Letni egzamin zawodowy 2014

Więcej
2014/05/30 17:05 #10022 przez HunterX
Replied by HunterX on topic Letni egzamin zawodowy 2014
no własnie u nas są zdania podzielone częśc osob dodalo jeszcz uraz czaszkowo muzgowy a cześć tego nie dodala


bo w zasadzie to jest rana cięta według opisu z tego co pamiętam, a intubacja u nas i tak tylko jak nzk, wieć ja bym chyba odpuscil S bo parametry nie są tragiczne w zasadzie i do SOR dojedzie, u nas mówili że jak "rozwarzamy intubacje ktorej zrobic nie mozmey" to ladować LMA czy inną maskę na ślepo ale tez nie jestem tego pewien bo koleś dycha wmiare sprawnie wiec po co go podrażniać jeszcze?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2014/05/30 17:22 #10023 przez Czarny2609
Replied by Czarny2609 on topic Letni egzamin zawodowy 2014
Ja mu dałem tlen na maskę z rezerwuarem 12-15l/min 100%, 2 wkłucia, 1 amp.(10ml) 20% glukozy, 500ml PWE i 500ml 0,9%NaCl. Nie intubowałem bo oddech był ok, a GCS ze względu na hipoglikemie było tak niskie, nie wzywałem S, za to kołnierz, decha uniesienie głowy i jazda do szpitala. oczywiście ponowne badanie cukru po podaniu glukozy i w trakcie transportu.

Co do projektu. Masz do napisania kartę wyjazdową i projekt czyli diagnoze ratwniczą : Wstrząs hipowolemiczny, rana cięta potylkicy, Hipoglikemia, i ja napisałem liczne urazy w wyniku pobicia. Poza tym masz napisac Plan dzialań ratowniczych, Czyli po kolei co bedziesz robić np., ocena miejsca zdarzenia, zapewnienie bezpieczeństwa ratownikom i ratowanemu poprzez użycie Odzieży ochronnej i rękawiczek jednorazowych, Ocena stanu ogólnego pacjenta, ocena GCS. Szybkie badanie urazowe itd tylko że w punktach.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2014/05/30 17:24 #10024 przez Czarny2609
Replied by Czarny2609 on topic Letni egzamin zawodowy 2014
Podobny tylko okrojony, nie było tematu i wykazów tylko sama diagnoza i plan działań, poza tym karta wyjazdowa.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2014/05/30 17:26 - 2014/05/30 17:26 #10025 przez HunterX
Replied by HunterX on topic Letni egzamin zawodowy 2014
Tylko 1 amp glukozy ? (pomijam już wytyczne ze mowią ze 50-100 ml się podaje) ale ja tam bym podał własnie kolo 50-70 ml tylko z dopiskiem że pod kontrolą glikemi bym podawął do uzyskania zadawalających wyników, rezerwuar w sumie nie głupi pomysł ale saturacji nie ma wiec tez nie wiadomo jak mocno go pompowac tlenem,

uniesienie glowy?

a zalożyłeś uraz kręgosłupa w diagnozie?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2014/05/30 17:41 #10026 przez Czarny2609
Replied by Czarny2609 on topic Letni egzamin zawodowy 2014
Wpisałem podejrzenie urazu wielonarzadowego, uniesienie głowy ze względu na uraz głowy, hmm... co do tej glukozy być może zawaliłem, zobaczymy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2014/05/30 17:44 #10027 przez HunterX
Replied by HunterX on topic Letni egzamin zawodowy 2014
No ja mam plan wpisac własnie wstrzas,hipoglikiemia, rana cięte na głowie, liczene rany na twarzy i rękach, i wąłsnie zastanawiam sie nad tym czy wpisać wielonarządowy uraz czy rozpić na bolesna klatke i podejrzenie krwotoku wewnętrznego,

no i dylemat czy pisać uraz czaszkowo muzgowy i zkaładac uraz kęgosłupa czy juz odpuścić

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Ania82ricko1stmangus
Czas generowania strony: 0.188 s.

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

    • arekpawel3 Avatar
    • Opinie na temat nowego kierunku studiów podyplomow...
    • Witajcie,prowadzę obecnie projekt badawczy, którego celem jest określić zapotrzebowanie na nowy kierunek studiów- fizjolog sportowy. Uczelnia poprosiła o zebranie wypowiedzi także od ratowników medycznych. Otóż ratownicy posiadają wiedzę nt fizjologii organizmu, a być może w tym gronie są osoby interesujące się sportem lub chcące pogłębiać wiedzę w tym zakresie.W związku z tym zwracam się z prośbą o podzielenie się...
    • W Edukacja, doskonalenie zawodowe / Uczelnie medyczne
    • 2023/12/05 09:41
    • ladybird23 Avatar
    • uprawnienia
    • Witam, mam pytanie dotyczące uprawnień. Otóż, jeśli ktoś skończył ratownictwo ponad 13 lat temu, nigdy nie pracował w zawodzie ratownika, zmienił zupełnie branżę, nie przechodził żadnych przeszkoleń w temacie ratownictwa itd to czy może np prowadzić kursy pierwszej pomocy, zabezpieczać imorezy jako ratownik? Będąc na etacie w zupełnie innej branży i nie mając zatrudnienia w żadnej placówce zdrowia itd
    • W Państwowe Ratownictwo Medyczne / Dyskusja ogólna (PRM)
    • 2023/10/30 12:39
    • Macias Avatar
    • Ratownik nie aktywny zawodowo
    • Podepnę się pod temat. Uzyskałem prawo do wykonywania zawodu w 2015 roku i od tamtej pory czynnie nie pracowałem w zawodzie za wyjątkiem pandemii, gdzie pobierałem próbki od pacjentów w mobilnym zespole. Teraz zastanawiam się nad powrotem do zawodu. Jak ugryźć temat? Czytałem, że potrzebny jest kurs trwający 6 miesięcy. Wiecie może jak ugryźć temat? 
    • W Ratownictwo Medyczne / Kwalifikowana PP, Pierwsza Pomoc
    • 2023/10/13 21:31
    • MichałS97 Avatar
    • Staż na bloku ?
    • Witam Myślałem ostatnio nad miejsce w którym moglbym się porządnie nauczyć intubacji. Stąd pytanie czy ma ktoś doświadczenie w pracy/stażu na bloku? Czy jest to wogóle możliwe dla rm ? Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • W Medycyna Ratunkowa / Medyczne czynności ratunkowe
    • 2023/09/17 21:29

Więcej tematów »

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account