uwzględnić
w tym planie działań ratowniczych?)

po południu kobieta 63 lata. nzk migotanie komór. otwieranie oczu- brak, reakcja na ból- brak, odpowiedź słowna- brak. Źrenice szerokie niereagujące na światło. Skóra blada, zimna. Nie było podanych żadnych parametrów, tylko z wywiadu z córką było że nieleczone nadciśnienie tętnicze, i z tego co pamiętam dychawica albo duszność i że kobieta pali od 30 lat dużo kiepów. po 10 minutach wraca spontaniczne krążenie.

Pytanie drugie: wiemy coś jeszcze poza tym, co napisał tu kolega?
W związku z tym - czy nasza diagnoza ogranicza się do określenia:
"nagłe zatrzymanie krążenia w mechanizmie migotania komór"? :huh:

Pytanie trzecie:
Czy RKO i defibrylacja są wykonywane
jako dwa oddzielnie oceniane zabiegi
czy też może jakoś razem, po kolei?

Z góry dziękuję za pomoc! :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2014/06/21 18:14 #10983 przez nomad14
Replied by nomad14 on topic Odp: Letni egzamin zawodowy 2014

Co do tej naszej pani z NZK... :ohmy:

Pytanie pierwsze: intubujemy czy nie?
Przypuszczam, że tak, więc się pytam
- w którym momencie jest na to czas?
(to znaczy - jak mam to uwzględnić
w tym planie działań ratowniczych?)

po południu kobieta 63 lata. nzk migotanie komór. otwieranie oczu- brak, reakcja na ból- brak, odpowiedź słowna- brak. Źrenice szerokie niereagujące na światło. Skóra blada, zimna. Nie było podanych żadnych parametrów, tylko z wywiadu z córką było że nieleczone nadciśnienie tętnicze, i z tego co pamiętam dychawica albo duszność i że kobieta pali od 30 lat dużo kiepów. po 10 minutach wraca spontaniczne krążenie.

Pytanie drugie: wiemy coś jeszcze poza tym, co napisał tu kolega?
W związku z tym - czy nasza diagnoza ogranicza się do określenia:
"nagłe zatrzymanie krążenia w mechanizmie migotania komór"? :huh:

Pytanie trzecie:
Czy RKO i defibrylacja są wykonywane
jako dwa oddzielnie oceniane zabiegi
czy też może jakoś razem, po kolei?

Z góry dziękuję za pomoc! :)


1. A algorytm ALS w rytmach def znasz ? Wogole jaka szkoła i skąd bo jestem ciekawy skąd z takimi brakami wypuszczają?
Zawsze intubujemy chyba ze tak szybko Ci powróci ze nie zdążysz tego zrobic ale gdyby nawet poniżej 9 GCS masz rozważyć intubacje! Po 5 def masz powrót i wtedy jeśli pacjent podejmuje własny oddech to rozintubowac i 100% tlen na maskę z rezerwuarem w przepływie 12-15l/min

2. W tym przypadku: stan po nagłym zatrzymaniu krążenia, nagle zatrzymanie krążenia w mechanizmie migotania komór pisz oba w diagnozie nie ma punktów ujemnych a nie wiadomo jak klucz wyglada

3. Na logikę podchodzisz ABC podejmujesz BLS robisz jeden 2min cykl w wentylacja ambu potem wykonujesz defibrylacje i koniec!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2014/06/21 19:00 #10984 przez Skyia
Replied by Skyia on topic Odp: Letni egzamin zawodowy 2014
Widzę, że na tym forum nie można mieć żadnych wątpliwości. :unsure:

A algorytm ALS w rytmach def znasz ? Wogole jaka szkoła i skąd bo jestem ciekawy skąd z takimi brakami wypuszczają?


Rozumiem, że jesteś orłem z ratownictwa i wszystko wiesz,
dlatego też czujesz się upoważniony do obrażania innych.

Algorytm? Oczywiście, że znam.

Zapytałam się tylko, w którym momencie zaintubujesz
(czy w planie działań zapisujesz to już przy ABC?),
na co zresztą nie otrzymałam żadnej odpowiedzi...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2014/06/21 19:10 #10985 przez mondzia
Replied by mondzia on topic Odp: Letni egzamin zawodowy 2014
intubujesz podczas pierwszej pętli

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2014/06/21 19:32 #10986 przez KARNISTER
Replied by KARNISTER on topic Odp: Letni egzamin zawodowy 2014
nomad14 :woohoo: Nie gwiazdosz tu ,człowieczek pyta kulturalnie to odpisz,napisz mu a nie POZERA GRASZ A TO JAK BYŚ NIE WIEDZIAŁ KTO TO JEST ; Pozer jak wynika z nazwy próbuje stwarzać pozory. Pomimo małej wiedzy w wybranej dziedzinie pozer na siłę próbuje udowodnić innym osobom, że się na tym zna. Najbardziej dobijające jest to, że sam zaczyna wierzyć w swoją nieomylność. Jakiekolwiek krytyczne uwagi odnośnie jego wypowiedzi spotykają się z oburzeniem, obrażaniem itd. Pozerem można nazwać również osobę, która próbuje zwrócić na siebie uwagę .

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2014/06/21 20:04 #10987 przez nomad14
Replied by nomad14 on topic Odp: Letni egzamin zawodowy 2014
Hehe mam wiedzę wiec kozacze ty jej nie masz i próbujesz zabłysnąć tępymi epitetami ;)

Skyia sory ale taka podstawę powinnaś mieć w notatkach?! Dwa tak z ciekawości nikt z wami nie ćwiczył przykładowych scenek w szkole ? Sory za niektóre słowa ale reanimacja jest podstawowa czynnością RM która powinnismy śpiewać jak ktoś nas obudzi o 3 nad ranem? W tym fachu nie ma miejsca na błędy i niewiedzę radzę to sobie wziąć do serca bo prokuratora nie bedzie obchodziło ze nie nauczyli cie w szkole ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Ania82ricko1stmangus
Czas generowania strony: 0.292 s.

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

    • arekpawel3 Avatar
    • Opinie na temat nowego kierunku studiów podyplomow...
    • Witajcie,prowadzę obecnie projekt badawczy, którego celem jest określić zapotrzebowanie na nowy kierunek studiów- fizjolog sportowy. Uczelnia poprosiła o zebranie wypowiedzi także od ratowników medycznych. Otóż ratownicy posiadają wiedzę nt fizjologii organizmu, a być może w tym gronie są osoby interesujące się sportem lub chcące pogłębiać wiedzę w tym zakresie.W związku z tym zwracam się z prośbą o podzielenie się...
    • W Edukacja, doskonalenie zawodowe / Uczelnie medyczne
    • 2023/12/05 09:41
    • ladybird23 Avatar
    • uprawnienia
    • Witam, mam pytanie dotyczące uprawnień. Otóż, jeśli ktoś skończył ratownictwo ponad 13 lat temu, nigdy nie pracował w zawodzie ratownika, zmienił zupełnie branżę, nie przechodził żadnych przeszkoleń w temacie ratownictwa itd to czy może np prowadzić kursy pierwszej pomocy, zabezpieczać imorezy jako ratownik? Będąc na etacie w zupełnie innej branży i nie mając zatrudnienia w żadnej placówce zdrowia itd
    • W Państwowe Ratownictwo Medyczne / Dyskusja ogólna (PRM)
    • 2023/10/30 12:39
    • Macias Avatar
    • Ratownik nie aktywny zawodowo
    • Podepnę się pod temat. Uzyskałem prawo do wykonywania zawodu w 2015 roku i od tamtej pory czynnie nie pracowałem w zawodzie za wyjątkiem pandemii, gdzie pobierałem próbki od pacjentów w mobilnym zespole. Teraz zastanawiam się nad powrotem do zawodu. Jak ugryźć temat? Czytałem, że potrzebny jest kurs trwający 6 miesięcy. Wiecie może jak ugryźć temat? 
    • W Ratownictwo Medyczne / Kwalifikowana PP, Pierwsza Pomoc
    • 2023/10/13 21:31
    • MichałS97 Avatar
    • Staż na bloku ?
    • Witam Myślałem ostatnio nad miejsce w którym moglbym się porządnie nauczyć intubacji. Stąd pytanie czy ma ktoś doświadczenie w pracy/stażu na bloku? Czy jest to wogóle możliwe dla rm ? Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • W Medycyna Ratunkowa / Medyczne czynności ratunkowe
    • 2023/09/17 21:29

Więcej tematów »

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account