egzamin 19.06.2013 rano

Więcej
2013/08/11 19:46 #9330 przez shaarx87
egzamin 19.06.2013 rano was created by shaarx87
Witam wszystkich:) chcialbym was prosic abyście napisali cosik o tym egzaminie z 19 czerwca z rana jaka diagnoze postawiliscie jakie leki podaliscie, Ja zrobilem tak:

Diagnoza u Mezczyzny: zatrzymanie w czestoskurczu komorowym bez tetna, podałem mu łącznie 450 mg amiodaronu
2 mg adrenaliny, rozpisalem 5 cykli reanimacji, zaintubowalem, wentylowalem poprzez worek samo rozp pozniej respirator, :)

a kobiecie dałem tylko 200 ketonalu:) i nie pamietam dokladnie co Ona miala chyba bodajrze jakies zlamanie ale nie pamietam pamietam tylko ze dalem ketonal.

NAPISZCie prosze co Wy tam zescie wykombinowali

POZDRAWIAM

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/09/05 07:22 - 2013/09/05 07:23 #9404 przez focus87
Replied by focus87 on topic Odp: egzamin 19.06.2013 rano
Hej shaarx,

udało Ci się zdać egzamin?

Pytam, bo zrobiłem podobnie i zabrakło mi kilku procent ;/

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Petey
  • Petey Avatar
  • Gość
  • Gość
2013/09/14 11:43 #9423 przez Petey
Replied by Petey on topic Odp: egzamin 19.06.2013 rano
Witam, ja zrobiłem podobnie. Kobiecie tylko dałem 2mg MF w dawce frakcjonowanej bo o ile pamiętam to było złamanie szyjki kości udowej. Co do diagnozy u mężczyzny to poza NZK w częstoskurczu komorowym bez tętna to jeszcze zawał mięśnia sercowego (czego tez nie napisałem w swojej pracy). Jestem po wizycie w OKE i trochę narozrabiali tam:)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/09/15 09:52 #9424 przez neonek31
Replied by neonek31 on topic Odp: egzamin 19.06.2013 rano
jak rozumieć, trochę tam narozrabiali? Nie zaliczyli Ci, jakiś punktów?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/09/15 10:33 - 2013/09/15 10:34 #9425 przez sox
Replied by sox on topic Odp: egzamin 19.06.2013 rano
Zdarza się i tak. Ale w świetle prawa wynik egzaminu jest ostateczny i nie można go podważyć.

Witam,

Wynik egzaminu jest ostateczny. W celu dokonania wglądu do swojej pracy może pan przesłać wniosek, który jest do pobrania na stronie www.komisja.pl w zakładce egzamin zawodowy (wglądy) i przesłać go pocztą zwykła lub elektroniczną na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Pozdrawiam


Podstawa prawna: §137 pkt. 3 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 30 kwietnia 2007 r. w sprawie warunków i sposobu oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów i słuchaczy oraz przeprowadzania sprawdzianów i egzaminów w szkołach publicznych (Dz.U. nr 83 poz. 562 ze zmianami) w związku z §11.1 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 24 lutego 2012 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie warunków i sposobu oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów i słuchaczy oraz przeprowadzania sprawdzianów i egzaminów w szkołach publicznych (Dz.U. z 12 marca 2012 r. poz. 262).



Czasami się tak zdarza że coś pominą. Trzeba się wziąć w garść za książkę i próbować.

Człowiek który raz kogoś uratuje to bohater, człowiek który ratuje ludzi codziennie to ratownik medyczny.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Petey
  • Petey Avatar
  • Gość
  • Gość
2013/09/15 10:56 #9426 przez Petey
Replied by Petey on topic Odp: egzamin 19.06.2013 rano
Jasne, wynik jest ostateczny ale nie proszę o poprawę tylko o powtórną weryfikację, przez innego egzaminatora. Bo chyba nie jest w porządku gdy na mojej pracy napisane jest to co w kluczu słowo w słowo a pkt za to nie ma. I nawet nie chodzi tu o ten 1pkt który może i nie zmieni nic ale o sam fakt, że osoba która to sprawdza powinna robić to dokładnie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Ania82ricko1stmangus
Czas generowania strony: 0.170 s.

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

    • arekpawel3 Avatar
    • Opinie na temat nowego kierunku studiów podyplomow...
    • Witajcie,prowadzę obecnie projekt badawczy, którego celem jest określić zapotrzebowanie na nowy kierunek studiów- fizjolog sportowy. Uczelnia poprosiła o zebranie wypowiedzi także od ratowników medycznych. Otóż ratownicy posiadają wiedzę nt fizjologii organizmu, a być może w tym gronie są osoby interesujące się sportem lub chcące pogłębiać wiedzę w tym zakresie.W związku z tym zwracam się z prośbą o podzielenie się...
    • W Edukacja, doskonalenie zawodowe / Uczelnie medyczne
    • 2023/12/05 09:41
    • ladybird23 Avatar
    • uprawnienia
    • Witam, mam pytanie dotyczące uprawnień. Otóż, jeśli ktoś skończył ratownictwo ponad 13 lat temu, nigdy nie pracował w zawodzie ratownika, zmienił zupełnie branżę, nie przechodził żadnych przeszkoleń w temacie ratownictwa itd to czy może np prowadzić kursy pierwszej pomocy, zabezpieczać imorezy jako ratownik? Będąc na etacie w zupełnie innej branży i nie mając zatrudnienia w żadnej placówce zdrowia itd
    • W Państwowe Ratownictwo Medyczne / Dyskusja ogólna (PRM)
    • 2023/10/30 12:39
    • Macias Avatar
    • Ratownik nie aktywny zawodowo
    • Podepnę się pod temat. Uzyskałem prawo do wykonywania zawodu w 2015 roku i od tamtej pory czynnie nie pracowałem w zawodzie za wyjątkiem pandemii, gdzie pobierałem próbki od pacjentów w mobilnym zespole. Teraz zastanawiam się nad powrotem do zawodu. Jak ugryźć temat? Czytałem, że potrzebny jest kurs trwający 6 miesięcy. Wiecie może jak ugryźć temat? 
    • W Ratownictwo Medyczne / Kwalifikowana PP, Pierwsza Pomoc
    • 2023/10/13 21:31
    • MichałS97 Avatar
    • Staż na bloku ?
    • Witam Myślałem ostatnio nad miejsce w którym moglbym się porządnie nauczyć intubacji. Stąd pytanie czy ma ktoś doświadczenie w pracy/stażu na bloku? Czy jest to wogóle możliwe dla rm ? Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • W Medycyna Ratunkowa / Medyczne czynności ratunkowe
    • 2023/09/17 21:29

Więcej tematów »

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account