Egzamin - linki do materiałów (testy, zadania)!!!

Więcej
2011/01/28 09:31 #4896 przez mimek
Witaj !! wszystko OK!! w poprzednich projektach było podane co mamy do dyspozycji w lokalnej stacji pogotowia (P,S,HEMS)a wtym nic nie napisali czy to jest centrum miasta !? ile do szpitala i czym dysponujemy !! Po mojej konsultacji z pogotowiem (HEMS)i przedstawionych parametrach pacjentki,uzyskałem odpowiedź że jak najbardziej było by wskazane wezwanie (HEMS) oczywiście 26 lat pracy,2-lata szkoły,nadaremno bo ktoś sobie co innego ubzdurał i prawdopodobnie nigdy nie miał do czynienia z ratowaniem życia !!!!cóż trzeba będzie poszukać innej pracy,bo powtórka niestety będzie nieaktualna. ps.za leki odejmują po jednym punkcie tak więc spoko,koleś w tamtym roku podał leki nie te co trzeb i dawki jak dla konia i tylko pare punktów mu zabrali!! aaa widze że ten projekt pisało tylko parę osób w kraju skoro jest nie osiągalny na necie !!!! Pozdrawiam Cię :P

Mimek $ jakby nie patrzeć to już 26 lat w pogotowiu !!
Temat został zablokowany.
Więcej
2011/01/28 12:15 #4897 przez Darth Vader
mimek napisał:

ps.za leki odejmują po jednym punkcie tak więc spoko,koleś w tamtym roku podał leki nie te co trzeb i dawki jak dla konia i tylko pare punktów mu zabrali!!

:X :X :X

Ciemna strona ratownictwa medycznego
Bez turbo (ze specjalną dedykacją dla ww61)
Temat został zablokowany.
Więcej
2011/01/28 12:32 #4898 przez mad_wolf
Z tego co ja wiem, egzaminu definitywnie nie zalicza się jeśli sprowadzi się bezpośrednie zagrożenie na czyjeś życie. Jeśli ktoś poda za niską dawkę mało istotnego leczniczo leku albo poda dawkę za dużą,ale nie zagrażającą życiu to jest to dopuszczalne. Jeśli natomiast dowali się 300 mg atropiny bo Ci się pochrzani z amiodaronem to raczej na kilku ujemnych punktach się nie skończy.
Temat został zablokowany.
Więcej
2011/01/28 15:18 #4900 przez Emi
mimek poki co nie zalamujmy sie :) Moze akurat sie udalo zdac :) OBY!!! Niestety tak jak napisales... projekty a raczej zadania do projektu ukladaja ludzie ktorzy kompletnie nie znaja sie na rzeczy :( Jesli sie myle to przepraszam...

Czyli moze nie bedzie tak zle z tymi punktami z projektu :)
Temat został zablokowany.
Więcej
2011/01/28 18:16 #4901 przez mondek
Co do transportu gdyby był potrzebny hems byłaby o tym wzmianka w zadaniu + warunki atmosferyczne, poza tym centrum miasta, można się sugerować że szpital jest nieopodal, więc ska wystracza.

ktoś pytał o drugi zespół, podstawowy jak najbardziej moim zdaniem wystarczał, ale jak ktoś napisał s to za takie coś punktów nie ujmują


a co do leków i odejmowania puntków - można poleciec, leci ich sporo, w planu działania -1, w wykazie -1 i do tego -5 jeśli zagrosiliśmy jemu życiu no i karta -1 ... więc nie wiem czy to jest pare punkcików
Temat został zablokowany.
Więcej
2011/01/29 08:19 #4903 przez mimek
my to chyba inny projekt pisaliśmy !!! gdzie tam było napisane że to jest centrum miasta???? jak dla mnie godzina 15.00 i miejsce osiedle "Dolina "to niekoniecznie musi być centrum miasta ja mam tą przyjemność mieszkać na osiedlu z którego do n.szpitala urazowego jest 14 km.

Mimek $ jakby nie patrzeć to już 26 lat w pogotowiu !!
Temat został zablokowany.
Moderatorzy: Ania82ricko1stmangus
Czas generowania strony: 0.200 s.

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

    • arekpawel3 Avatar
    • Opinie na temat nowego kierunku studiów podyplomow...
    • Witajcie,prowadzę obecnie projekt badawczy, którego celem jest określić zapotrzebowanie na nowy kierunek studiów- fizjolog sportowy. Uczelnia poprosiła o zebranie wypowiedzi także od ratowników medycznych. Otóż ratownicy posiadają wiedzę nt fizjologii organizmu, a być może w tym gronie są osoby interesujące się sportem lub chcące pogłębiać wiedzę w tym zakresie.W związku z tym zwracam się z prośbą o podzielenie się...
    • W Edukacja, doskonalenie zawodowe / Uczelnie medyczne
    • 2023/12/05 09:41
    • ladybird23 Avatar
    • uprawnienia
    • Witam, mam pytanie dotyczące uprawnień. Otóż, jeśli ktoś skończył ratownictwo ponad 13 lat temu, nigdy nie pracował w zawodzie ratownika, zmienił zupełnie branżę, nie przechodził żadnych przeszkoleń w temacie ratownictwa itd to czy może np prowadzić kursy pierwszej pomocy, zabezpieczać imorezy jako ratownik? Będąc na etacie w zupełnie innej branży i nie mając zatrudnienia w żadnej placówce zdrowia itd
    • W Państwowe Ratownictwo Medyczne / Dyskusja ogólna (PRM)
    • 2023/10/30 12:39
    • Macias Avatar
    • Ratownik nie aktywny zawodowo
    • Podepnę się pod temat. Uzyskałem prawo do wykonywania zawodu w 2015 roku i od tamtej pory czynnie nie pracowałem w zawodzie za wyjątkiem pandemii, gdzie pobierałem próbki od pacjentów w mobilnym zespole. Teraz zastanawiam się nad powrotem do zawodu. Jak ugryźć temat? Czytałem, że potrzebny jest kurs trwający 6 miesięcy. Wiecie może jak ugryźć temat? 
    • W Ratownictwo Medyczne / Kwalifikowana PP, Pierwsza Pomoc
    • 2023/10/13 21:31
    • MichałS97 Avatar
    • Staż na bloku ?
    • Witam Myślałem ostatnio nad miejsce w którym moglbym się porządnie nauczyć intubacji. Stąd pytanie czy ma ktoś doświadczenie w pracy/stażu na bloku? Czy jest to wogóle możliwe dla rm ? Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • W Medycyna Ratunkowa / Medyczne czynności ratunkowe
    • 2023/09/17 21:29

Więcej tematów »

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account